Arama

Elektriğin yol açtığı tehlikelerden korunma tedbirleri nelerdir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 13 Nisan 2015 Gösterim: 68.174 Cevap: 91
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Ocak 2010       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
elektirige yol açan tehlikelerden korunmak için okulunuzda alınması tekbirler nelerdir
EN İYİ CEVABI _KleopatrA_ verdi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

lütfen cevaplayın

• okullardaki elektrik prizlerine elimizi sürmemeliyiz her hangi bir cisim sokmamalıyız.
  • ucu açılmış kabloları kesinlikle yetkili kişiye bildirmeli.kendiniz herhangi bir müdahalede bulunmamalıyız.
  • elektrik kaçağı veya çıngı çıktığını gördüğünüz kabloya yaklaşmadan yetkilelere haber vermeliyiz.
  • okulda herhangi bir nedenle yangın çıktığını görürsek hemen en yakın yangın tüpüyle müdahale etmeliyiz.
  • yangın veya tehlike arzeden bi durumda panik yapmadan ve tek sıra halinde oradan uzaklaşmalıyız.

Sponsorlu Bağlantılar
aslan_kaplan67 - avatarı
aslan_kaplan67
Ziyaretçi
14 Ocak 2010       Mesaj #2
aslan_kaplan67 - avatarı
Ziyaretçi
OKULDA ELEKTRİĞİN YOL AÇTIĞI TEHLİKELERDEN ALINMASI GEREKEN ÖNLEMLER NEDİR yazarsanız sevnirimMsn Grin
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Şubat 2010       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
slm ben eren çağlayan :okullarda elektrikden nasıl korunulur ?a)okullardaki elektrik prizlerine elimizi sürmemeliyiz her hangi bir cisim sokmamalıyız.b)ucu açılmış kabloları kesinlikle yetkili kişiye bildirmeli.kendiniz herhangi bir müdahalede bulunmamalıyız.c)elktrik kaçağı veya çıngı çıktığını gördüğünüz kabloya yaklaşmadan yetkilelere haber vermeliyiz.d) okulda herhangi bir nedenle yangın çıktığını görürsek hemen en yakın yangın tüpüyle müdahale etmeliyiz.e)yangın veya tehlike arzeden bi durumda panik yapmadan ve tek sıra halinde oradan uzaklaşmalıyız.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Şubat 2010       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bana çabuk acele bir şekilde ödevim için yardım edin okulda elktirigin açtıgı tehlikelerden korunmak için alınması gereken tedbirler lütfen açil
_KleopatrA_ - avatarı
_KleopatrA_
Ziyaretçi
7 Şubat 2010       Mesaj #5
_KleopatrA_ - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

bana çabuk acele bir şekilde ödevim için yardım edin okulda elktirigin açtıgı tehlikelerden korunmak için alınması gereken tedbirler lütfen açil

• okullardaki elektrik prizlerine elimizi sürmemeliyiz her hangi bir cisim sokmamalıyız.
  • ucu açılmış kabloları kesinlikle yetkili kişiye bildirmeli.kendiniz herhangi bir müdahalede bulunmamalıyız.
  • elektrik kaçağı veya çıngı çıktığını gördüğünüz kabloya yaklaşmadan yetkilelere haber vermeliyiz.
  • okulda herhangi bir nedenle yangın çıktığını görürsek hemen en yakın yangın tüpüyle müdahale etmeliyiz.
  • yangın veya tehlike arzeden bi durumda panik yapmadan ve tek sıra halinde oradan uzaklaşmalıyız.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Şubat 2010       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
lütfen cevaplayın
_KleopatrA_ - avatarı
_KleopatrA_
Ziyaretçi
8 Şubat 2010       Mesaj #7
_KleopatrA_ - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Alıntı

lütfen cevaplayın

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Şubat 2010       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
1.Okuldaki elektrik prizlerine elimizi sürmemeliyiz.
2.Herhangi bir cisim sokmamalıyız.
3.Ucu açılmış kabloları kesinlikle yetkili kişilere bildirmeliyiz.
4.Kendiniz herhangi müdahalede bulunmalıyız.
5.Elektrik kaçagı gördügünüzde kabloya yaklaşmadan yetkililere haber vermeliyiz.
6.Okulda herhangi bir yangın çıktıgında görürsek eger hemen en yakın yangın tüpünü alıp müdahalede
edmeliyiz.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Şubat 2010       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
1.Okuldaki elektrik prizlerine elimizi sürmemeliyiz.
2.Herhangi bir cisim sokmamalıyız.
3.Ucu açılmış kabloları kesinlikle yetkili kişilere bildirmeliyiz.
4.Kendiniz herhangi müdahalede bulunmalıyız.
5.Elektrik kaçagı gördügünüzde kabloya yaklaşmadan yetkililere haber vermeliyiz.
6.Okulda herhangi bir yangın çıktıgında görürsek eger hemen en yakın yangın tüpünü alıp müdahalede
edmeliyi yaa ben deliymmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
10 Şubat 2010       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
yhhaaa bana acil şekilde elektirikten korunma yollarını yazdınnn lüftfennnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn