Arama

ReSPeCT_TuPaC - avatarı
ReSPeCT_TuPaC
Ziyaretçi
28 Ekim 2007       Mesaj #11
ReSPeCT_TuPaC - avatarı
Ziyaretçi
ben 8 senedir hiphop aleminin içindeyim türkçe rap aslında bu seneye kadar hatta bu son 2-3 aya kadar hiç dinlemezdim. ki dinlediim kişiler çok sınırlı. neden dinlemiodum?? çünkü bu zamana kadar ve aslında hala TURKİSH RAP adı altında şarkıları yapıp sanki rap müziği kendileri bulmuşlar gibi laflar ediolardı ve o yetmezmiş gibi amerikadaki yani rapin en iileri olanlara laf edip onları sewmiorz dinlemiorz dienler wardı. bu yüzden hiç dinlemezdim. bu aralarda aslında sadece türkçe rapi nası bişe olduğunu tarzlarının nası olduğunu öğrenmek için dinliorm. ben yaklaşık 1.5 sene önce MClik yapmaya başladım. ama sadece şu an 2 şarkım war ve albüm çalışmaları yapıorz. ama benim albümümdeki şarkıların hiç biri TURKİSH RAP dedikleri gibi bişe diil. çünkü rap müziği amerikalılar çıkarmış ve tupacta gangsta rapi ortaya çıkarıp rapteki son noktayı koymuştur. rap müzik budur. he deselerki turkish rap rap müziğn bi dalıdır R&B gibi mesela. o zaman bişe demem. ama kişilerin turkish rap dedikleri şeyi 0dan çıkarmışları gibi konuşmalarına cidden sinir oluorm. şu anda türkiyede gangsta rap yapanlar çok az. ceza bu son albümünde falan turkish rapten biraz daha uzaklaştıki bu benim daha çok hoşuma gitti. ayrıca batı tarzında sokak dilinde zenci tarzında şarkı yapanlar şu an sadece underground olarak sölüolar. neyse ya biraz fazla konuştum Msn Grin konuyu biraz toparlamak gerekirse türkçe rap (turkish rap demiorm Msn Happy ) bu aralar gelişti gerçekten. rapperlar çoğaldı ama aralarda kötü rap yapanlarda çıkmıo diil. onnarda iilerin yanında biraz kayboluolar yani bence bi sorun teşkil etmez onlar. herkese saygılar...