Arama

Medya Haber - Tek Mesaj #27

GusinapsE - avatarı
GusinapsE
Ziyaretçi
2 Nisan 2006       Mesaj #27
GusinapsE - avatarı
Ziyaretçi
Erdoğan'dan medya patronlarına rica

Başbakan Erdoğan, Arap Ligi Zirvesi’ne katılmak için Sudan’a hareket etmeden önce basın mensuplarının Merkez Bankası Başkanlığı ve okullardaki şiddetle ilgili sorularını yanıtladı.
Merkez Bankası Başkanlığı ile ilgili olarak müzakerelerimiz devam ediyor. Döndükten sonra müşterek çalışmamızı yapıp Cumhurbaşkanımıza önerimizi sunacağız . Şu an bankada bir boşluk söz konusu değil. Sayın Başçı tarafından yönetilmektedir. Hiçbir kurum boşluk kabul etmez. Devlet kurumlarında süreklilik esastır. Bu nedenledir ki vekalet müessesi vardır. Bu zaman olur kısa sürer. Zaman olur uzun sürer. Aynı şekilde Merkez Bankası’nın diğer organları da görevindedir… Olumsuzluk yaratma gayretine girenler sadece piyasaları rahatsız eder. Ben bu işin sizin gündeminizi bu kadar işgal etmesine şaşırıyorum. Biz bu konularda sizden daha hassasız. Biz hemen isimleri verdik fakat Sayın Cumhurbaşkanımız uygun görmedi. Şimdi yeniden isim vereceğiz.


MEDYA PATRONLARINA RİCA

Siz basın mensuplarımızdan, gazetelerimizin sahip ve yöneticilerinden okullardaki şiddet haberlerini abartılı verilmemesini istiyorum. Ne kadar yayınlanırsa bu işi teşvik o kadar artar. Sayılara baktığınız zaman 3-5 tane olay var. Sanki okullar kan gölüne dönmüş. Bu abartılıyor. Bu işleri bu kadar yayınlamak insanlarımızı rahatsız etmektedir. Bu konularda yardımcı olmanızı istiyoruz. Tedbirler zaten alınıyor...


Erdoğan'ın besmelesi şaşırttı


Başbakan Erdoğan'ın Arap Zirvesi'nde konuşmasına besmele ile başlaması liderleri şaşırttı.
Başbakan'ın Arap Zirvesi'nde konuşmasına Besmele ile başlaması şaşırttı. Erdoğan, Arap Zirvesi'nde "Bismillahirrahmanirrahim" diyerek konuşmasına girdi. Ardından da rahman ve rahim olan Allah'ın adıyla diyerek sözlerine başladı.

Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül de daha önce İKÖ Zirvesi'nde konuşmasına Besmele ile başlamıştı. 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, uzun yıllar başbakan ve cumhurbaşkanı olarak katıldığı zirvelerde konuşmasına besmele ile başladığını hiç hatırlamadığını söyledi. Eski başbakan Mesut Yılmaz ise "Hiç yapmadım" dedi ve Erdoğan'a şaşırdığını söyledi.
Son düzenleyen Blue Blood; 3 Nisan 2006 21:26