Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...


Forumda Ara

Çorum - Merkez - Çorum Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi

Bu konu Okullarımız forumunda Bia tarafından 11 Eylül 2008 (12:53) tarihinde açılmıştır.
5870 kez görüntülenmiş, 0 cevap yazılmış ve son mesaj 11 Eylül 2008 (12:53) tarihinde gönderilmiştir.
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Eski 11 Eylül 2008, 12:53

Çorum - Merkez - Çorum Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi

#1 (link)
Bia
Ziyaretçi
Bia - avatarı
Sponsorlu Bağlantılar
Çorum Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi

Okulumuz; Milli Eğitim Bakanlığının 08/08/2000 sayılı makam onayı ile 2001/2002 Eğitim-Öğretim yılında 20 Müzik, 7 Resim öğrencisi ile eğitim-öğretime Çorum Anadolu İletişim Meslek Lisesinin binasında geçici tahsisli olarak başlamıştır.


2002/2003 öğretim yılında Ticaret ve Turizm Genel Müdürlüğü'ne bağlı 75. Yıl Ticaret Meslek Lisesi binasının tamamen okulumuza tahsis edilmesi ile eğitim öğretimine bu binada devam etmiştir.Okulumuzun tip projesine uygun olarak yapımına devam edilen Merkez Bayat Köyündeki binası 2003/2004 öğretim yılına yetiştirilmek üzere inşaatına devam edilmiştir.Aynı öğretim yılının II. Dönemi Şubat ayında yeni binasında eğitim öğretimine başlamıştır.

Misyon:

Biz Çorum Güzel Sanatlar Lisesi Olarak, Atatürk�ün göstermiş olduğu yolda, bilimsel ve çağdaş eğitim-öğretim ile öğrencilerimizin bireysel özelliklerine göre gelişimlerini sağlamak, böylece topluma yararlı birer birey yetişmeleri için varız.
Güzel sanatlara eğilimi olan, orta öğretim öğrencilerine en az bir yabancı dil öğreten, asgari düzeyde kültür dersleri veren, seçtikleri sanat alanında yeteneklerinin serpileceği, yaratıcılıklarının gelişebileceği ortam ve hizmetleri sunan bir sanat eğitimi okuluyuz.


Vizyon:

İstiyoruz ki,
Öğrencilerimiz ve çalışanlarımız Çorum Anadolu Güzel Sanatlar lisesinde bulunmaktan mutlu olsun.
İstiyoruz ki,
Çorum Anadolu Güzel Sanatlar Liseli olmak bir ayrıcalık olsun.
İstiyoruz ki,
Eğitim - öğretim öğretmen ve öğrencilerin birlikte kendilerini geliştirdikleri bir süreç olsun
İstiyoruz ki,
Okulumuz yenilenerek gelişsin; çevreye destek ve öncü olsun.
İstiyoruz ki,
Okulumuz alanında her gün daha iyi ve en iyi olsun.

Kimler Başvurabilir?
Anadolu Güzel Sanatlar Liseleri yetenek sınavıyla öğrenci almaktadır.
Yetenek sınavına girebilmek için öğrencilerin okulumuzdan alacakları veya web sayfamızdan indirecekleri evrakları mezun oldukları okula onaylatarak, velileriyle birlikte okulumuza ön kayıt yaptırmak suretiyle başvurularını yapabilirler.

Ön kayıt için gerekli koşullar ;

1- İlköğretim okulunu o yıl bitirenlerden.
a) Yurt içindeki okullar ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetindeki okulların 4, 5, 6, 7 ve 8 inci sınıflarına ait girecekleri alanla ilgili derslerin yıl sonu notlarının aritmetik ortalaması en az 4,

b) Öğrenimlerinin bir kısmını yurt dışında yaparak sınavlara başvurunun yapıldığı öğretim yılı başında 8 inci sınıfa kaydolan öğrencilerden girecekleri alanla ilgili derslerin yalnız 8 inci sınıfa ait yıl sonu notunun en az 4,

c) Öğrenimlerini yurt dışında tamamlayarak denkliğini yaptıran öğrencilerin öğrenimlerinin son beş yılına ait girecekleri alanla ilgili derslerin yıl sonu notlarının aritmetik ortalamasının en az 4 olduğunu belgelendirenler, yetenek sınavına girmek için tercih ettikleri Anadolu güzel sanatlar lisesi müdürlüklerine başvurabilirler.

 • Ön kayıtlar Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü'ün belirleyeceği takvime göre alınacak.

 • Ön kayıt yaptıran tüm öğrenciler yine belirlenen takvimdeki tarihlerde özel yetenek sınavına gireceklerdir.
  Öğrenci Seçimi ve Kayıt Kabul:1- Öğrenci seçimi ve kayıt kabuller aşağıdaki açıklamalara göre yapılır.

  a) Yetenek sınavı, okul müdürünün başkanlığında ilgili alan şefi ile alan dersleri öğretmenlerinden en az üç üyeden oluşan komisyonca yazılı, sözlü ve uygulamalı olarak veya bunlardan biri ya da bir kaçı ile yapılır.

  b) Sınavlar; müzik ve resim alanlarında, alanın özelliğine uygun olarak komisyonca belirlenen ve okul müdürünce onaylanan esas ve ölçütlere göre 100 puan üzerinden değerlendirilir.

  c) Değerlendirme sonunda en yüksek puandan başlamak üzere adayların sıralaması yapılarak kontenjan kadar asıl ve yedek listeler hazırlanır ve okulda ilan edilir.

  d) Sınavı kazanan adayların, süresi içinde kayıtları yapılır. Kontenjanın dolmaması durumunda ders yılının ilk haftasının son iş günü çalışma saati bitimine kadar sıralamaya göre yedek listeden kayıtlara devam edilir.

  e) Başvurular, öğrenci seçimi ve kayıt kabulle ilgili iş ve işlemler Bakanlıkça belirlenen takvime göre yürütülür.


  Kontenjan:

  Okulların resim ve müzik alanlarının her birine bir öğretim yılında alınacak öğrenci sayısı 24�ü geçemez. Bu öğrencilerin sanat derslerinde dersliklere dağılımı, sanat derslerinin özelliği dikkate alınarak okul yönetimince düzenlenir.


İletişim:

Telefon Numarası: 0 (364) 227 67 40

Fax: o (364) 227 67 41Sponsorlu Bağlantılar
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın
Mesaj:
Yeni Soru
Sayfa 0.146 saniyede (68.98% PHP - 31.02% MySQL) 16 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +2 - Saat: 22:21
 • YASAL BİLGİ

 • İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
 • » Site ve Forum Kuralları
 • » Gizlilik Sözleşmesi