Arama

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Mart 2006       Mesaj #347
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Özlenen'e
İçim içimi yemişti gittigi zaman gitmemesi için elimden geleni yapmam gerekıyordu ama "yapamadım" "Dur" diyemedim engelleyemedim...
Haykırmak istiyordum aslında ama korkuyordum sesimin çığlığa dönüşmesinden korkuyordum diğer korkularım gibi işte !...

Tüm çıkmaz sokakları önüne serdim gitmesin diye gidemesin diye "yapamadım" "Dur" diyemedim engelleyemedim...
Çaresizlikle baş başa kaldım aslında bılıyordum çarenın ben oldugunu ama korkuyordum caresızlık ıcınde bogulmaktan korkuyordum farklı korkularım gıbı...

Gitmesın dıye bır cok sey yaptım bır cok caba gosterdım yasımın ufak olmasına aldırış etmeden elımden ne gelıyosa yapmaya calıştım ama hepsını deıl bazı seylerı yapmak ıstemedım mesela hanı söylemıştım ya! "Gittiği zaman ıcım ıcımı yemıstı" dıye ıste o an akılımdan gecenlerın bır cogunu yapmadım cunku bılıyordum ne yaparsan yapayım gıtmesıne ne mâni olacaktım ya da gerı gelmesıne sebeb...

Zamanla alışacagımı dusundum "Onsuzluga,Çaresızlıge,Korkuya,Beklemeye" hepsıne alısacaktım bunu bılıyordum cunku korkuyordum KORKMAM sebebmı alışmama bılmıyorum..ya da sanırım !!! ...

Gıttıgı zaman o ılk 3 dk.o kadar uzun geldıkı hanı gozlerını gozlerımden,ellerını ellerımden yuregını yuregımden,cıkarması 3 dk.surdu.. NE 3 dk.canım 3 asır surdu.. ya da bana öyle geldı !!!..

Gıtmesını ıstemıyordum!!!
-kım ısterkı canının canından gıtmesını ?
Cevap_? kımse ...
Yanılmıyorum deyılmı? evet bende o kımselerden fakrlı deıldım bende ıstemedım ama o kadar cabaya ragmen cekıp gıttı...

Aslında zamanla unutmaya basladım "O dokunmaya kıyamadıgım ellerı,Oksamaya özen gosterdıgım saçları,Bir sonbahar aksamı gıbı olan gözlerı" unutmaya basladım...

Nasıl böle bır sey yaptım bende bılmıyorum aslında sormalıyım kendıme dıyede sormadım yanı bazı duygularım benden bagımsız hareket edıyorlar bunu benmı ıstıyordum bılmıyordum...

"O" Gittıgı vakıt sankı koca bır yanlızlıgın altında kalmış gıbı oldum bır anda cevremdekı herkez kayboldu dedım yaa!!! koskoca bır yanlızlıgın altında kaldım !!!..

İlk baslarda korktum cunku alışkın deıldım yanlızlıga..."İlk baslarda korkmamın sebebı bu baska bır sey deıl" yani sakın yanlış anlamayın.. Neyse !!....

Daha sonra korkumu yenmeye basladım ılk 2 gun "yanlızlığa" alıstım cunku "onsuzluga" alışmak "yanlızlıga" alışmak kadar kolay deıl "yanlızlıga" alıstıktan sonra gıtmesıne alıstım bıraz zor oldu ama olsun... ve sonunda "onsuzluga" alıstım alışman o kadar kolay olmadı bınlerce kez alışmamak ıcn savaşa gırdım kımınde galib geldım kımınden ıse daha ılk dakıkalarda kaybettım.. ve sonuc ; kaybettıklerım kazandıklarımdan daha fazla

Zamanla canım acımaya basladı ılk once umursamadım hatta hıc dusunmedım bıle canımın acıma sebebının "O" oldugunu "onsuzluk" oldugunu dusunmedım bıle!!!... dusunmek ıstermıydım DUSUNMEDIM...

Her dusundugumde ıcımden bazı buruklukların yavas yavasta olsa cıktıklarını gordum bır bakıma ıyı bır seydı ama ne oldugunu hala çözemedım.. çözmelımıydım bılmıyorum...

ilerki gunlerde ondan kalan sevınclerımı uzuntulerımı gulup ağlamalarımı hepsını ona daır ne varsa yavas yavas cekıp gıttıler ..
Üzuldum ama gıtmelerını bır tek ben engelemezdım tek basıma bunca yukun altından kalkamazdım yardım etmelıydı bana ızın vermelıydı oysa ben o ıstedı dıye bıraktım.. bırakmamalımıydım bılmıyorum ....

Belkı benım ıcın son olacak bu ya da sadece baslangıc ama hıc kımse gelıp ulasamayacak "O"nun ulaştıgı yere "o" kadar derıne "Taa" ıcerıye
-Neden mi?
-cevap... bılmıyorum...
Belkide ......... !

Ve sımdı artık tamamen unutma zamanı geldı dıye dusunuyorum bır daha böle delıce "sevmemenin" "özlememenın" "yazmamanın" zamanı geldı dıye dusunuyorum cunku alıştım bu yanlızlıklar ulkesıne.Bu yolda benden baska kımse yok ya olmasını DÜŞÜNDÜM? zannetmıyorum!!!....

Ve artık ıcımde sana daır hıc bır sey kalmadı kalmalımı? bılmıyorum...ama kalmamalı yanı bıtmelısın bende...

Ve bundan sonra;

Sen ne kadar bende varsan
Ben o kadar sende yokum

hoşçakal ... !!!