Arama

WLM - Skype Geçişi Engelleme

Güncelleme: 6 Ocak 2015 Gösterim: 10.937 Cevap: 14
asla_asla_deme - avatarı
asla_asla_deme
VIP Never Say Never Agaın
2 Mayıs 2013       Mesaj #1
asla_asla_deme - avatarı
VIP Never Say Never Agaın
Windows Live Messenger Internet üzerinde en çok kullanılan anında mesajlaşma uygulamaları biriydi. Skype satın aldığında Microsoft, servis kapatıldı. Windows Live Messenger ve Skype birlikte birleştirilmiştir.

Sponsorlu Bağlantılar
Microsoft 8 Nisan tarihinden itibaren Windows Live Messenger Skype geçişi zorlamaya başladı. Geçiçi de olsa neyse ki Windows Live Messenger'ı tekrardan kullanmamızı sağlayan bir çözüm var.Messenger Reviver 2 adlı yazılım sayesinde Windows Live Messenger etkinleştirebilirsiniz. Ücretsiz bir programdır! Bu program kalıcı bir çözüm olmadığını unutmayın. Messenger Reviver 2 de resmi olmayan bir uygulama, bu nedenle Microsoft gelecekte bu geçici çözümü engellemesi olasıdır.

Gereksinimler
Windows XP, Windows Vista, Windows 7 veya Windows 8 dahil tüm Windows sürümleri ile uyumludur.Bilgisayarınızda. NET Framework 2.0 veya daha. (NET framework 4, NET framework 4.5) yüklü olması lazım.

Skype yükseltmek zorunda kalmak için aşağıdaki iletilerden birini alırsınız:

updateforced

Daha yeni bir sürümü mevcut. Devam etmek amacıyla yeni bir sürümünü yüklemeniz gerekir. Bunu şimdi yapmak ister misiniz?
Daha yeni bir sürümü indirip mevcut değil. Devam etmek için bu yeni bir sürümünü yüklemeniz gerekir. Bunu şimdi yapmak ister misiniz?

Zorunlu geçiş atlamak için, Messenger Reviver 2 programı indirmek ve uygulamayı çalıştırın.

Messenger Reviver başlattığınızda, otomatik olarak Windows Live Messenger sürümleri bilgisayarınızda yüklü olup olmadığını algılamaya çalışır. Herhangi birini bulamazsa, size indirmek için bir bağlantı sağlar.

messengerreviver2
Windows Live Messenger'ı tekrar çalışır hale getirebilmek üç farklı yol bulunmakta.Açılır menüden (Advanced) Gelişmiş butonunu tıklayarak karşınıza üç seçenek çıkacaktır.

reviver2advancedthumb

• "Patch Messenger" seçeneğiyle Windows Live Messenger'ın eski bir sürümü mevcutsa Messenger'ı çalışır.
  • "Do a new Messenger install" seçeneğiyle Windows Live Messenger kurulu değilse 2009 -2011 Messenger sürümlerini kura bilirsiniz.
  • "Do a repair Messenger install" seçeneği sayesinde Messenger'ı onararak geri yükleme yapabilirsiniz.

Üç seçenekde kendi içinde açıklayıcı.Tek Yapmanız uygun olanı seçmeniz.

BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 6 üye beğendi.
Şeytan Yaşamak İçin Her Şeyi Yapar....
PLuToNiuM - avatarı
PLuToNiuM
Ziyaretçi
2 Mayıs 2013       Mesaj #2
PLuToNiuM - avatarı
Ziyaretçi
içinde virus olup olmadığından eminmisin?
Sponsorlu Bağlantılar
Choosen one - avatarı
Choosen one
Ziyaretçi
24 Mayıs 2013       Mesaj #3
Choosen one - avatarı
Ziyaretçi
bu konuya nasıl ilgi olmaz ? hiç mi deneyen olmadı?
neutralizerin program hakkındaki fikrini buraya yazmasını istiyoruz.
ahmetseydi - avatarı
ahmetseydi
VIP Je Taime
25 Mayıs 2013       Mesaj #4
ahmetseydi - avatarı
VIP Je Taime
Alıntı
Choosen one adlı kullanıcıdan alıntı

bu konuya nasıl ilgi olmaz ? hiç mi deneyen olmadı?
neutralizerin program hakkındaki fikrini buraya yazmasını istiyoruz.

