PC Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Masal Kahramanları > Pinokyo / Pinocchio
«Önceki KonuSonraki Konu»
Morrigan09:28, 22 Şubat 2007 
Pinokyo / Pinocchio
MsXLabs.org

Pinokyo, İtalyan yazar Carlo Collodi' nin 1881 yılında yazdığı ünlü çocuk klasiğinin kahramanıdır. Yalan söyledikçe burnunun uzamasıyla meşhurdur. Pinokyo, önce Kiraz usta tarafından sıradan bir odun olarak bulunur. Kiraz usta konuşan kütüğü bulunca çok şaşırır. Bu yüzden arkadaşı Gapetto usta ondan kütük isteyince hiç düşünmeden hem ağlayan hem gülen kütüğü ona verir. Böylece asıl hikaye başlamış olur.

Pinokyo türlü türlü yaramazlıklar yapar. Bir keresinde arkadaşıyla birlikte oyuncak kentine gitmiştir. Burada Perşembe günleri okul yoktur ve hafta sonu okul tatildir. Bu kentte haftanın 5 günü perşembe günüdür ve geri kalan günler hafta sonudur. Çocuklar burada ders çalışmadıkları için eşeğe dönüşmüşlerdir. Satıcı da onları satarak zengin olmuştur. Pinokyo, eşek haliyle tam ölecekken Mavi peri onu çocuğa dönüştürmüştür.


Tahtadan bir kukla olarak yaratılan Pinokyo'nun tek isteği Gapetto babasının dileği gibi gerçek bir oğlan çocuğu olmaktır. Ama bunu elde edebilmesi için egoist kişiliğinden vazgeçmesi gerekecektir. Bunun için Gepetto'nun sevgi dolu yuvasından ayrılıp dünyayı keşfetmek üzere eğitici bir yolculuğa çıkar. Bu yolculuk sonunda Pinokyo mavi peri tarafından gerçek bir çocuğa dönüştürülür.
Benzer Konular:
Etiketler:
  • pinokyo
  • pinokyo kimdir
  • pinokyonun hayati
Cevap
iyilik_perisi13:17, 19 Mayıs 2008 
Cevap
king nothing13:19, 24 Ağustos 2008 
Pinokyo / Pinocchio (Pinokyo Kimdir? - Pinokyo Hakkında)

Cevap
sanar16:58, 17 Ekim 2008 

Cevap
ÇINAR14:44, 2 Haziran 2014 
Cevap
«Önceki KonuSonraki Konu»
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adınız:
Doğrulama
Mesaj:
Tüm Masal Kahramanları Konuları
Benzer Konular
Fx - Pinocchio
Pinokyo'nun İngilizce olarak karakter özelliklerini yazar mısınız?
Pinokyo - Carlo Collodi
Pinokyo afişi nasıl hazırlayabilirim?
Hande Yener - Pinokyo