Arama

Her Gün Ettiğiniz Bir Dua - Sayfa 5

Güncelleme: 19 Eylül 2014 Gösterim: 253.405 Cevap: 826
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
1 Eylül 2006       Mesaj #41
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Allah'ım yeri göğü yaratan yüce mevlam imansız bir ölüm nasip etme,ailemin acısımı bana gösterme cennetten bir yer nasip eyle..sen bir şeye OL dersen o an olur yüce RABBİM...AMİN
Sponsorlu Bağlantılar
tulse - avatarı
tulse
Ziyaretçi
1 Eylül 2006       Mesaj #42
tulse - avatarı
Ziyaretçi
yarabbiwf7

Sponsorlu Bağlantılar
yu_em_ti - avatarı
yu_em_ti
Ziyaretçi
5 Eylül 2006       Mesaj #43
yu_em_ti - avatarı
Ziyaretçi
RABBİM KURAN GÖNDERMİŞ VE AÇIKLAYICI VE UYGULATICI OLARAKTA PEYGAMBER EFENDİMİZ (S.A.V) İ BİZLERE REHBER KILMIŞ SENİ YARATANA KARŞI YEDİRİP İÇİRENE VE BİLGİSAYARBAŞINA OTURMANI SAĞLAYAN YÜCE RABBİM BUNLARI BİRER NİMET OLARAK VERMİŞ KİDÜŞÜNÜP AYETLERDE VERİLEN ÖĞÜTLERİ DÜŞÜNÜP TUTMAMIZ İÇİN BİZLERE AKIL VERMİŞTİR

YAZDIKLARINI BİRDAHA DÜŞÜN İSTERSEN PLAYBOY KARDEŞ
Son düzenleyen yu_em_ti; 5 Eylül 2006 22:33 Sebep: Mesajlar Otomatik Olarak Birleştirildi
MEHTAP_MK - avatarı
MEHTAP_MK
Ziyaretçi
6 Eylül 2006       Mesaj #44
MEHTAP_MK - avatarı
Ziyaretçi
bende kiniyorum ve rabbim bunlara akil fikir versin diye dua ediyorum gülmek icin saklabanlik yapiliyo ayip yaw banlanmis cok sevindim ayricada
asparagas23 - avatarı
asparagas23
Ziyaretçi
6 Eylül 2006       Mesaj #45
asparagas23 - avatarı
Ziyaretçi
Tanrım vatanımı milletimi koru ,aynaya her baktıgımızda dusmanlarımıza olan kinimizı hatırlat ,hadlerini aşan milletlerin üzerine nasıl ki Türk ırkını göndererek ıslah ettirdin bu görevi bizlerede nasip eyle
TheGrudge - avatarı
TheGrudge
Ziyaretçi
10 Eylül 2006       Mesaj #46
TheGrudge - avatarı
Ziyaretçi
ALLAHIM HAYIR VE ŞERDEN SANA SIĞINIRIM SEN TÜM SEVDİKLERİMİ VE AİLEMİ TÜM KÖTÜLÜKLERDEN KORU VE GÖZET....DÜNYADA BARIŞ VE SEVGİ HÜKÜM SÜRSÜN....AMİN
g_o_z_d_e - avatarı
g_o_z_d_e
Ziyaretçi
17 Eylül 2006       Mesaj #47
g_o_z_d_e - avatarı
Ziyaretçi
ben ayetel kürsiyi okurum çok güzel bir dua arkadaşlar ezberlemenizi we hep aklınızda tutmanızı tawsiye ederim
mydarling24 - avatarı
mydarling24
Ziyaretçi
3 Ekim 2006       Mesaj #48
mydarling24 - avatarı
Ziyaretçi
Uykudan Kalkınca Okunacak Dua
</B>
Uykudan Kalkınca Okunacak Duâ

Peygamberimiz (-sallallahu aleyhi ve sellem-) uykudan kalkınca şöyle derlerdi;
"Bizi öldürdükten sonra dirilten Allah'a hamd olsun. Ölümden sonra dirilmek haşr ü neşr olmak da yine Allah'ın huzurunda olacaktır." (7)
Resûl-i Ekrem -sallallahu aleyhi ve sellem-Efendimiz yine buyurmuşlardır ki:
"Sizden biriniz uykudan uyandığı zaman şöyle desin:
Her Gün Ettiğiniz Bir Dua
"Bana ruhumu geri veren, vücûdumu afiyette kılan ve kendisini zikretmeğe müsaade eden, Allah'a hamd olsun." Msn Note
Yine Buhârî'nin Ubâde bin Sâmit-radıyallahu anh-dan rivayet ettiğine göre Nebiyy-i Ekrem -sallallahu aleyhi ve sellem- şöyle buyurmuşlardır:
"Kim uyku arasında uyandığında:
"Allah'dan başka ilâh yok, yalnız O vardır. Şerîki yoktur. Mülk O'nundur. Hamd de O'na mahsusdur ve O, her şeye kaadirdir. Allah'a hamdeder, Allah'ı tesbîh ederim. Allah'dan başka ilâh yok ve Allah en büyüktür, Allah'a dayanmaktan başka kuvvet, kudret yokdur." dedikten sonra; "Ey Rabbim beni mağfiret et" der, duâ ederse icâbet olunur; bir de abdest alırsa namazı kabul olunur. " (9)

"Kulun uykudan kalkınca söyliyeceği şeylerin en sevimlisi:
"Ölüyü dirilten Allah'ı tesbîh ederim ve O her şeye kaadirdir" demesidir. (10)

"Kim sabaha çıkınca:
"Ne iyinin ne kötünün tecâvüz edemiyeceği Allah'ın tam kelimelerine yarattığı şekil verdiği ve ektiği herşeyin şerrinden sığınırım" derse ins ü cinnin şerrinden muhafaza edilir. Yılan, akreb gibi şeylere sokulsa bile o gün akşama kadar zarar vermez. Akşamleyin bunu söylerse sabaha kadar hıfz u emân-ilâhîde kalır." (11)
sanane_1234 - avatarı
sanane_1234
Ziyaretçi
3 Ekim 2006       Mesaj #49
sanane_1234 - avatarı
Ziyaretçi
allaha kız kız diye dua ederdim
mydarling24 - avatarı
mydarling24
Ziyaretçi
3 Ekim 2006       Mesaj #50
mydarling24 - avatarı
Ziyaretçi
ALLAH BUYUKTUR UMARİM DİLEGİNİZ GERCEK OLUR..

NE EYLERSE RABBİM GUZEL EYLER Msn Happy)