Arama

Sahipsiz Mektup'lar - Tek Mesaj #9

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Mart 2006       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
YAKILASI MEKTUPKAR 3

Bulutlar yücelerde yaşar sevdayı.. "

Sen yoksun.. Ve sen yoksun can..! Sen yoksun, yıldızlar karanlık Ay küskün bu gece.... Yüreğimin atışında bir başkalık var Hiç birey eski tadında değil, Eski tadında değil şarkılar şiirler. Gülüşlerinde insanların bir tuhaflık var Aynalar dalgın, Aynalar dargın Sen yoksun ya.. Sen yoksun ya can Zaman o gerçek zaman değil... Caddeler sakin, sokaklar sessiz Birer birer çekildi kalabalıklar... Koca şehri bir hüzün sardı Sen varken can Dünyada canlılık vardı... Can ...can Ve sen yoksun İçimi bir hüzün sardı.... Bu gece gene ağlayacağım..

Bulutlar yücelerde yaşar sevdayı.. Zaman olur yağmur yağmur iner toprağa. Sevdası çiçek açar kıraç toprağın bakir bağrında, her düştüğü yerde gül açar, sümbül açar. Ben yücelerde taşırım sevdamı .Gözyaşı değildir yanağımdan süzülen, bir açmamış gül, doğmamış nergistir... Karanlık gecelerde ışık ışık savrulur sevdam. Umuttur korkulu yolcuların yitik hayallerinde. Kavrulan yürekler için, ıssız dağ başlarında bir yudum çoban çeşmesi... Yoksulun sofrasında aş, zalimin pervasızlığında kansız bir savaş. Çok zaman bir deniz feneri sessizliğindedir, sabırdır, tefekkürdür. Bazen, kayaları döven hırçın dalgaların öfkesindedir benim sevdam Can. Sevdamdır mevsimlere yön veren.. Kışın sukutuna inat, yazın bereketidir.Uçsuz bucaksız bozkırlarda yanık bir türkü, uykusuz gecelerde dillerden düşmeyen içli bir öyküdür benim sevdam Can..Gece karanlığında içli bir ninnidir ana sütü aklığında.. Pembe bir rüyadır uyuklayan bebeğin tebessümüne yansıyan. Benim sevdam dervişin ölümcül teslimiyetidir. Ben sevdamı ışık ışık yıldızlara pay ettim. Keremlere aslılara, ferhatlara şirinlere ulaştım Bu çöller bağrımda yandı kurudu Göz yaşlarım sel sel olup akınca Nice deniz nice göller kuruldu... Dağlar engeldi arada amma Eğilip eğilip bana yol oldu Aleme sevdamı dağıtım bir bir.... Bir sana ulaşamadım Can.. Bir sana ulaştıramadım.. Okusan da yazacağım, okumasan da.. Yanıtlasan da, yanıtlamasan da.. Bu acıyı haketmedim... Neden Can? Bıktığında ..................sın Can.. Ama yazmaya devam edeceğim.. Yazacağım Can.. Yazacağım.. Bitene tükenene kadar... Ne vakit ki kesildi arkası bil ki Can... Bil ki........;Tükenmişim

Sana Akıyorum.,hiçbir şey bu akışı geri çeviremiyor.Çünkü sen her taraftasın.Sağımda,solumda,arkamda,karşımda.Ne yöne dönsem,ne yana yol almaya kalksam,ulaşılacak her noktada sen duruyorsun.Sana akıyorum.Çünkü senin yolunda yürüyorum.Önüme çıkan hiçbir sapak,hiçbir kavşak beni ilgilendirmiyor.Yürümenin en zor olduğu yol bu belkide.Ama tozundan,toprağından,çakılından,çalısından şikayetçi değilim.Sana ulaşmak için attığım her adımdan mutlu oluyorum.Sana akıyorum.Çünkü hayatın akışı kadar doğal sana akışım.Doğa her cinsin yaşabilmesi için nasıl kurallar koymuşsa,benim yaşamımın da var olması için tek kuralı sensin.Sana akıyorum.Çünkü sesinde,cisminde kuşatmış durumda beni.Senin kuşatmana karşı savunma yapmıyorum.Kalemin bütün kapıları açık.Yıkıcı bir kuşatma olmadığını biliyorum.Böyle bir teslimiyet rahatsız etmiyor beni.Sana akıyorum.Çünkü yüzüne,gözlerine,ellerine baktıkça,kendimi görüyorum.Sesine yüklediğin gizli anlamları çözerken,hep kendimden bir şey buluyorum.Sana akıyorum.Çünkü paylaşacak daha çok şeyimiz var.Bugüne kadar paylaştığımız herşey,paylaşacaklarımızın habercisi.Hayatın herhangi bir yerinde,bir çiçeği birlikte tutup,birlikte koklamak,sana o kokunun bize verdiği hazla sıkı sıkı sarılmak istiyorum.Sana akıyorum.Çünkü bir insanı tutkuyla,beklentisiz,delice sevmenin ne anlama geldiğini biliyorum.Birini böyle seveceksem,bu sen olmalısın.Sana akıyorum.Çünkü seninle yaşamak sonu hiç gelmeyecek bir şölene benziyor.Bu şölenin tadını çıkarıyorum.Böylesine keyifli,böylesine eğlenceli bir şöleni,yarıda bırakıp gitmek istemiyorum.Sana akıyorum.Çünkü hayatın uslanmaz ruhusun sen.İşte ben bu ruha aşığım aslında.Seninle yenileniyorum,seninle yüreğime çöreklenmiş ne kadar kötülük varsa,hepsinden bir anda kurtuluyorum.Sana akıyorum.Bütün coşkumla.Aşka dair ne varsa,benimle birlikte onlarda akıyor sana.Benim gibi coşkun bir denizi aktığı yolu çok iyi bir ırmağa çevirebilecektek güç sendin.Orada kal.Ayrılma yolumun üzerinden.Sana ulaşamasam bile,bu yolda olmakta yeterli bana...