Arama

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Nisan 2006       Mesaj #20
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Microsoft’un 2010’a kadar destekleyeceğini açıkladığı Windows 2000 işletim sistemi, yeni güvenlik güncellemeleriyle donatılan Internet Explorer 7’yi çalıştıramayacak. CNET.com - Microsoft, Internet Explorer tarayıcısının yeni kuşak sürümü IE7’nin Windows 2000 işletim sistemini desteklemeyeceğini duyurdu. Yetkililer bunun nedenini ‘ömrünün sonuna gelmiş işletim sistemi için gereksiz bir maliyet’ olarak açıklıyor. Şirketin IE7’yi sadece Windows Service Pack 2’yi yüklemiş kullanıcılara açacağı belirtiliyor. Microsoft yetkilileri, Windows 2000’in ömrünün sonuna geldiğini ve IE7’nin bu işletim sistemine uyumlu hale getirilmesinin çok masraflı olacağını savunuyor. Microsoft’un bir amacı da Service Pack 2’nin olabildiğince çok sayıda kullanıcıya ulaşmasını sağlamak. Windows 2000 bu yılın Temmuz ayında Microsoft’un ‘extended support’ köşesine çekilmiş olacak, bu bölümde şirket artık işletim sistemi için yeni tasarım değişiklikleri veya özellik eklemeleri gibi ricaları kabul etmeyecek. KARAR FIREFOX’A YARAR Windows kullanıcıları ise, 2010 yılına dek destek sözü verilen bir işletim sisteminin IE7 gibi önemli bir tarayıcı güncellemesinden yararlanamamasını eleştiriyor. Kullanıcılar SP1 destekli IE6 çalıştıran bir Window 2000’in bu Temmuz’da IE7 betasının çıkmasıyla ‘demode’ kalacağını belirtiyor. Kimi kullanıcılar ise, Microsoft’un bu kararının Firefox’un başını çektiği alternatif tarayıcılar kampına yeni kullanıcılar kazandıracağını düşünüyor.