Arama

Hikayeler ve Öyküler -2- - Tek Mesaj #526

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
31 Mart 2007       Mesaj #526
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bir iz bırak hayatımda

Gece yeniden gelmişti kapıma.Yalnızdım.Lambadan gelen loş bir ışık yazdıklarımı görebilmem için bana yardımcı oluyor .Ve kalemim sanki sözlerimi dinlemiyormuş gibi.Sanki bu kalemi tutan el benim elim değil.Bu yazılan cümleler,bu anlatılan duygular benim değil.Bu gece bütün sahiplendiklerimi terk ediyorum.Bu gece hiçbir şey benim değil artık.Bu defter,bu oda,anılarım,aşklarım,annem...Hiç kimse ve hiçbir şey bana ait değil.Yalnızım...Mavi derinliklerimden düşen ilk su damlası kadar yalnızım.Soğuğu hissediyor tenim ama bu ten benim değil.Ellerim,ayaklarım üşüyor ama onlarda benim değiller. Sevgilim geliyor aklıma,birbirimize sarıldığımız geceler ve gündüzler...Soğuk, o zaman bize ulaşamayacak kadar uzaktı.Birbirimizi ısıtmanın bir yolunu daima bulurduk. Yeter ki birimizden birisi üşümesin.Bazen sıcak nefesini ellerimde gezdirir,tatlı sıcaklığını paylaşırdı benimle.Bazen ona herşeyimle sarılır,yüreğimle ısıtırdım. Üşümezdik...Soğuk nedir bilmezdik.Şimdi ben bu karanlık gecede yatağımda üşüyorum.Acaba o nerede, nasıl? O da üşüyor mu acaba? Yoksa ısıtacak bir ten,sarılacak bir beden ve onu benden çok sevecek bir yürek buldu mu kendine? Belki de bulmuştur...Şimdi ben onu özlerken belki o bir kadının teninde parmaklarını dans ettiriyor ya da güzel dudaklarda sıcak öpücükler arıyordur kendine.Belki de sımsıkı sarılmışlar,uyuyorlardır.Ne de olsa saat geç oldu... Ya da ...Ya da o da benim gibi, yeni doğmuş bir bebek gibi yalnızdır.Onun da elleri,ayakları üşüyor,bu gece yatağında onu da uyku tutmamış ve soğuk odanın duvarlarında benim sülüetimi hayal ediyordur.Boş yastığında benim kokumu duyuyordur belki. Dudaklarında dudaklarımı hissetmiştir bir an.Belki de uyumuş,rüyasında beni görüyordur,bana geldiği günü...Belki de benim aklıma gelmeyen en uçuk şeyleri yaşıyordur şimdi.Karanlık bir sokakta yürüyordur belki. Ya önüne bir sarhoş çıkarsa,bir hırsız...Dokunmasınlar ona.Hayallerim onsuz olamaz benim.Hayallerim için yaşamasına ihtiyacım var.
Bu gece benim değil hiçbirşey. Sen de benim değilsin sevgilim.Bitmiş bir birlikteliğin özlemlerini yaşıyorum.Ayrıldık demiyorum her ayrılık yeni bir kavuşma birbirimize biliyorum.Biz seninle kavuşmak için ayrılıyoruz biliyorum.Özlemliyiz,birbirimizi bekliyoruz hayatlarımıza.Çünkü seni sadece ben, beni de sadece sen mutlu edebilirsin.Bu gece rüyana geleceğim.Tatlı bir buseyi ilk ben konduracağım yanağına.Gülümseyip,günaydın diyeceğim.Sen de benim için gülümse bu sabah.En çok sevdiğim parfümünü sür ve gezdiğimiz bütün sokaklara iz bırak yeniden.Gezdiğim her sokakta senin kokunu duyayım yeniden.Korkularınla büyü sevgilim...Korkularınla sev beni...Yüreğindekilerle sev...Hadi gel,bir iz bırak hayatımda...