PC Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Bilgisayar (PC) Oyunları > Oyun Hile Programları
«Önceki KonuSonraki Konu»
ozti00:48, 2 Temmuz 2009 
Cheat Engine 5.4Nasıl hile yapabilirim?

Resimde gördüğünüz kırmızı belirteçler yapacaklarımız ve kullanacaklarımızı gösteriyor.Öncelikle unutmamamız gereken şey 1 byte = 8 bit**. Şimdi hile yapacağımız oyunu çalıştırıyor ardından programımızı çalıştırıyoruz. Program açılınca sol en üstteki simgeye tıklıyoruz. O simge bize ram`de çalışan programları listeliyor. Biz flash oyunları internet exploler`da oynarız diyenlerdenseniz iexplore.exe`yi seçiyorsunuz. Farklı bir programla çevrimdışı oynuyorsanız o zaman o programın .exe`sini listeden seçiyorsunuz. Şimdi oyunumuza gelelim.

Örnek oyunumuzun adı Desktop Tower Defense. Kendisi bu adreste. Easy, normal ve hard seçenekleri var, istediğinizi seçebilirsiniz. Yukarıda altınımıza (gold) bakıyoruz 80 yazıyor. Bu 80 rakamı ram`de tutuluyor. Bizde 80 rakamını ram`de programımız aracılığıyla aratacağız. Ancak 80 yazarak tabi ki çıkmıyor. Bunun nedeni **byte ve bit dengesi. O halde yazacağımız şeyi buldum: 80 X 8= 640. Yani byte ve bit dengesini sağlıyoruz. Value yazan yere 640 yazıyoruz. (80 ve 8`in çarpımından elde edilen sayı). Ardından New Scan butonuna basıyoruz. Sol tarafta bir sürü rakam çıktı. Şimdi oyunumuza gelip Squirt Tower kuralım. (Oyunumuzun içinde Sağ 2. butonda mevcut) Kurduktan sonra 65 altınımızın kaldığını oyunda göreceksiniz. Şimdi programımıza dönüp 520 rakamını Next Scan butonuyla aratıyoruz. Nedeni: 65 X 8= 520 (Byte-bit dengesi). Bu sefer program bize az önce 80 işaretli sayılardan 65`e dönenleri buldu. Şimdi o yeri bize buldu. Bulduğu o tek yere çift tıklıyoruz. Ve program onu otomatikman aşağıya alıyor. Aşağıdaki yerde beliren ram adresinde yazan value bölümüne giriyoruz. Ordaki rakama çift tıklıyoruz. Ve bizden rakamı değiştirmemizi istiyor. İstediğiniz rakamı yazıyorsunuz. 1000 altınım olsun diyorsanız yapmanız gereken 8000 yazmak. Mantığı anlamışsınızdır zaten. Programa gireceğimiz rakamlar aradıklarımızın ve istediklerimizin 8 katı olmak zorunda. (Byte ve bit dengesi). Ha birde aşağıya aldığımız ram adresinin olduğu bölümde frozen bölümü var. Orasıda çok keyifli. Yaz 8000`i aşağıya aldığımız ram adresinin value kısmına bas frozene: Her daim 1000 altının olsun. Harca harca bitmez...

Program yardımıyla sade oyunlarda değil, ram`e muhtaç olan her programa hile ve küçük oynamalar yapabilirsiniz. Unutmadan, her oyunda her zaman işe yarayacak bir yöntem değildir.


DOWNLOAD FREEWARECheatBook Databes


Programın açıklaması :

HeatBook mewcut tüm oyunları destekleyen int deki en geniş oyun desteğini sahip bir program.Bu program ile PcPlaysatation2SegaNintendo 64DvDGamboy ColorXboXGamecubeDreamcastN-gageSuper Nintendo platformundaki mewcut olan tüm oyunların hilelerine sahip oluyosunuz.Ayrıca 1000 e yakın oyunun çözümünede ulaşabiliyosunuz..Program içinde 10.214 adet oyun hilesi mewcut.
Ancak bu sayı her geçen gün artıyor fakat program bunuda kendini güncelleyerek çözmüş durumda.Oyunlar alfebatik sıra ile sıralanıyor.Siz oyunun üzerine tıkladığınızda editör penceresi sergileniyor bu bilgileri ister yazdırabilirister kaydedebilirsiniz..Arama özelliği ile listeden kolayca arama yapabiliyorsunuz..Kendi özel hilelerinizi girebileceğiniz bir sistemde mewcut programda..


Programın Özellikleri :

Her ay dahili olarak veritabanını güncelleme desteği
Kolay düzenlenebilen hile menüleri
Tam oyun çözümleri
Dosya ve resim desteği
Gelişmiş istatistik özelliği
Konsol hileleri desteği
Yenilenmiş dahili hile arama özelliği
Kısayol yöneticisi (Hemen Hemen tüm faydalı oyun siteleri)
Hex editörü
Değiştirilebilir tablolar desteği
Eski veritabanlarını alıp kullanabilme
Kabuk (Tema) Desteği

Dowload Freeware
Benzer Konular:
Etiketler:
  • oyun hile programlari
Cevap
cia1116:19, 12 Temmuz 2009 
Biraz Araştırma yaptıktan sonra programın son sürümünü
buldum buyrun buda link


Download
Cevap
Misafir23:17, 24 Ocak 2012 
son sürüm olanı anlatır mısınız
Cevap
HüR-KaN15:34, 16 Mayıs 2012 
Bu programlari kullanmak biraz karisik ve zor ben denedim ve basarisiz oldum,en iyisi hilesiz oyun.
Cevap
Misafir22:50, 27 Mayıs 2012 
bu program uberstrikedede geçerlimi? Bu oyun google üzerinden oynanıyor
Cevap
Lebron James15:33, 23 Haziran 2012 
ARENA 2 HİLESİ
Bir internet oyunu olan Arena 2 oyunu karakterinizi girdiğiniz savaşlar sayesinde güçlendirdiğiniz bir oyun. Ama oyunun başında hiç zahmete girmeden karakterinizi çok güçlü yapabilirsiniz. Nasıl mı?
Öncelikle ad yazma kısmına .,., (nokta virgül nokta virgül) yazın. Ardından random tuşuna basın ve karakteriniz bir anda çok özel güçler ve silahlara sahip olsun.

Cevap
while15:33, 12 Temmuz 2012 
son sürüm olanı anlatır mısınız
Cevap
ByTaha10:23, 12 Mart 2013 
Arkadaşlar Bu Progrma İnternetin Hızını Alçaltıp Yavaşlatma Programı Her Oyunda Çalışır
Cevap
Anıl GOKBULAK12:14, 12 Mart 2013 
Arena 2 ' yi biliyorum .
Cevap
nhtpmkc13:55, 12 Mart 2013 
güzel işime yaradı
Cevap
«Önceki KonuSonraki Konu»
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adınız:
Doğrulama
Mesaj:
Tüm Bilgisayar (PC) Oyunları Konuları
Benzer Konular
Oyun hileleri ve hile programları nelerdir?
CheatBook Databes - Oyun Hile Programı
Oyun yaratma programları hangileridir?
Oyun oynarken klavye ve oyun kolu aynı işlevi görüyor, nasıl düzeltilir?
Dev Flash Oyun Arşivi (140 Oyun - Yasal)