Arama

İstanbul'da kültür ve sanat hakkında bilgi verir misiniz?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 8 Nisan 2014 Gösterim: 27.790 Cevap: 15
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
Ziyaretçi
18 Kasım 2008       Mesaj #1
Ziyaretçi - avatarı
Ziyaretçi
istanbulun kültür ve sanatı ile ilgili bilgi
EN İYİ CEVABI Misafir verdi
>>>İSTANBUL’UN SANAT, KÜLTÜR VE EĞLENCE YERLERİ <<<

Sponsorlu Bağlantılar
İSTANBUL’UN SANAT, KÜLTÜR VE EĞLENCE YERLERİ

İstanbul uluslararası bir sanat ve kültür merkezidir. Uluslararası Sanat ve Kültür Festivali, dünyanın her tarafından gelen sanatçıların iştirakiyle, her yıl, Haziran ve Temmuz aylarında burada gerçekleşmektedir. Gösterilerin çoğu Atatürk Kültür Merkezi'nde yapılmaktadır. Klasik müzikten hoşlananlar bu tür müziği Cemal Reşit Rey Salonu'nda dinleyebilirler. Operalar, operetler, baleler, filmler, konserler, sergi ve konferanslar şehrin kültürel paletinde yer alırlar. İstanbul'un ışık gösterisi programı da çok zengindir. Türk şarkılarından meşhur göbek dansına uzanan örneklerle, gece kulüpleri akşam yemeği sırasında hoş eğlence mekanlarıdır.

Modern diskolar, kabareler ve caz kulüpleri Taksim - Harbiye semtindedirler. Sultanahmet'teki restorasyon görmüş Bizans ve Osmanlı yapılarında yer alan lokantalar dışarıda bir akşam geçirilecek hoş yerlerdir.

Kumkapı, birçok tavernası, barları ve balık restoranlarıyla çekici diğer bir semttir. Yıllardan beri insanlar bir iki lokma atıştırmak ve özel deniz mahsullerinden tatmak için, Beyoğlu'ndaki Çiçek Pasajı'nda buluşmaktadırlar. Çiçek Pasajı'nın yanındaki dar Nevizade Sokağı Türk yemeklerinden tatmak için İstanbul'daki en iyi yerdir. Boğaz'da Ortaköy, gece kulüpleri, caz kulüpleri, mükemmel deniz mahsulü sunan restoranları ve barlarıyla İstanbul gece hayatının en iyi yeridir. Eminönü'ndeki geleneksel Osmanlı kıyafetleri içindeki yine geleneksel Osmanlı kayıklarındaki balıkçıları görüp, sandallarından meşhur kızartılmış balıklarından tatma fırsatı kaçırılmamalıdır.
Tiyatro Salonları
Sinema Salonlar
Konser Salonları ve Gösteri Merkezler
Kültür Merkezleri
Fuar ve Kongre Merkezleri
Alışveriş Merkezleri
Sanat Evi ve Galerileri
alıntıdır

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Kasım 2008       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
>>>İSTANBUL’UN SANAT, KÜLTÜR VE EĞLENCE YERLERİ <<<

Sponsorlu Bağlantılar
İSTANBUL’UN SANAT, KÜLTÜR VE EĞLENCE YERLERİ

İstanbul uluslararası bir sanat ve kültür merkezidir. Uluslararası Sanat ve Kültür Festivali, dünyanın her tarafından gelen sanatçıların iştirakiyle, her yıl, Haziran ve Temmuz aylarında burada gerçekleşmektedir. Gösterilerin çoğu Atatürk Kültür Merkezi'nde yapılmaktadır. Klasik müzikten hoşlananlar bu tür müziği Cemal Reşit Rey Salonu'nda dinleyebilirler. Operalar, operetler, baleler, filmler, konserler, sergi ve konferanslar şehrin kültürel paletinde yer alırlar. İstanbul'un ışık gösterisi programı da çok zengindir. Türk şarkılarından meşhur göbek dansına uzanan örneklerle, gece kulüpleri akşam yemeği sırasında hoş eğlence mekanlarıdır.

Modern diskolar, kabareler ve caz kulüpleri Taksim - Harbiye semtindedirler. Sultanahmet'teki restorasyon görmüş Bizans ve Osmanlı yapılarında yer alan lokantalar dışarıda bir akşam geçirilecek hoş yerlerdir.

Kumkapı, birçok tavernası, barları ve balık restoranlarıyla çekici diğer bir semttir. Yıllardan beri insanlar bir iki lokma atıştırmak ve özel deniz mahsullerinden tatmak için, Beyoğlu'ndaki Çiçek Pasajı'nda buluşmaktadırlar. Çiçek Pasajı'nın yanındaki dar Nevizade Sokağı Türk yemeklerinden tatmak için İstanbul'daki en iyi yerdir. Boğaz'da Ortaköy, gece kulüpleri, caz kulüpleri, mükemmel deniz mahsulü sunan restoranları ve barlarıyla İstanbul gece hayatının en iyi yeridir. Eminönü'ndeki geleneksel Osmanlı kıyafetleri içindeki yine geleneksel Osmanlı kayıklarındaki balıkçıları görüp, sandallarından meşhur kızartılmış balıklarından tatma fırsatı kaçırılmamalıdır.
Tiyatro Salonları
Sinema Salonlar
Konser Salonları ve Gösteri Merkezler
Kültür Merkezleri
Fuar ve Kongre Merkezleri
Alışveriş Merkezleri
Sanat Evi ve Galerileri
alıntıdır

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Ocak 2010       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar benim acilllllllleeeeeen istanbulun tarihi ve istanbulun kültürü diye bir ödevim var ödevim ocagın 14 'ünde verilecek lütfen ödevi blen varsa yazsın lüüüüüüüüütttttttttttttttttffffffffffffffeeeennnnnnn
qisem'ck - avatarı
qisem'ck
Ziyaretçi
4 Ocak 2010       Mesaj #4
qisem'ck - avatarı
Ziyaretçi
ıstanbulun sanatı hakkında bılgı edınmek ıstıyorum lutfen gereğini yapın salıya kadar yarına kadar hadii
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Ekim 2010       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar benim ingillizce proje ödevim için istanbul'da kültürel eğlence ile ilgili bişeyler bulmam lazımm çok acil...
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Ekim 2010       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benimde acil ödevim var ancak bulamıyorum nolucak acaba
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Aralık 2010       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
yaa istanbulun kültürü ve sanatı lazım acılen ne olur bılen yazsınnnMsn Sad((
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Aralık 2010       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar benim acilen bu perşembeye ödevi vermem lazım .ödevim istanbul dersinden verildi. konusu kültür başkenti istanbul. bu sayfadaki konu bana göre değil lütfen bununla ilgili bilgi biliyosanız lütfen yazın !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!LÜTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTFEEEEEEEEEEEEEEEEEEE EEEEEEEEEEEEEENNNNNNNNNNN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!NOT:perşembe günü ayın 30'una geliyo.(aralık)
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Mayıs 2011       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
YA LÜTFEN BANA YARDIM EDİN
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Mayıs 2011       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
yya niye cevap yazmıyorsunuz bana acilen istan bulun kültürü lazım lütfen yardım edin
daha demin ya bana yardım edin yazmıştım lütfen cevap bekliyorum