Arama

Asla Bitmeyen Konu - Sayfa 4

Güncelleme: 22 Kasım 2018 Gösterim: 456.040 Cevap: 3.537
LIBERTY - avatarı
LIBERTY
Ziyaretçi
29 Ekim 2005       Mesaj #31
LIBERTY - avatarı
Ziyaretçi
Benim için asla bitmeyecek tek şey kızım onu herşeyden herkezden çok seviyorum bir avcuma ay'ı bir avcuma güneş'i verseler hiç birşeylere değişmem canım kızım benim, seni kocaman SEVİYORUM..bende bitmeyecek tek şey O'dur....
Sponsorlu Bağlantılar
ahmet1997 - avatarı
ahmet1997
Ziyaretçi
30 Ekim 2005       Mesaj #32
ahmet1997 - avatarı
Ziyaretçi
elinizdenken gülgoncalarını toplayın şimdi zamanınız varken bugün sana gülen çiçek belki ölüp olacaktır bir diken ÖOD
Sponsorlu Bağlantılar
arsenik799 - avatarı
arsenik799
Ziyaretçi
30 Ekim 2005       Mesaj #33
arsenik799 - avatarı
Ziyaretçi
Ayda 200 milyon kazanmak ister misiniz?... O zaman aya gidin
ahmetseydi - avatarı
ahmetseydi
VIP Je Taime
2 Kasım 2005       Mesaj #34
ahmetseydi - avatarı
VIP Je Taime
Nazik olmak için bir gülümseme beklemeyin...

Sevmek için sevilmeyi beklemeyin...

Bir arkadaşın degerini anlamak için,yalnız kalmayı beklemeyin...

Çalışmaya başlamak için en iyi işi beklemeyin...

Biraz paylaşmak için çok olmasını beklemeyin...

Ögütleri hatırlamak için,düşmeyi beklemeyin...

Dua'ya inanmak için,acıları beklemeyin...

Yardım edebilmek için,zamanınızın olmasını beklemeyin...

Ne özür dilemek için diğerinin acı çekmesini nede barışmak için ayrılıgı beklemeyin...
UNUTMAYIN HAYAT ÇOK KISA
Msn Nerd
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
ѕнσω мυѕт gσ ση ツ
melish - avatarı
melish
Ziyaretçi
5 Kasım 2005       Mesaj #35
melish - avatarı
Ziyaretçi
Şaman büyücüLerin kötüLükLere karşı omuzLarından geriye attıkLarı tuz parcacıkLarı gibi maziye dogru fırLAtıp attıgımız hatıraLar,bir hayaLetLer panayırında canLanıweriyorLar..tek tek bütün günLeri buLuyorsunuz o panayırda..şu cok sewindigim gündü,şu beni acıyLa kıwrandıgım gün,hangisinin ne zaman geLecegini biLmiyordum we geLdiLer,binLerce siyah baLon gibi uçtuLar semaLarımda,her biri patLayıp içinden ayrı bir renk,bir başka hayat,bir başka yüz,bir başka duygu cıkarttı..
geLecek o siyah baLonLarLa doLu...
nasıL baş edecegim hayatın bekLenmedik degişikLikLeriyLe?
ne isteyip ne buLacagım hayattan?
geLecegini merak ederek izLedim kendi hayatımı.mutLuLuk we basarı bekLedim hep.
ikisini de buLdugum zamanLar oLdu,ikisini de kaybettigim zamanLar..
hayatın benLe daLga gectigi,benim hayatLa daLga gectigim zamanLar oLdu...
hayaL kurmaktan biLe korktugum günLer gördüm.hayaLLerimi aşan günLer bazen..!!
geçmişi unutmayı ögrendim,geLEcegi merak etmeyi.
insanLar ekLeniyor hayatına,insanLAr eksiLiyor,sen bir kaLabaLıktan bir başka kaLabaLıga çok da fark etmeden geçiyorsun,biriLeri senin hayatından çıkıyor,sen biriLerinin hayatından cıkıyorsun..
iLeriye baktıgında,gecmişin göLgeLeri kacınıLmaz oLarak düşüyor geLecegin üstüne,gitmiş oLanLarı hatırLadıgında gidecek oLanLarıda düşünüyorsun,en yakınından biLe uzakLaştırıyor insanı bu düşünceLer,o da eksiLecek mi hayatımdan diye soruyorsun kendine..
''O GİTMEZZ..!'' dedigin kaç kişi gitti,asLa kopamayacagını sandıgın kaç kişiden koptun,hafızanda birer soLuk bir hayaLet simdi onLar we sen onLarın hayatında birer soLuk bir hayaLetsin yine...
GELECEK,HAYATINDAN KİMLERİ SOLUK HAYALETLERE CEWİRECEK..???
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
6 Kasım 2005       Mesaj #36
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Anlatmak İstediğim Nedir İnanın Bilmiyorum Ama Şöhret İşim Değil Ben Sevdiğim İçin Varım.. Msn Thinking
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
SaTaNisT - avatarı
SaTaNisT
Ziyaretçi
7 Kasım 2005       Mesaj #37
SaTaNisT - avatarı
Ziyaretçi
Dünya nüfusunun onda biri, internet üzerinden alışveriş yapıyor. ACNielsen’ın son tüketici araştırmasına göre, dünya genelinde 627 milyondan fazla kişi bugüne kadar internet üzerinden alışveriş yaptı.

