Arama

Ankara - Yenimahalle -Süleyman Demirel Anadolu Lisesi

Güncelleme: 11 Eylül 2008 Gösterim: 5.234 Cevap: 0
Lavie - avatarı
Lavie
Ziyaretçi
11 Eylül 2008       Mesaj #1
Lavie - avatarı
Ziyaretçi
İlçemizin nüfus yoğunluğu nedeniyle 1992-1993 öğretim yılında ihtiyaca binaen Sincan Anadolu Lisesi 2 Şube 72 hazırlık sınıfı öğrencisi ile Sincan Atatürk Ortaokulunda (şimdiki Rehberlik Araştırma Merkezi) Kaymakamlık ve Valilik Olurları ile Bakanlığımızın görüşleri doğrultusunda hizmete açılması uygun görüldü.
Daha önce eğitim mevcut prefabrik okul binasında eğitim ve öğretim yapan Atatürk Ortaokulu yeni binasına taşınmadığından Sincan Anadolu Lisesi 1992-1993 öğretim yılına Sincan Altınordu İlköğretim Okulunda başladı. 1 ay burada Kaymakamlık Oluru ile eğitim ve öğretime devam etti. Fatih Mahallesindeki Atatürk Ortaokulunun aynı bahçedeki yeni binasına taşınmasıyla eski prefabrik binaya okulumuz Sincan Anadolu Lisesi taşındı.
Sponsorlu Bağlantılar

Milli Eğitim Bakanlığı emirleri doğrultusunda 2 hazırlık sınıfı mevcudu 3 olarak fazlalaştırıldı. Kayıtlar esnasında 36x3= 108 öğrenciye ilaveten her hazırlık sınıfına gelen bakanlığımız emirleri doğrultusunda 3’er öğrenci 3x3=9 alınarak 108+9 =117 öğrenci ile eğitim ve öğretime başlayarak hizmete devam edildi.

1992-1993 öğretim yılında eğitim ve öğretime açılmıştır. Merkezi sınavla ilköğretim 5. sınıf öğrencilerinden puan sırasına göre önkayıtla 117 öğrenci ile 3 şube olarak öğretime başlanmıştır.
1993-1994 öğretim yılında ilkokul sonu Anadolu Liseleri sınavı ile 72 öğrenci 2 şube daha alınmıştır. 1994-1995 öğretim yılında ise 111 öğrenci 3 şube kaydı yapılarak 05.10.1994 günü 303 öğrenci ile yeni binasında Süleyman Demirel Anadolu Lisesi olarak hizmet verilmeye başlanmıştır

Okulumuz Ankara'nın Sincan ilçesinde bulunmaktadır.Ankara'nın önemli liselerinden bir tanesidir.Öğrencilerimizin geçmiş yıllarda üniversite giriş sınavında aldıkları başarıların yanı sıra sportif aktivitelerde kazandıkları kupalar ve madalyalar okulumuzun önemini artırmıştır.Öğretim kadromuz birbirinden değerli öğretmenlerimizden oluşmaktadır ve öğrencilerimizin kazandığı bu başarıların özünde öğrencilerimizin çalışkanlığının yanı sıra bu öğretmenlerimizin emekleri bulunmaktadır.

2001-2002 öğretim yılında okulumuzdan mezun olan öğrencilerimizin %80 e yakın başarı göstermeleri gururumuzu bir kat daha artırmaktadır.Okulumuzda dersliklerimizin yanı sıra fen derslerimize ait laboratuarlarımız ve bilgisayar laboratuarımız da bulunmaktadır.Okulumuzun şehir merkezine uzak olmasından dolayı Ankara'nın hemen hemen tüm semtlerine servisler kalkmaktadır.

Gazi Osman Paşa Mahallesi
Yaşar Doğu Caddesi
No:32 06930 Sincan-ANKARA
tel:0 (312) 272 48 59
fax:
0 (312) 272 19 83
email:
s.d.a.l@hotmail.com