Arama

Atatürk'ün kurduğu Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi hakkında bilgi verir misiniz? - Sayfa 3

En İyi Cevap Var Güncelleme: 16 Kasım 2014 Gösterim: 269.219 Cevap: 124
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Ekim 2011       Mesaj #21
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
nolursunuz ankara ünüversitesinin tarihi
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Ekim 2011       Mesaj #22
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
sasyal bilgiler dersi için=Atatürkün kurmuş olduğu Dil ve Tarih-Cografya Fakültesi hakkında araştırma yapınız.Yaptığııız araştırmanın sonucunu dosyaya koyunuz.
Noktalı yerlere ise Fakültenin Kuruluş Amacına ilişkin öğrendiklerinixzi yazınız.
Sponsorlu Bağlantılar

Diyor ya ben nasıl yapabilirim üstelik yarın götürmem lazım bana yardımcı olurmusunuz lütfen arkadaşlar çok acil özetleyin banaMsn Sad(
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Ekim 2011       Mesaj #23
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar ben yağmur ATATÜRK fakülteyi türkiyenin dili,tarihi ve kültürünün devam ettirilebilmesi için böyle bir fakülte kurmuştur.(kısa cevap.)
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Ekim 2011       Mesaj #24
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bana acil atatürkün dil tarih coğrafya uygulamarı lazım perşembeye kadar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Ekim 2011       Mesaj #25
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ATATÜRKÜN KURMUŞ OLDUĞU DİL VE TARİH COĞRAFYA FAKÜLTESİ HAKKINDA BİLGİ İSTİYORUM LÜTFEN YARDIMCI OLUN
berk_ay - avatarı
berk_ay
Ziyaretçi
10 Ekim 2011       Mesaj #26
berk_ay - avatarı
Ziyaretçi
(jkl) arkiler bu konunun özteti:

Mustafa Kemal Atatürk tarafından beyan edildiği şekliyle, dil yani Türk dili ve tarih konularında araştırma ve inceleme yapmak ve bu alanlarda Türk Dil Kurumu ile Türk Tarih Kurumu'na uzman ve bunun yanı sıra "muallim" (öğretmen) yetiştirmektir. Fakültenin kuruluş gerekçesinde dile getirilen amaçlar doğrultusunda eğitim-öğretim ve bilimsel araştırma yükümlülüğünü yerine getirilmektedir.

Kaynak: kısaca bu siteee
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Ekim 2011       Mesaj #27
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
atatürk fakülteyi şu amaç doğrusunda koymuştur
1) öğrencinin iyi bir meslek sahibi olması için
2) bizi sevdiği için
sizde buna uyup ders çalışınız
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Ekim 2011       Mesaj #28
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
yeterli bilgi istiyorum
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Ekim 2011       Mesaj #29
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Ben 6. sınıfa gidiyorum... Lütfen bana sosyal dersinde yardımcı olun atatürkün kurduğu dil ve tarih -corafya fakültesi hakkında kısa bir bilgi... Msn Confused
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Ekim 2011       Mesaj #30
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Dil Ve Tarih-Coğrafya Fakültesi hakkında ansiklopedik bilgi

Ankara Üniversitesine bağlı fakültelerden biri. 14 Haziran 1935 tarihli bir kanunla kurulmasına karar verilmiş ve ilk defa, 9 Ocak 1936 da yapılan bir törenle açılmıştır. Adı, Büyük Atatürk tarafından verilmiş olan bu fakülte, ilkin Evkaf apartmanında öğretime başlamış, Kasım 1940 tarihinde yeni ve modern binasına taşınmıştır.Dil ve Tarih - Coğrafya Fakültesi'nde, Türk, Alman, Arap, Fransız, İngiliz, Rus dil ve edebiyatları, coğrafya, felsefe , hindoloji, hungoroloji, klasik filoloji, tarih ve sümeroloji, sinoloji enstitüleri bulunmaktadır.

Kaynak: Atatürk'ün kurduğu Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi hakkında bilgi verir misiniz?