Arama

Varikosel ameliyatı sonrası iyileşme süreci ne kadardır? - Sayfa 2

En İyi Cevap Var Güncelleme: 22 Eylül 2015 Gösterim: 248.695 Cevap: 54
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Haziran 2010       Mesaj #11
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
eşim varikosel ameliyatı olmadan önce 3.5 milyondu ameliyattan sonra 22 milyona çıktı. Doktorumuzun söyledigine göre %1 den %41 e yükseldi. Sizce sonuç ne olur?
Sponsorlu Bağlantılar
Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
19 Haziran 2010       Mesaj #12
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

2008 aralıkta ameliyat oldu. haziranın 17sinde 1 buçuk yıl dolmuş olcak. halen hamile kalamadım. ne kadar süre içersinde hamile kalınır varikosel ameliyatı sonrasında?

Alıntı

eşim varikosel ameliyatı olmadan önce 3.5 milyondu ameliyattan sonra 22 milyona çıktı. Doktorumuzun söyledigine göre %1 den %41 e yükseldi. Sizce sonuç ne olur?

Geçmiş olsun. Konuyu doktorunuzla görüşmelisiniz.

Sponsorlu Bağlantılar
Alttaki mesajı, bilgi için eklyoruz, inceleyin:

Varikosel Ameliyatı kasık bölgesinden yapılan küçük bir kesi ile gerçekleşir. Testisi drene eden venler bağlanır. Basit bir ameliyattır ve genellikle hastane de yatmayı gerektirmez. Varikosel ameliyatının başarı şansı değişiktir. Mikroskobik yapılan ameliyatların başarı şansı diğerlerine oranla çok daha yüksektir. Yaklaşık 30-60 dk. sürer. Bu sırada testisle ilgili diğer oluşumların zarar görmemesine özen gösterilmelidir. Varikosel ameliyatı dikkatli yapılmaz ise hidrosel (testis çevresinde sıvı birikimi), atrofi gibi komplikasyonlar görülebilir. Ama son yıllarda, ameliyat tekniğinde elde edilen ilerlemeler sayesinde bu komplikasyonlara hemen hemen hiç rastlanılmamaktadır. Bunda cerrahın deneyimi önemlidir. Ameliyat olacak kişilerin bunu iyi bilmesi ve ameliyatı yapacak doktordan da bu konuda bilgi alması gerekir. Ameliyattan 3 ay sonra sperm üretiminde düzelme görülmeye başlar. Sperm tetkiki ameliyattan sonraki 3-6. ayda yapılmalıdır. Sperm üretimindeki düzelme ameliyat olan hastaların %50-80 inde görülür. Gebelik üzerindeki etkisi de yüzde 20-69 civarında artmaktadır. Azoospermi olgularında da varikosel ameliyatı yapılması önerilirse de, başarısının daha düşük olacağı önceden belirtilmelidir.

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Temmuz 2010       Mesaj #13
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
geçen hafta varikosel ameliyatı oldum ve şimdi dikişlerin altı şişti neden olduğunu mrek ediyorum
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
14 Temmuz 2010       Mesaj #14
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
varikosel amilyatı oldum testislerimde şişme var nedeni nedir acaba
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 0 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Ağustos 2010       Mesaj #15
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
selam dokuzgün önce ameliyat oldum şu an kassıklarımda ağrı ve sol yumurtamda şişme oluyor doktorum yumurta kenarındaki sıvı suyunun arttığını söyledi ve üç aya kadar tekrar bir ameliyat olacağımı söyledi bunun sebebi ne olabilir?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Ağustos 2010       Mesaj #16
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
amlalyat oldum nezaman surede iylesirimm???
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Ekim 2010       Mesaj #17
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben 7 ay önce varikosel ameliyetı oldum geçen sperm testi yaptırdım 600 bin çıktı sperm sayısı niye çogalmadı sperm mim buda benim ikinci varikosel ameliyetım soldan bana yardımcı olun lütfen hada beklemelimiyim ben mikrocerrahiyle olmadım yanlız ameliyatımı normal ameliyatla oldum faydası o yüzden mi olmadı acaba
ercan16 - avatarı
ercan16
Ziyaretçi
8 Kasım 2010       Mesaj #18
ercan16 - avatarı
Ziyaretçi
varikosel ameliyatı olacagım

öncelikle iyi günler hayırlı işler:
benim size soracagım soru şu,benim 2 senedir çocuk sorunum var çocugumuz olmuyor eşimi heryere gösterdim,onda problem olmadıgını söylediler,sonra kendim gittim ve sonuçlarım size sundugum gibidir:

SKROTAL DOPPER US:
HER iki testis normal boyut ve ekojenitedir.epididimler dogaldır.skrotal mayi miktarı fizyolejiktir

sağda ven çapları normal.solda 0-1 izlenmiştir
valsalva ile sağda reflü izlenmemiştir
solda stoptip reflü vardır

SPERMOGRAM TETKİK
sonuç birim
MİKTARI 2cc cc
ph 8
çözünme süresi dk
viskozite normal
canlı % 1.saat 40 %
cm3sayı 48.000.000
her sahada 15-20 lokosir mld
görüldü

bu testi 3 sefer yaptırdım ilkinde perhiz 4 gündü..
sonuç cm3sayı 6400000 çıkmıstı
2inci de 11gün: 80.000.000 çıkmıştı
3üncü de 7 gün:48.000.000 çıktı

doktorum ameliyat olacaksın dedi ama acelen yok istedigin zaman olabilirsin ama mecbur ilerde olacaksın dedi.benim agrım yok ve düşündüm ameliyat olmayA karar verdim sizinde düşüncelerinizi beliyorum.şimdiden teşekkürler
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Ocak 2011       Mesaj #19
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
2 sene önce varikosel ameliyatı oldum.spermde braz bozukluk var .ortalama ne kadar sürede düzelir.
ener - avatarı
ener
Ziyaretçi
24 Ocak 2011       Mesaj #20
ener - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

2 sene önce varikosel ameliyatı oldum.spermde braz bozukluk var .ortalama ne kadar sürede düzelir.

Sperm tetkiki ameliyattan sonraki 3-6. ayda yapılmalıdır. Sperm üretimindeki düzelme ameliyat olan hastaların %50-80 inde görülür. Gebelik üzerindeki etkisi de yüzde 20-69 civarında artmaktadır. Azoospermi olgularında da varikosel ameliyatı yapılması önerilirse de, başarısının daha düşük olacağı önceden belirtilmelidir.

Sizin uzun bir süre geçmiş tekrar kontrole gitmelisiniz.