Arama

Güzel Sanatlar - Tek Mesaj #6

arrjin - avatarı
arrjin
Ziyaretçi
15 Eylül 2007       Mesaj #6
arrjin - avatarı
Ziyaretçi

GENEL BİLGİ

Güzel Sanatlar Fakültesi, 1983 yılında 2809 sayılı Kanun ile Uygulamalı Güzel Sanatlar Yüksekokulu olarak kuruldu. 1985-1986 Eğitim-öğretim yılında Grafik ve Seramik bölümlerine öğrenci alarak öğretime başladı. Yüksekokul, 1992 yılında Güzel Sanatlar Fakültesine dönüştürüldü. Baskı Sanatları, Cam, Çizgi Film (Animasyon), Grafik, Heykel, İç Mimarlık, Resim, Seramik ve Temel Eğitim (Bu bölüm, servis hizmeti vermekte olup öğrenci almamaktadır.) olmak üzere dokuz bölümü vardır. Fakültemiz, çağdaş eğitim ve öğretimin sürdürülebilmesi için yetkin bir akademik kadroya ve çağa uyum sağlayan teknolojik alt yapıya sahiptir. Ayrıca bir yıllık İngilizce Hazırlık Eğitimi verilmektedir.
Yaratıcılık, estetik, çağdaş teknoloji kullanımı ve işlevsel üretim ilkelerine dayanan eğitim-öğretim sonucunda, öğrencilerin yaratıcılıkları geliştirilerek, alanlarında güçlü bir sanatçı olma ayrıcalığı, tasarımcı kişilik, bilimsel düşünme ve üretme alışkanlıkları kazandırılması amaçlanmaktadır. Mezunlarımız aldıkları eğitim ile sanatçı ve tasarımcı kişilikleriyle istedikleri alanda çalışabilecekleri gibi, formasyon kazanmaları durumunda öğretmenlik de yapabilirler .
Son düzenleyen Baturalp; 28 Ekim 2016 22:39