Arama

Hikayeler ve Öyküler -2- - Tek Mesaj #1192

RuYa - avatarı
RuYa
Ziyaretçi
17 Ağustos 2007       Mesaj #1192
RuYa - avatarı
Ziyaretçi
Kibirli ve zengin birisi kapisina gelen bir fakire bir sey vermedigi gibi onu azarlar hemde kapiyi yuzune kapatir.
zavvalli fakir iclenir.bir tarafa cekilir aglamaya baslar.bir kör onun aglamalarini duyar yanina gelir nicin boyleuzgun oldugunu ve agladini sorar.
fakir olani biteni anlatir kör teselli vererek üzülmemesini kendi evine gelmesini ekmegini corbasini kendisiyle paylasmasini ister fakir onun ictenligi ve israri karsında kabul eder onunla gider. fakirin hem karni doyar hemde gonlu hos olur. Fakir: sen bana evini asini ve gonlunu actin ALLAH ta senin gözünü acsin diye dua eder gece olur körde bi gariplenir ve o gariplik icerinde gözünden bir kac damla yas gelir ve gozleri acilir gormeye baslar körün gormesi ile ilgili haber bir andasehirde yayilir bu haberi fakiri kovan adamda duyar isin aslini ogrenmek icin körün yanina gider cok sansliymissin gözun nasil acildi diye sorar körde adama sen nasil bir adammisinki oyle bir mubarek zati azarladin üzdün gozumun l kapisini ALLAH in i,zniyle senin kapiyi yuzune kappatın kimse acdı der adamada desene kendime yazik ettim kiymetini bilemedim bana degil sana nasip oldu der ve uzgun bi sekilde ordan ayrilirr bir daga kimseyi kapisinden cevirmez cok yardim sever biri olurr