Cevap Yaz Önceki Konu Sonraki Konu

Selman Kayabaşı

Gösterim: 5928 | Cevap: 1 Selman Kayabaşı nereli, hayatı, kimdir.
2 Mayıs 2012 14:54   |   Mesaj #1   |   
bekirr - avatarı
VIP Özel Üye-VIP
her yer
333
548 mesaj
Kayıt Tarihi:Üyelik: 16-04-2012

Selman Kayabaşı (Selman Kayabaşı Kimdir? - Selman Kayabaşı Hakkında)

SELMAN KAYABAŞI

Zonguldak'ın Devrek ilçesinde dünyaya gelen Selman Kayabaşı ilk ve ortaöğrenimini Karabük'te tamamladıktan sonra 2005 yılında Boğaziçi Üniversitesi Tarih bölümünden mezun oldu. Öğrencilik yıllarından itibaren ulusal basın kuruluşlarında gazetecilik yapan Kayabaşı, Türkiye'de çok ses getiren yayıncılık projelerine imza attı. 2005 yılında ilk kitabı Kafkas Ruleti'ni kaleme alarak yazarlık serüvenine ilk adımı attı. iki sene sonra yayınlanan Teşkilat adlı romanı haftalarca çok satanlar listesinde yer aldı.

Kitabın tezi siyasetçiler ve tarihçiler arasında tartışmalara yol açtı. Kurtlar Vadisi ve Aynadaki Düşman gibi dizilere ilham kaynağı oldu.

İstanbul'da kitap ve senaryo çalışmalarına devam eden yazar, bir taraftan da siyaset ve tarih kitaplarına danışmanlık yapmaktadır.

Yayınlanmış eserleri:
  • Kafkas Ruleti,
  • Türkiye'nin Gözyaşları,
  • Teşkilat,
  • Muhafız.
Son düzenleyen _Yağmur_; 8 Mayıs 2012 11:29 Sebep: Sayfa düzeni
8 Mayıs 2012 10:34   |   Mesaj #2   |   
_Yağmur_ - avatarı
SMD MsXTeam
Ankara

13.103
19.050 mesaj
Kayıt Tarihi:Üyelik: 16-04-2010

Cvp: Selman Kayabaşı (Selman Kayabaşı Kimdir? - Selman Kayabaşı Hakkında)

Selman Kayabaşı

Zonguldak’ın Devrek İlçesi’nde dünyaya gelen yazar, Boğaziçi Üniversitesi Tarih Bölümü mezunudur. Öğrencilik yıllarında Yeni Şafak Gazetesi Dış Politika bölümünde editörlük stajı ve sonrasında İnternethaber Yayın Grubu’nda haber müdürlüğü yapmıştır.

2005 yılında yayınlanan ilk kitabı Kafkas Ruleti, askerî ve siyasî çevrelerde tartışmalara neden olmuş; askerî kurumlar, kendi personellerine kitabın okunmasını tavsiye etmiştir. Selman Kayabaşı, siyaset ve istihbarat konulu kitapların hazırlanması konusunda yayınevlerine danışmanlık yapmaktadır. Prof. Dr. Mahir Kaynak’la çalıştığı Darbeli Demokrasi, Ömer Lütfi Mete ile çalıştığı Milliyetçilik-Milliyetsizlik, Emniyet İstihbarat Dairesi Eski Başkanı Bülent Orakoğlu ile çalıştığı Ankara’da Gölge Oyunları ve Hasan Celâl Güzel’le çalıştığı Kuzey Irak isimli kitaplar, TİMAŞ Yayınlarının Aktüel-Siyaset Kitaplığı içinde yer almaktadır.

Yine TİMAŞ Yayınları tarafından yayınlanan, İbrahim Karagül’ün Hesaplaşma Yüzyılı ve Tamer Korkmaz’ın Ankara-Washington Hattı isimli kitaplarına editörlük yapmıştır.

Kayabaşı, tarih, siyaset ve istihbarat konulu araştırma ve çalışmalarına devam etmektedir.

Yazarın Kitapları
  • Muhafız
  • Teşkil
Cevap Yaz
Hızlı Cevap
İsim:
Mesaj:
Önceki Konu Sonraki Konu

Selman Kayabaşı benzer konular

Binali Selman
Binali Selman kimdir? Binali Selman'ın çalışmaları nelerdir? MsXLabs.org Türk halk müziği sanatçısı. (1931- ) Bayburt’ta doğdu. 1954’te İstanbul Radyosu’nun açtığı sınavı kazandı, memur-sanatçı olarak radyoya girdi. Üflemeli halk müziği sazlarının tümünü çok iyi çalabilen Binali Selman, ney...
Forum: Sanat tr Cevap: 1
Son Mesaj: 6 Ocak 2014 12:17
Selman-ı Farısi
Selman-ı Farısi Hakkında (?, Cey/Isfahan-656 Medain) MsXLabs.Org & Morpa Genel Kültür Ansiklopedisi & Vikipedi İran asıllı, sahabeden ve İslâm menkıbelerinin başta gelen kişilerinden biri. Asıl adı, Mâh-beh ya da Rûzbeh'tir. Zerdüşt dinini bırakarak, Hristiyanlığı kabul etti. Birçok keşişin...
Forum: Dinler Tarihi Cevap: 0
Son Mesaj: 14 Eylül 2012 17:44
Selman-ı Farisi hakkında kıssa örnekleri verir misiniz?
selmanı farisi hz.peygamber efendimizden ayrıldıktan sonra yüzünün solması kıssası
Forum: Soru-Cevap Cevap: 1
Son Mesaj: 18 Temmuz 2011 15:04
Selman Abraham Waksman
Selman Abraham Waksman Vikipedi, özgür ansiklopedi http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/3/33/Selman_Waksman_NYWTS.jpg/180px-Selman_Waksman_NYWTS.jpg Selman Waksman (1953) Selman Abraham Waksman (d. 22 Haziran 1888, Pryluky (Ukrayna); ö. 16 Ağustos 1973, Woods...
Forum: Bilim ww Cevap: 0
Son Mesaj: 22 Şubat 2010 14:32
Hafız Selman İzbeli
HAFIZ SELMAN İZBELİ Kastamonu Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti Kadınlar Kolu kurucularından ve Kastamonu’da ilk kadın meclisi üyesi, sıkı bir Atatürk hayranı ve kendi deyimiyle bir “Cumhuriyet kadını”idi… Kurtuluş Savaşı sırasında Kastamonu’ daki kadınları toplamış, asker için çorap, kazak, fanila...
Forum: Kahraman Türkler Cevap: 0
Son Mesaj: 20 Mayıs 2008 21:06
 
Sayfa 0.164 saniyede 9 sorgu ile oluşturuldu