Arama

Kocaeli Üniversitesi - Teknik Eğitim Fakültesi

Güncelleme: 28 Ağustos 2008 Gösterim: 3.820 Cevap: 0
karayel - avatarı
karayel
Ziyaretçi
28 Ağustos 2008       Mesaj #1
karayel - avatarı
Ziyaretçi
Kocaeli Üniversitesi - Teknik Eğitim Fakültesi

Sponsorlu Bağlantılar
Fakülte, 1992 yılında 3837 sayılı Yasa ile kurulmuş,1993-1994 Eğitim-Öğretim Yılında faaliyete başlamıştır. Fakültemizde dört bölüm vardır. Bunlar: Elektronik ve Bilgisayar Eğitimi, Elektrik Eğitimi, Makine Eğitimi ve Eğitim bölümleridir.

Bu bölümlerin tümünün eğitim programları laboratuarları ve atelyeleri yenilenmiştir.
Bu bölümlerden ilk dördü için birinci öğretime ve ikinci öğretime öğrenci kabul edilmektedir. Eğitim bölümü ise servis derlerini yürütmektedir.

Elektronik, Bilgisayar, Elektrik ve Makine eğitimi bölümlerinde Fen Bilimleri Enstitüsüne bağlı olarak Yüksek Lisans ve Doktora programları yürütülmektedir.

Fakülte mezunları Milli Eğitim Bakanlığınca öğretmen olarak atanabilmekte, isteyenler piyasa olanakları çerçevesinde özel sektörde de iş bulabilmektedir. 3795, 3194 ve 3030 Sayılı Kanunlara gereği kamu sektöründe fen adamı, iş güvenliği uzmanı, yardımcı kontrol uzmanı, Sürveyan, teknisyen, tekniker ve yüksek tekniker olarak da görev alabilmektedirler. Ayrıca mezunlarımız Lisansüstü Eğitim olanaklarından yararlanabilmektedir. Bu eğitimden geçenler gerekli şartları sağlayarak üniversitelerde öğretim elemanlığı da yapabilmektedirler.
Kocaeli Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi ÖSS ile öğrenci almaktadır.

Fakültenin Amacı; Elektronik ve Bilgisayar, Makine (otomotiv), Elektrik ve Eğitim alanlarında, teknik eğitime ve teknolojideki gelişmelere katkıda bulunacak öğretmenleri yetiştirmek, uluslararası norm ve tanımlara uygun hazırlanmış kaliteli ve uygulama odaklı eğitim vermek ve öğrencilere araştırmacı, rekabet edici ve girişimci kimlik ile akademik bir formasyon kazandırmaktır.

Fakülte modern binasında en son teknoloji ile donatılmış atölye ve laboratuarlarında alanlarında deneyimli öğretim elemanları ile kaliteli eğitim-öğretim yapmakta ve öğretim elemanlarımız çok sayıda yayınları ile bilimsel araştırmalarda ön planda bulunmaktadır.

Kocaeli Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi

Umuttepe Yerleşkesi, Eski İstanbul Yolu 10 km. 41380
Umuttepe/KOCAELİ
TÜRKİYE

0 262 303 22 02

0 262 303 22 04
0 262 303 22 03