Arama

Bad Boys 2 - Tek Mesaj #1

DeaThShoW - avatarı
DeaThShoW
Ziyaretçi
18 Ağustos 2007       Mesaj #1
DeaThShoW - avatarı
Ziyaretçi
Genel
titlexh7 k1sd9
Geçenlerde ilginç birşey başıma geldi. Yazıya başlamadan önce bundan bahsetmek istiyorum. Canım sıkılıyordu, film seyretmek istedim. Conan serisini ard arda izledim. Sonra da internette dolaşırken, Conan'ın oyununun çıktığını gördüm. Pek şaşırmadım. Birkaç gün sonra, Bad Boys'ları izledim, yine internette dolaştım ve Bad Boys'un oyununun çıktığını gördüm. İşte o zaman şaşırdım. Madem izlediğim filmlerin oyunları çıkıyor, gece televizyon seyretmemek lazım Msn Tongue

Bad Boys, severek izlediğimiz, klasik Amerikan Polisi aksiyonlarındandı. İlk film eğlenceliydi. Devam filminin geleceğini düşünmemiştim pek. Bu konuda en meşhur film sanırım Rush Hour. İki uç noktada polisin maceralarını konu alıyordu. Bad Boys öyle değil. İki zenciyi konu alıyor. Birbirleriyle devamlı tartışan, her zaman yarış halinde olan ama asla ayrılmayan bir ikili. Her zaman birbirlerini kolluyorlar ve her zaman birlikte göreve gidiyorlar. Görevleri de öyle basit görevler değil. Büyük uyuşturucu teslimatlarını durdurmak, kartellerin işlerini engellemek falan gibi görevler. Kolay değil.

Oyunun adına Bad Boys 2 denmiş, çünkü ikinci filmin ardından çıktı oyun. Filmle pek alakası olmasa da, konusu eğlenceli. Gerçi klişe bir konu. Ama filmlerde de aynı konular kullanılıyor. Peşine düşülen süper zengin bir adam. Ortada dönen milyon dolarlar, polis kuvvetlerine arkasını dönen, ihanet eden polisler, tetör örgütüne katılmış eski polisler. Bunlar bu tür filmlerin başrol kahramanlarıdır.

Oyunumuz 2 CD ve saf bir aksiyon. 3. şahıs perspektifinden oynanıyor. Aynı Tomb Raider gibi. Size çeşitli görevler veriliyor her bölümün başında. Görevleriniz ne olursa olsun, tüm bölümlerde yapmanız gereken, düşmanları öldürmek. Bundan başka yapacak birşeyiniz yok. Anahtar bulmak, koridorlarda kaybolmak gibi bir derdiniz yok. Sadece karşınıza çıkanları öldürün yeter. Tabi bu öldürmek eylemini çok çeşitli şekillerde yapıyoruz. O da ayrı bir konu.

Oyunun kontrolleri oldukça kolay. İlk baştaki ayarlara baktığınız zaman, çok basit grafik ayarları göreceksiniz. Zaten konsoldan port edilmiş bir oyun olduğundan, grafik detayı konusunda da pek başarılı değil. Kontrol kısmına baktığınızda, çok az tuş göreceksiniz. WASD tuşlarıyla hareket ediyorsunuz. Sol mouse tuşu ile ateş ediyor, sağ tuş ile de el bombası atıyorsunuz. Q tuşu ile silah değiştiriyorsunuz ki, yanınızda 2 çeşit silah taşıyabiliyorsunuz. Bunlardan birisi, göreve başladığınızda elinizde olan tabancanız. Diğeri de cesetlerden alacağınız silahlar. SPACE tuşu, sütunların arkasına veya diğer objelerin arkasına saklanmaya yarıyor. Bu konuda detaya gireceğimden hemen atlıyorum. SHIFT tuşu ise, kapıları açmak için kullanılıyor. Normalde de takla atmak için kullanılıyor. Takla atmak, çoğu zaman hayatınızı kurtaracak bir hareket.

Şu saklanma olayından bahsedelim. Oyunda, yerde ki renkli işaretler göreceksiniz. Bunlar mavi ve turuncu renkteler. uzakta olduklarınız mavi, yakında olanlar ise turuncu. SPACE tuşu ile, yakınında olduğunuz turuncu noktalara atlayabiliyor ve saklanabiliyorsunuz. Saklanma esnasında, karakterin gözünden görüyorsunuz. Sonra yön tuşları ile, silahınızı o yöne doğrultabiliyorsunuz. Bu şekilde hedef almak çok kolay. Bu nedenle, her köşede, her kapının iki yanında, her sandalye veya masa arkasında bu noktaları göreceksiniz. Genelde noktalar, düşmanın gelmesi muhtemel bölgelere yerleştirildiğinden, nereye siper alacağınızı da az çok kestirebiliyorsunuz. Normal yürüme modunda hedef almak biraz zor. Düşmanı öldürene kadar, onlar sizi yere serebiliyor. Bu nedenle, saklanma olayını çok kullanmanız gerekli. El bombalarını da, saklanma modundayken daha uzağa atabiliyorsunuz. Normal modda düğmeye ne kadar basılı tutarsanız tutun, yakına düşüp size de zarar veriyor.

Görevlerimiz çok basit. Dediğim gibi, yapmanız gereken sadece düşmanları öldürmek. Çevredekileri öldürdükçe, gitmeniz gereken yerler açılıyor. Yani etrafınızda gördüğünüz adamları kesinlikle öldürmeniz gerekiyor. Bazı bölümlerde ortağınız da yanınızda oluyor. Onu korumanız gerekebiliyor. Hatta bazen, yüksek bir yere çıkıp, sniper tüfekle onu korumanız gerekebiliyor. Görevleri iki karakterle de oynayabiliyorsunuz. Aynı görevleri demiyorum, sıra ile gibi birşey. Bir karakter gidip bir yerden kapıyı açıyor, diğer karakter devam edip işlerine yoluna sokuyor. Görevlerin çeşitli olmaması biraz sıkıcı olabilir. Zaten oyunu 4 saatte bitirdim. Kısa ve kolay bir oyun olduğundan. Biraz da yetenekliyim herhalde Msn Happy
Platform:
PC
Tür:
Action
Multiplayer:
Yok
Yayıncı:
Empire Interactive
Yapımcı:
Blitz Games
TrGamer - www.trgamer.com iyi eylenceler size!!
[IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/Pc/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot-36.jpg[/IMG][IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/Pc/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot-37.jpg[/IMG][IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/Pc/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot-38.jpg[/IMG][IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/Pc/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot-39.jpg[/IMG]
[IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/Pc/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot-33.jpg[/IMG] [IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/Pc/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot-34.jpg[/IMG][IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/Pc/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot-35.jpg[/IMG]