Arama

Bıldırcın nasıl yumurtlatılır? - Sayfa 3

En İyi Cevap Var Güncelleme: 28 Temmuz 2018 Gösterim: 109.293 Cevap: 31
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Temmuz 2012       Mesaj #21
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
slm bende 16 tane bıldırcın varben yumurtlasınlar dıye bıldırcın yumurta yemı kullanıyom gunde 7 veya 8 bazen de 6 yumurta alıyom YA İLK GELDİKLERINDE BILDIRCINLARIMDA 11 TANE YUMURTA VARDI ŞIMDI NIYE AZALMIŞ OLABILIR BILDIRCINLARIM CİNSLİ
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
9 Eylül 2012       Mesaj #22
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
bende 2 dişi 1 erkek var. her gün de yumurtluyorlar. bunu sağlamak için gereken bazı şeyler var. 1.bulundukları yer güneş alacak. 2.bulundukları yer sıcak olucak (kışın kafeslerini ufak bir yeri açık kalıncaya kadar battaniye ile örtün). 3.kafesler temiz olucak (kafese karton sererseniz kolayca temizlersiniz gazete koymayın parçalıyorlar)4. yumurta yemini sürekli ıslatarak (çok ıslatmayın bozulur) verin. 5.suyunu elinizden geldiğince temiz tutun. 6.yumurtlayana başlayana kadar kafese ot saman falan koyup onu mutlu edin. o kafesi sevdiğinde yumurtlamaya başlayacaktır. yumurtlamaya başladıktan sonra ot koymayı kesin hala yumurtlayacaktır. eğer yumurtlamıyorsa erkektir. erkeklerin göğüsü sarı gibi bir renktir. dişilerde benekler vardır. eğer erkek bıldırcın dişiye saldırıyorsa(bu genelde ilk gördüğünde olur)dişi kuşun kafasına bantlar yapıştırıp kask yapın
fakat etrafı göreceği şekilde.erkek ona saldırdığında derisini tutamaz ve koparamaz. ben yaptım oldu.günde 2-3 defa tamda altına yem serpin çünkü bantlıyken pek hareket etmez yemleri bulamaz. ve kafasının altını suya götürün(gagasını sakın sokmayın) o susadığı için içecektir.Alıntı değildir.
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Şubat 2013       Mesaj #23
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

ben 5 tane bıldırcın aldım 1 erkek 4dışi getireli 1hafta oldu yumurtlamıyolar napmam gerekir.

içindeki yumurtalar büyüsün yumurtlar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Nisan 2013       Mesaj #24
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

selam arkadaşlar bende 6 bıldırcın var 2 erkek 3 kıs var ama 1 ay filen oldu alalı ama da hiç yumurta yapmadılar yumurta yemiyle buhday veriyorum niye yumurtlamadıhını bana söylermisinis

gardaş fenli yem kullan ve 10 cm kalınlığında kum koy
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Mayıs 2013       Mesaj #25
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Ziyaretçi adlı kullanıcıdan alıntı

bende bıldırcın var ve yumurtalık yem aldım.ama 1 haftayı bıraz gectı halayumurtlamadılar 2 erkek 2 dısı ne yapmam gerek?yardım edersenız makbule gecer ...

yumurtalık yeme gerek yok altlarında kuru ve yumuşak toprak olması gerekir . 2 erkek 2 dişi olduğuna göre bunların önce eşini seçmesi gerekir sonra erkek uzaklaşır erkek bi süre sonra öter kız bu sesi duyunca yumurtlar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Ağustos 2013       Mesaj #26
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

bende bıldırcın aldım 1 tane yumurta yapamıyo disi erkegini alırsam yaparmı

yumurta yemini dene yada 4 dişi 1 erkek alın ayrıca sadece yumurta yemi vermeyin yoksa hayvan çok yorulur bir pet bardak yumurta yemine 1,5 bardak ince bulgur yada buğday mısır kırması karışımı koyun böyle deneyin
Misafir taha - avatarı
Misafir taha
Ziyaretçi
21 Mayıs 2014       Mesaj #27
Misafir taha - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
ERSEL SANANEKİ adlı kullanıcıdan alıntı

bıldırcını yumurtlayan varmı nasıl yumurtlattığını söyleye bilirmiMsn Grin

en yakın veterinerden vitaform al çok işe yarar yumurtlamayan yaşlı hyavam
nları bile yumurtlatır(ilaçın üstünde üçtane yumurta resmi var )
ÇINAR - avatarı
ÇINAR
Ziyaretçi
11 Temmuz 2014       Mesaj #28
ÇINAR - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

Onları tavuk yemi ile besle bendekiler o yemili bazen iki tane yumurtluyor senede bir ise gurk oluyorlar

Makine'den çıkan civcivden gurk olmaz.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Ağustos 2014       Mesaj #29
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

cinsiyetleri nasıl anlaşılır bende besliyorum 100 bıldırcınım var bilmiyorum kaç dişi kaç erkek evim köyde sıcaklık 27derece ama yumurtlamıyorlar

dişilerin göğsünde siyah benekler olur erkeğinki düz sarıdır
Misafirmehmet - avatarı
Misafirmehmet
Ziyaretçi
6 Aralık 2014       Mesaj #30
Misafirmehmet - avatarı
Ziyaretçi
o öyle olmaz erkegi sonradan aldıysan onların icine gece koymalıydın gündüz olmaz gece anlamazlar bendede 2dişi 1erkek var 1aydır yumurlamıyor bendekiler beyaz kar bıldırcını sen erkegi degiştir gece koy icine o zmn 2hafta bile sürmeden yumurtlar