ANKARA - Buna göre, en çok online alışveriş yapanlar Almanlar, Avusturyalılar ve ingilizler. En çok satın alınanlar ise kitaplar, DVD-video-oyunlar ve uçak rezervasyonları. İnternette ödemeler ise kredi kartları ve banka hesabından transferle gerçekleştiriliyor.

Araştırmaya göre, sadece geçen ay 325 milyon kişi online alışveriş gerçekleştirmiş.

İnternet üzerinden yapılan alışverişlerde 212 milyonun üzerinde kişi kitap, 135 milyonun üzerinde kişi DVD ve/veya video oyunları, 135milyona yakın kişi uçak rezervasyonu, 128 milyondan fazla kişi giyim, aksesuar, ayakkabı gibi ürünler, 112 milyondan fazla kişi müzik indirme veya CD, 106 milyon kişi elektronik aletler (fotoğraf makineleri, kamera), 98 milyona yakın kişi bilgisayar donanım elemanları ve 86 milyondan fazla kişi otel ve/veya tur rezervasyonu satın aldığı tespit edildi. Aynı kişi birden fazla işlem yaptığı için yapılan işlem sayısı 627 milyonu aşıyor.

Online alışverişin en çok kullanıldığı bölgeler Avrupa ve Kuzey Amerika, en fazla alışveriş yapanlar ise Almanlar, Avusturyalılar ve İngilizler. Buna göre, Almanya, Avusturya ve İngiltere’de internet kullanıcılarının yüzde 95’i internet üzerinden alışveriş yapıyor. Asya Pasifik bölgesinde ise en fazla online alışveriş yapan ülkeler Güney Kore ve Tayvan.

ONLİNE ALIŞVERİŞLERDE EN POPÜLER ÜRÜN: KİTAP

Global olarak bakıldığında online alışverişte en popüler ürünler yüzde 34 ile kitaplar, yüzde 22 ile Video/DVD/Oyunlar, yüzde 22 ile uçak biletleri/rezervasyonlar ve yüzde 20 ile giyim, aksesuar, ayakkabı.

İnsanların neyi satın aldıkları ise bulundukları ülkeye göre değişiyor. Örneğin uluslararası kitap satan firmalar, en fazla kitap satın alan Çin (yüzde 56) ve Güney Kore (yüzde 50) gibi ülkelerdeki web sitelerinde, Korece ve Çince dillerini mutlaka bulundurmaya önem gösteriyor.
Asya Pasifik Bölgesi’nde ise daha çok havayolu ve seyahat acentaları internet üzerinden satış yapıyor. Söz konusu bölgede en fazla havayolu bileti satın alan ülkeler Malezya (yüzde 55), Yeni Zelanda (yüzde 40), Singapur (yüzde 36). Avrupa’da internet üzerinden havayolu bileti satın alan ülkelerde ise başı yüzde yüzde 58 ile İrlanda çekiyor.

Online alışverişlerde en fazla tercih edilen ödeme şekli yüzde 59 ile kredi kartı ve yüzde 23 ile banka hesabından transfer yöntemi. Ancak Avrupa’da, teslimatta ödeme (cash-on-delivery COD) seçeneği de tercih ediliyor.