Program şu anda sorunsuz şekilde çalışmaktadır.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 2 üye beğendi.
ѕнσω мυѕт gσ ση ツ
raspa - avatarı
raspa
Ziyaretçi
12 Haziran 2013       Mesaj #5
raspa - avatarı
Ziyaretçi
Slm arkadaşlar bende bugün gördüm konuyu ve hemen proğramı indirirp pc ye kurdum evet gerçekden özlediğim MSN ime kavuştum hemde çoklu oturum açma da çalışıyor arkadaşlar tavsiye edebilirim mükemmel çalışıyor artık gittiği yere kadar burda emeği geçen arkadaşlara çok teşekkür ederim konuyu bizlere paylaşanlara da

Saygılarımla,
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
NeutralizeR - avatarı
NeutralizeR
ADM Webmaster
14 Haziran 2013       Mesaj #6
NeutralizeR - avatarı
ADM Webmaster
Programla ilgili herhangi bir sıkıntı yok. Ancak Skype'a güncellemenizi öneririm.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Son derece gururlu insanlar, susmayı ve yalnızlığı sever.
raspa - avatarı
raspa
Ziyaretçi
6 Eylül 2013       Mesaj #7
raspa - avatarı
Ziyaretçi
slm NEUTRALİZER dostum yada diğer arkadaşlarımız, şu an MSN kullanıyorum ama msn deki bazı işlemleri kullanamıyorum bunlar, titreşim göz kırpma gibi menüleri kullanamaıyorum acaba bunlar için eklenti proğram varmı ilgilenirseniz memnun olurum
NeutralizeR - avatarı
NeutralizeR
ADM Webmaster
6 Eylül 2013       Mesaj #8
NeutralizeR - avatarı
ADM Webmaster
Alıntı
raspa adlı kullanıcıdan alıntı

slm NEUTRALİZER dostum yada diğer arkadaşlarımız, şu an MSN kullanıyorum ama msn deki bazı işlemleri kullanamıyorum bunlar, titreşim göz kırpma gibi menüleri kullanamaıyorum acaba bunlar için eklenti proğram varmı ilgilenirseniz memnun olurum

Messenger hizmetine son verildiği için ancak bir süre daha bazı kısıtlamalarla kullanabilirsiniz.
Son derece gururlu insanlar, susmayı ve yalnızlığı sever.
raspa - avatarı
raspa
Ziyaretçi
29 Nisan 2014       Mesaj #9
raspa - avatarı
Ziyaretçi
slm NEUTRALİZER dostum yada diğer arkadaşlarım, (MSN) Winows Live messnge de , ön yüzünde E-Posta gelen kutusuna gelen mailleri arık göremiyorum Outlook.com a girip o şekilde gelen mailleri görüyorum. Sanki bu dururm Microsoftun XP den elini çektikden onra olmaya başladı acaba tekrardan ön yüzünde nasıl görebilirim gelen mailleri
ahmetgns - avatarı
ahmetgns
VIP VIP Üye
26 Temmuz 2014       Mesaj #10
ahmetgns - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
raspa adlı kullanıcıdan alıntı

slm NEUTRALİZER dostum yada diğer arkadaşlarım, (MSN) Winows Live messnge de , ön yüzünde E-Posta gelen kutusuna gelen mailleri arık göremiyorum Outlook.com a girip o şekilde gelen mailleri görüyorum. Sanki bu dururm Microsoftun XP den elini çektikden onra olmaya başladı acaba tekrardan ön yüzünde nasıl görebilirim gelen mailleri

Ben de bir süredir bu uyarıyı alamadığımı fark etmiştim. Bugün şu yazıyı okuyunca Microsoft'un yavaş yavaş Messenger ile ilgili güzellikleri kurutmaya başladığını anladım. Yazıyı yazan kişiyi ve blogunu takip etmenizi öneririm. Adam yani Jonathan Kay 13 yıllık MSN uzmanı ve bu işin peşini hala bırakmışa benzemiyor. Zaten MessengerReviver programını yapıp MSN'e bir süre daha nefes aldıran şahıs da bu.
Yazının bağlantısı: E-mail message count and notifications broken (update: probably gone for good) | Jona