PC Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Online Oyunlar > Online Oynayanlar için Öneriler
«Önceki KonuSonraki Konu»
torchbearer21:26, 27 Eylül 2007 
Online oyun oynayanlara öneriler, ping değeri nedir, neden önemlidir?

Online oyun oynayanlar için ping değeri önemlidir. Bu ping değeri de bilgisayarınızla server arasındaki iletişime bağlıdır. Ping in de düşük olması için 0 a inmeyecek belki ama düşük rakamda olmasını sağlayacaktır. Öncelikle Defrag (Disk Birleştirme) yaparak başlayabilirsiniz. Bilgisayarınızda harddiski kaç bölüme ayırdıysanız hepsine yapılması gerekir. Bundan sonra yapılacak şey: bilgisayarınızın ve internet bağlantınızın optimize edilmesinde.

Bilgisayarın optimize edilmesi için sistem başlangıcında gereksiz olarak çalışan bazı hizmetlerin kapatılması.

İnternet bağlantısının optimize edilmesi de bağlantı hızınıza bağlı olarak HTTP 1.0 (standart değer 2) ve HTTP 1.1 in (standart değer 4) bu değerleri iki katına veya 4 - 8 veya 10 - 10 yapabilirsiniz. Bunlardan en önemlisi ise MTU değeri, veri transfer hızınızı belli eder. Bu değerinde standardı 1500'dür ama siz bunu 1492 olarak ayarlarsanız, verimi çok iyi bir şekilde alabilirsiniz. Bunlara bağlı olarak da RWIN değeri 30492 olabilir. TTL değerinin de 128 Servers olmasına dikkat edin.

Bağlantınızın optimizasyonu ve istediğiniz rahatlıkta sörf yapabilmeniz için (tabi Türk telekomun bazı aksaklıkları olmadığı takdirde) cFos Speed adlı programı kullanmanızı öneririm. Bu program o anda birincil olarak hangisini kullanıyorsanız veya hangi duruma göre ayarlanmışsa ona öncelik vererek normalden çok hız sağlar. Yani tam olarak anlatmak gerekirse programın ayarlar bölümünden FlashGet ten a dosya indirmeye yüksek öncelik verdiğinizi varsayalım. İnternetle ilgili birçok iş yapsanız dahi dosyayı size gönderen serverda bir sorun olmadığında yüksek indirme değerlerine ulaştırır. Oyunlar bölümünde oynadığınız oyun yer alıyor ise bunu yüksek önceliğe ayarlayın. Bunu regeditten de ayarlayabilirsiniz.

cFos Speed için Link
cFos Software GmbH

İkinci olarak önereceğim programcık ise manuel olarak ayarlama yapabileceğiniz Dr. TCP. Linki de bu;
DrTCP windows tcp tuning and tweaking - dslreports.com


Programla ilgili açıklamalar da bu linkte yer alıyor.
Programı, Program - Adsl Ayarları

Üçüncü adım, bilgisayarınızda temizlik yapmanız. Windows klasörü altında bulunan Prefetch klasörünü temizleyin. Temp klasörünü boşaltın.


Ping :
Erişim Süresi: Bir veri pakedinin oyun sunucusu ile bilgisayarınız arasındaki gidişi ile geri dönüşü arasında geçen zamandır. Oyunlarda "Latency", "Ping" şeklinde ifade edilir. Birimi milisaniye "ms"'dir, 1 milisaniye bir saniyenin 1/1000'idir. Ne kadar düşük ise (0'a yakın) o kadar iyidir.


Not: Bahsi geçen bağlantı optimizasyonu 1024 KBps ile ilgilidir.
Benzer Konular:
Cevap
shadowdancer17:33, 4 Ağustos 2010 
Evet doğru söylüyorsun ping değeri çok önemli.Yüksek olursa yandın oyuncuların dilinden kurtulamassın Neymiş o ping ne neden o kadar yüksek filan derler..
Cevap
İNTERNET ADMİNİ15:41, 13 Ocak 2011 
UGR94 adlı kullanıcıdan alıntı:
Merhaba arkadaşlar Online Oyun CrossFire la ilgili bir sorum olacaktı...

