Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

İğne yapılan yerlerde oluşan lokal ağrılar için ne yapabilirim?

Bu konu Soru-Cevap forumunda Ziyaretçi tarafından 22 Kasım 2008 (21:58) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
82716 kez görüntülenmiş, 20 cevap yazılmış ve son mesaj 9 Temmuz 2014 (20:44) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 3.33  |  Oy Veren: 12      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 22 Kasım 2008, 21:58

#1 (link)
Ziyaretçi
Ziyaretçi
Ziyaretçi - avatarı
İĞNE YERLERİMDE AĞRILAR BAŞLADI DOKTORA GİTTİM ANTİBİYOTİK VE AĞRI KESİCİ KULLANIYORUM AMA İYİLEŞME OLMADI ÖNEREBİLECEĞİNİZ BİR KÜR VARMI BU ARADA İĞNELERİ TÜP BEBEK TADAVİSİNDE KULLANDIM YAKLAŞIK 1 YIL OLDU ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM
En iyi cevap Misafir tarafından gönderildi

iyi günler yaklaşık 30 gündür iyne tedavisi görüyorum.kalçamda şişme morarma ve sertlik oluştu.oturmada ve yatmada sıkıntı çekiyorum.ağrım ağrım ayak baş parmağıma kadar vuruyo.bu ağrılarımı nasıl hafifletebilirim.bu arada tüp bebek tedavisi görüyorum.bu konuda bana yardımcı olurmusunuz.teşekkürler...
Rapor Et
Eski 22 Kasım 2008, 22:20

#2 (link)
MsXLabs Üyesi
Keten Prenses - avatarı
öncelikle şunu söylemeliyim; iğne yerlerinde oluşan ağrıların sebebi kas dokusuna zerkedilmesi gereken ilacın kas tabakasına ulaşamadan birikmesidir. buda iğnelerin daha az canı yansın diye çocuk iğneleriyle yapılmasındandır. yada uygun uç seçilememesinden kaynaklanır. yada çok kiloluysanız yeşil uç bile tam olarak yağ tabakasını geçip kas dokusuna ulaşmamıştır.
dokudan emilmeyen ilaç orada birikir ve ağrı hatta enfeksiyon yapar..
tavsiyem sıcak ütü ile ısıttığınız havluyla sıcak kompress apmanız bölgeye. bu kan akışını arttıracağı için oradaki dolaşımı hızlandırıp ilacın emilimini hızlandıracaktır.
sağlıklı günler dilerim
Rapor Et
Eski 16 Eylül 2009, 15:24

#3 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Alıntı:
iğne yeri ağrısı
bu ayın 3de guartdan ameliyar oldum ameliyat olduktan sonra baş agrısı şikatetim oldu hemşireye söyldim iğne yapmak istedi kabadan yapacaktı bende yüzü koyun yatamadıgım içim diz kapagımın üzerinden yaptı igneyi ama o günden bu yana igne yapılan bölgenin biraz üstende moluklar oldu vede dayanılmaz sancı vede agrı cekiyorum uykumdan bile uyandırıyo agrılar sıcak su pansumanı yaptım ütü ile sıcak tutmaya calıştım ama hiç faydası olmadı allah rızası içim bana yardım edin ne yapıyım?
Rapor Et
Eski 25 Aralık 2009, 20:01

#4 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
iyi günler yaklaşık 30 gündür iyne tedavisi görüyorum.kalçamda şişme morarma ve sertlik oluştu.oturmada ve yatmada sıkıntı çekiyorum.ağrım ağrım ayak baş parmağıma kadar vuruyo.bu ağrılarımı nasıl hafifletebilirim.bu arada tüp bebek tedavisi görüyorum.bu konuda bana yardımcı olurmusunuz.teşekkürler...
Rapor Et
Eski 10 Nisan 2011, 19:57

#5 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
nasıl geçiriliyor peki
Rapor Et
Eski 10 Ağustos 2011, 22:27

#6 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
sevgilim iğne vuruldu ama benim iğne yerim agrıyo bu ne anlama gelio?
Rapor Et
Eski 11 Ağustos 2011, 04:05

#7 (link)
Özel Üye-VIP
nicely - avatarı
Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

bu ayın 3de guartdan ameliyar oldum ameliyat olduktan sonra baş agrısı şikatetim oldu hemşireye söyldim iğne yapmak istedi kabadan yapacaktı bende yüzü koyun yatamadıgım içim diz kapagımın üzerinden yaptı igneyi ama o günden bu yana igne yapılan bölgenin biraz üstende moluklar oldu vede dayanılmaz sancı vede agrı cekiyorum uykumdan bile uyandırıyo agrılar sıcak su pansumanı yaptım ütü ile sıcak tutmaya calıştım ama hiç faydası olmadı allah rızası içim bana yardım edin ne yapıyım?
Doktora bu şikayetinizi bildiriniz lütfen bazı şeylerde sıcak pansuman iyi gelmez birde buz uygulamayı deneyiniz direk deri üzerine buzu koymayınız bir tülbent içerisinde ağrı olan yere buz uygulayınız yada her zaman kullanmak için eczanelerde sıvı jel buzlar var bunlar gayet iyi gelmektedir.
Geçmiş olsun dileklerimi iletirim
Rapor Et
Eski 11 Ağustos 2011, 04:06

#8 (link)
Özel Üye-VIP
nicely - avatarı
Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

nasıl geçiriliyor peki
Kaba ete yapılan iğne yerine ılık havlu uygulayınız
Rapor Et
Eski 27 Kasım 2011, 19:42

#9 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ben de kuduz aşısı yaptırdım. lokal ağrı bir türlü geçmiyor. bazen sağ bacağımla boynumun sağ tarafına vuruyor. psikolojik olarak da çene ve ensemde de ağrı oluyor ve "acaba aşı işe yaramadı mı, bunlar kuduz belirtileri mi" gibi saçma sapan düşüncelere dalıyorum. sizce nedeni lokal mıdır/psikolojik midir ve ne yapmalıyımdır.
Rapor Et
Eski 2 Aralık 2011, 19:13

#10 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
merhabalar. ben yaklaşık 6 ay önce kabadan hastanede iğne yaptırdım.her ay genellıkle adet sancısı için iğne yaptırırım ve iğneden ürkmem.ancak son yaptırdığım iğne hem vurulurken hem de vurulduktan sonra çok acıdı.aradan 6 ay geçmesine rağmen kabadaki sertlik hala geçmedi.bir sorun olur mu acaba? doktora gitmelimiyim? gitmeliysem hangi branşa görünmeliyim? cevaplarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.202 saniyede (72.91% PHP - 27.09% MySQL) 17 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +2 - Saat: 07:31
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi