PC Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > Bıldırcın nasıl yumurtlatılır?
İlk...678 910...Son
«Önceki KonuSonraki Konu»
Misafir22:42, 21 Eylül 2011 
bnde 12 tane bıldırcın var hayvan pazarından aldım 2 si erkek ve hala yumurtlamıyolar ne yapmam lazım
Cevap
Maraşlı212112:20, 24 Eylül 2011 
Selamun aleykum arkadaşlar.bende 4 dışi 2 erkek var 2 ay önce almıştm kafeslerinin alanı eni 35 cm uzunluğu 65 cm boyuda 45 cm yani ortalama alanı 1800 cm2 olyor.hala yumurtlamadılar ne yapmam gerekyo lütfen yardmcı olurmusunz şmdiden teşekkürler.
Cevap
Misafir20:02, 2 Ekim 2011 
selam arkadaşlar bende 6 bıldırcın var 2 erkek 3 kıs var ama 1 ay filen oldu alalı ama da hiç yumurta yapmadılar yumurta yemiyle buhday veriyorum niye yumurtlamadıhını bana söylermisinis
Cevap
Misafir11:02, 18 Ekim 2011 
MERHABA ARKADASLAR BEN BILDIRCIN YETİŞTİRİYORUM 312 TANE VE HERGUN YUMURTLUYOLAR ORTAM SICAK OLMALI 20 DERECENIN ALTINA DUSMEMELI MARKETLERE BILDIRCIN YUMURTASI VERIYORUM DOLLU YUMURTA SATIYORUM 12 LI VIYOL SATIYORUM TUY DOKUMUNDEN SONRA DAHA COK VERIM ALIRSNIZ AYRICA YMURTA ALMAK ICIN ERKEGE GEREK YOK SADECE DOLLU YUMURTA ICIN ERKEK KOYMANZ YETERLI BENIM KAFESIMDE SADECE BIR BOLUMDE ERKEK VAR DIGER BUTUN BOLUMLERDE SADECE DISI VAR ERKEK OLAN BOLUMDEN DOLLU YUMURTA ALIYORUM DIGER BOLUMLERDEN YUMURTA AYRICA ISIK GENELDE ACIK KALMALI DAHA VERIM ALIRISNZ BEN DENEDIM ISIGI KAPATINCA AZ YUMURTA ACINCA YOK YAPIYOLAR GURULTU KIRLILIGINE DIKKAT EDIN GURULTUYE GELEMIYORLAR
Cevap
bıldırcıncı18:58, 27 Ekim 2011 
bende 3 dişi bir erkek var ama dişilerden biri dier dişilerin üzerine cıkıyor kafalarını gagalıyor sorun ne acaba
Cevap
ERSEL SANANEKİ17:36, 10 Kasım 2011 
bıldırcını yumurtlayan varmı nasıl yumurtlattığını söyleye bilirmi
Cevap
melih solak21:04, 17 Aralık 2011 
bıldırcın uzmanı:benim 450 tane bıdırcınım var veher gün yumurta veriyorlar nasıl biliyormusunuz yanlarına sarı ışık kodum ve her gün 120 130 tane yumurta veriyorlar ve 15 tanesi ise yumurtayı basıyor sizde bunu deneyebilirsiniz
Cevap
Misafir20:34, 24 Aralık 2011 
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı:
bende 2 dişi 1 erkek var ama erkeği sonra aldım onu gagalıyorlar şimdi başka kafeste duruyo alışmaları için ne yapmam lazım iginiz için çok teşekkür ederim saolun
erkek bıldırıcını ayır kardes
Cevap
Misafir17:13, 27 Aralık 2011 
cinsiyetleri nasıl anlaşılır bende besliyorum 100 bıldırcınım var bilmiyorum kaç dişi kaç erkek evim köyde sıcaklık 27derece ama yumurtlamıyorlar
Cevap
Misafir13:40, 3 Ocak 2012 
slm ben bıldırcın aldımda nasıl beslicem
Cevap
İlk...678 910...Son
«Önceki KonuSonraki Konu»
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adınız:
Doğrulama