Şimdi ben oyunu oynarken birden mouse işlemiyor yada klavye işlemiyor oyun taklıyor ve biri beni öldürünceye kadar düzelmiyor bazen öldürsede düzelmiyor Reset atmak zorunda kalıyorum. Kasadan beep sesi geliyor basınca ama oyun devam ediyor mouse ve klavye kilitleniyor.

Daha önceden olmuyordu şimdilerde başladı bu sorun neden acaba nasıl düzeltebilirim sorun nedir?

Yardımcı olursanız sevinirim.
BAK ARKADAŞIM! SENİN BİLGİSAYARIN OYUNU KALDIRMIYOR,ULAŞAMIYOR YA DA BİLGİSAYAR EKİPMANLARIN OYUNA TAM BAĞLANAMIYOR.BEEP SESİNİN GELMESİ DE BİLGİSAYARLA ALAKALI.BİLGİSAYAR OYUNA GİREMİYOR VE TEHLİKELİ OLARAK ALGILIYOR. BU YÜZDEN DE OYUNA BAĞLANMAYA ÇALIŞIYOR.BAĞLANMAYA ÇALIŞIRKEN DE FAZLA ENERJİ HARCIYOR. İŞTE BU YÜZDEN GELİYOR.
BİLGİSAYARDA HER BİR YERE GİRİŞİN KAYIT EDİLİYOR VE BU ZAMAN GEÇTİKÇE BİLGİSAYARI YAVAŞLATIYOR.İŞTE BU YÜZDEN ÖNCE OLMAZ AMA SONRALARI BU SORUN ORTAYA ÇIKAR.
Cevap
İNTERNET ADMİNİ15:59, 13 Ocak 2011 
gece_kusu adlı kullanıcıdan alıntı:
arkadaşlar 13 lwl goliath gemim var
35 milyon tp var
mavi klanındadır 175 sırada klan
gemi 18 tane lf3
2 tane lf2 mevcut
gemide bir konfide full 256 binlik kalkan mevcut
diger konfide 8 tane elit hız mevcut
5 flax 3 iris bulunmakta
şirket mmo
çar satılıktır ilgilenen olursa özel mesaj atsın fiyatta güzellik yaparız ne kadar die mesaj atmayın siz ne kadar verirsiniz onu söleyin ona göre pazarlıgımızı yapırız
SEVGİLİ ARKADAŞIM! OYUNLAR ZEVK ALMAK İÇİNDİR, ONLİNELER DAHİL. BİR ÇARI SATMAK YASAKTIR. O OYUNU BEN DENETLERKEN YÖNETİCİLERE SORDUM. ONLAR ÇAR SATILIP ALINMASINDAN HİÇ MEMNUN DEĞİLLER!!
Cevap
ByScReAm14:11, 4 Aralık 2011 
Çoğu oyuncu klan forumlarında ya da genel forumda raporların paylaşıldığı bölüme geldiğinde kopyala yapıştır ile kara kara yazılan raporlardan eminim hoşlanmaz. Anlaması ve takibi de o kadar zor olur. Aşağıda linkini paylaşacağım site premium olmadan oyunculara raporlarını premium özellikleri ile yayınlamalarını sağlıyor. Tribal Wars genel forumlarında onaylanmış bir site ve ayrıca bizim moderatörün de onayı alındı. Raporunuzu en güzel şekilde yayınlamak için yapmanız gereken tek şey siteyi açınca yukarıda sıralanan bayraklardan Türk bayrağını seçmek, yayınlamak istediğiniz raporu tarayıcınızdan kopyalayıp, sitedeki boş alana kopyalamak. Kopyalama işlemi bittikten sonra sağ tarafta Grafiksel Versiyon seçeneğini işaretlemek, aynı bölümden gizlemek istediğiniz bilgileri de seçmek. Bu gizleme işleminden sonra oluştur seçeneğine tıklayıp size verilen kodu klan forumuna ya da genel foruma yapıştırmanız yeterli

Web Adresi
mytwstats - Reports Converter

Resimli Anlatım

Cevap
«Önceki KonuSonraki Konu»
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adınız:
Doğrulama
Mesaj:
Tüm Online Oyunlar Konuları
Benzer Konular
Ruax Oynayanlar
Mutlu Bir Gün için Öneriler
Kolay Doğum için Öneriler
Alkolizm için öneriler nelerdir?
Rahat ve Şık Görünmeniz için Öneriler