Arama

Paragraf netlerim yükselmiyor. Ne yapabilirim?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 21 Haziran 2020 Gösterim: 3.227 Cevap: 4
mehmetciftci - avatarı
mehmetciftci
Kayıtlı Üye
21 Mart 2020       Mesaj #1
mehmetciftci - avatarı
Kayıtlı Üye
Selam Dostlar. 4 adet paragraf kitabım var bunlar
1-Doğru Kontrol Yayınları Tempo Paragraf
2-Çöz Kazan Yayınları Paragraf
3-Pelikan Yayınevi Rüştü Bayındır Taktiklerle Paragraf
4-Pelikan Yayınevi Rüştü Bayındır Tecrübe Paragraf
kitapları;
arkadaşlar zorluk seviyesine ayırıyım kolaydan zora sıralarsak 3-1-2-4
ben genelde 3 ve 1 i çözüyorum rüştü hoca 4 numaralı kitabı çıkarınca onu aldım o günden bu yana paragraf netlerim alt üst oldu internetten araştırdım gereksiz zorlaştırılmış kitap dediler. Ayrıca tavsiye edebileceğiniz bir kitap var mı ?
EN İYİ CEVABI Intersect verdi
Özellikle lise dönemimde çok fazla kitap okuyordum. Yani haftada en azından 1 kitap bitirmeye çalışıyordum, hatta harçlıklarım hep oraya gitti diyebilirim. Bu şahsen epey işime yaradı, nerdeyse hiçbir zaman paragraf sorularında bir kez okuduğum şeyi ikinci kez okuma gereksinimi duymadım. Sadece soru çözerek alıştırma yapmak yetmez, kendi okumanı geliştirmen gerek. Bunun için hafif dilli kitaplarla başlanabilir, türü fark etmez ama eğlenceli olması adına romanlar olabilir. İlerki safhada ise sadece okuduğunu anlayabilmeyi geliştirmek adına ansiklopedik ağır dil içeren kitapları deneyebilirsin.
Sponsorlu Bağlantılar

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Mayıs 2020       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Diğerlerini pek bilmiyorum ama Fulleten Paragraf kitabı dediğin gibi aralarında en zoru bence. Hatta adı çıkmış fulleten değil terleten diyorlar. Netlerin yükselmesi için konuyu iyi kavramak doğru okumak sıkılmadan okumak gerekiyor. Aksi halde en kolay paragraf testinde başarısız olursun
Sponsorlu Bağlantılar
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
SCTRLL - avatarı
SCTRLL
Yeni Üye
4 Mayıs 2020       Mesaj #3
SCTRLL - avatarı
Yeni Üye
çok kitap okuman gerekiyor ve hergün paragraf çözmelisin bu sayede hem hızlı okuma alışkanlıda kazanırsın ayrıyetten illa da kitap istiyorsan hız ve renk paragrafı çöz derim
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Mayıs 2020       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Çok kitap okumayla alakalı değil aslında. Hızlı okumak lazım. Hızlı okumanın yanında hızlı anlamak lazım ki başarıya ulaşabilesin. Çok paragraf çözmelisin. Zaman tut. İlk başlarda 1 soruya 1.15 sn tut geliştikçe kendine verdiğin süreyi azalt mesela ben 10 soruyu 6 dakikaya düşürdüm geliştikçe
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Intersect - avatarı
Intersect
VIP VIP Üye
21 Haziran 2020       Mesaj #5
Intersect - avatarı
VIP VIP Üye
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Özellikle lise dönemimde çok fazla kitap okuyordum. Yani haftada en azından 1 kitap bitirmeye çalışıyordum, hatta harçlıklarım hep oraya gitti diyebilirim. Bu şahsen epey işime yaradı, nerdeyse hiçbir zaman paragraf sorularında bir kez okuduğum şeyi ikinci kez okuma gereksinimi duymadım. Sadece soru çözerek alıştırma yapmak yetmez, kendi okumanı geliştirmen gerek. Bunun için hafif dilli kitaplarla başlanabilir, türü fark etmez ama eğlenceli olması adına romanlar olabilir. İlerki safhada ise sadece okuduğunu anlayabilmeyi geliştirmek adına ansiklopedik ağır dil içeren kitapları deneyebilirsin.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Yok bir şey iyiyim. Sadece ölü olmayı tercih ederdim.