Arama

cimbom1 - avatarı
cimbom1
Ziyaretçi
18 Mart 2006       Mesaj #32
cimbom1 - avatarı
Ziyaretçi
Ve hikayemizin kaldığı yerden devam edelim.Demiştim ya güvercin mağraya yuva yapmıştı.O zamanda istilacılar da mağranın önüne gelmişti.İstilacılardan birisi içindedirler dedi, ama başlarıda dediki nasıl girerler baksana mağranın kapısı yani deliği örümcek ağı ile çevrili güvercinler yuva yapmışlar içeri nasıl girerler girseler bile örümcek yuvası bozulurdu dedi.Ama Cenabı ALLAH(c.c) onu oraya sevgili Peygamberimizi korumak için oraya örümceği ve güvercini kendi koyuştu yerleştirmişti.Bu sadece günümüze kadar gelen bir hikayedi.Ama içinde ne olduğunu kimse bilmiyodu???Açıklıyım mağrada baya kalmışlaardı...Peygamber efendimizin uykusu gelmişti.Hz. Ebubekir'in ayağına uzanmıştı yatmıştı.Biraz zaman geçtiğinde bir yılan görünü verdi.Hz. Ebubekir ses çıkaramadı, kımıldatamadı ayanı Sevgili Peygamberimiz uyanmasın diye...Ve yılan oraya Peygamber efendimizi görmeye gelmişti.Böyle bir olayla karşılaşacağını bilmiyordu.Yılan Hz. Ebubekir'i sokar ama ses çıkramaz ve kımıldayamaz Peygamber efendimiz uyanmasın diye...Peygamber efendimiz uyanır ve yola çıkarlar biraz gittikten sonra Hz. Ebubekir topallamaya başlar.Peygamber efendimiz sorar niye topallıyosun diye Hz. Ebubekir cevap verir.Sevgili Peygamberim siz uyurken bir yılan geldi.Yaklaştı ve beni ıstırdı der.Neden uyandırmadın der.Siz uyanmayın diye rahatsız uykusuz olmayın diye der.Sonra Peygamber Efendimiz ıstırılan yeri aç der.HZ. Ebubekir açar ve eline tükmük alır ve yaranın üstüne sürer ve o yara geçer . Bir güzel hikayenin ve Peygamber Efendimizin güzelliklerinden bir tanesini okuyosunuz inşallah bunu seversiniz ben hayretler içinde kaldım....