AZ GELİŞMİŞ ÜLKELER GÜVENLİK ENDİŞESİ TAŞIYOR

ACNielsen Finansal Hizmet Araştırmaları Başkanı Bruce Paul, gerek bölgesel, gerekse ülkeler bazında gerçekleştirdikleri araştırmalarında, daha az gelişmiş pazarlarda alışveriş yapanların ödeme konusunda güvenlik endişesi taşıdıklarını gördüklerini kaydetti.

Gelişmiş pazarlarda ise ödeme şekli için gelişmiş ve sofistike yöntemlerin talep edildiğine dikkat çeken Paul, bu sonuçların kredi kartı şirketleri açısından hem zorluklara hem de fırsatlara işaret ettiğine, aynı zamanda, farklı pazarlarda farklı stratejiler yönetmeleri gerektiğini de gösterdiğini ifade etti.

ACNielsen Tüketici Ürün Grubu Başkanı Klaas Hommez ise dünya nüfusunun onda birinin internet üzerinden alışveriş yapıyor olmasının başarılı satışlar yakalamak için yeterli olmadığını, araştırmaların, yüksek marka değerine sahip marka ve web sitelerinin daha fazla onlinetrafiği ve satışları üzerine çektiğini gösterdiğini kaydetti.

asLında bende netten aLısveriş yaparım ama param yok Msn Happy
melish - avatarı
melish
Ziyaretçi
10 Kasım 2005       Mesaj #38
melish - avatarı
Ziyaretçi
Ben ne bahtsizim ki;
10 yil boyunca ugruna hayal kurup, bir gun belki ulasirim diye debelendigim seyi “monitorume” bakarak kaybettim.

10 yil boyunca ugruna hayal kurup, bir gun belki ulasirim diye debelendigim seyi aslinda “hic kazanamamisim”.

10 yil boyunca ugruna hayal kurup, bir gun belki ulasirim diye debelendigim seyin “spesifik kriter”lerine uygun degilmisim.

Atasozlerine, ozlu sozlere, gorup gecirmis kisilerin soylediklerine “inanmadim”, “inanmak istemedim”.

“Davul” ve “Denk”leri arasindaki bagi hic bir zaman cozemedim, ve cozmeyecegim!
Sigaram bitiyor.

Sigara icmek istemedigim halde okuz gibi iciyorum.Başladım (:

Yazmam gereken binlerce kufur olmasina ragmen, msn ‘de bile useniyorum bilmiyorumki!

“Kalp” mi dinlenmeli yoksa “beyin” mi sorusunu kendi kendime soramiyorum. Sorsam da dogru duzgun bir cevap alamiyorum zira ikisi de bir boka yaramiyor.

Gecmise donemiyorum.

Gelecegi goremiyorum.

“Her hatanin bir telafisi vardir, hihihih..” masalina inanacak kadar aptalim.

Insanlari kirmamak ugruna, “Hayir” diyemiyorum. Aman kirilmasin, aman uzulmesin diye kendimi super uzebiliyorum. ((:

Zamanin hic bi halti cozmedigini ogrenmem icin tecrube etmem gerekti. En aci sekilde..>>ÖĞRETENLER SAĞOLSUN.<<

“Dogru” ve “Gercek” olanlari bilmekten nefret ediyorum. Hepsi aci veriyor. Bu da tecrubeyle sabit..

“Ben” (melish) olmaktan memnunum.,

Dogum gunumde, bir kaybedis hikayesi yasiyorum. Surekli mail alip okuyup, sinirlenip uzulup cevap yazmak durumunda kaliyorum. (Sakin ve seker bir insanimdir halbuki..)

Dogum gunumu “bile”ki buna 365 gün dahil, bilgisayar basinda gecirecek kadar “aciz” ve “asosyal” olabiliyorum. (Ki cok sosyal bir insanimdir. (Yaaaalanciiiiii, yaaalanciiiiii TEK YALANCI BEN DEĞİLİM.)

Yazacagim ya da birisine soylemem gereken seyleri “zart” diye unutabiliyorum.

Sanirim alzaymir oldum.

Msn Grin Msn Sad Msn Grin BEN ÇOK MUTLUYUM KAHRETSİN Msn Grin Msn Sad Msn Grin
Son düzenleyen melish; 10 Kasım 2005 10:09 Sebep: aptaLLık yaw
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
24 Kasım 2005       Mesaj #39
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
İnan!
Ama yalnızca bildiğin gerçeklere.
Güven!