Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Şizofreni sebebiyle malulen emekli olunabilir mi?

Bu konu Soru-Cevap forumunda Ziyaretçi tarafından 17 Aralık 2008 (16:00) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
11347 kez görüntülenmiş, 21 cevap yazılmış ve son mesaj 22 Kasım 2011 (09:41) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 3.00  |  Oy Veren: 1      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 17 Aralık 2008, 16:00

#1 (link)
Ziyaretçi
Ziyaretçi
Ziyaretçi - avatarı
sigoetalıyım 12 yıl dır şizofren hastasıyım çalışamıyorum rahatsızım acaba emekli olabilirmiyim malulen
En iyi cevap Daisy-BT tarafından gönderildi

Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

ben hcv karaciger hastasıyım ayrıca mideden amaliyatlıyım ve piskoloşikman hastayım emekli olabilirmiyim malülen teşekürller
Alıntı:

şu an çalışmıyorum ama 10 yıllık sigortam var yüzde 60 duymuyorum malülen emekli olabilirmiyim

Durumunuza uygun bir sağlık kuruluşundan çalışamamanızla ilgili rapor almalısınız. Alttaki mesajı okuyun. Durumunuzun uygunluğunu alacağınız raporla başvuracağınız SGK kurumundan öğrenebilirsiniz.

Malulen Emekli olma şartları:

1) Çalışma gücünün en az 2/3'ünü yitirmek (%67)

2) Toplam olarak 1800 gün veya en az 5 yıldan beri sigortalı bulunup, sigortalılık süresinin her yılı için ortalama olarak 180 gün malûllük, yaşlılık ve ölüm sigortaları primi ödemiş olması,

Size özel durumu öğrenmek ve daha detaylı bilgi almak için belgelerinizle birlikte ilgili kuruma başvurmalısınız.
Rapor Et
Reklam
Eski 17 Aralık 2008, 16:16

#2 (link)
MsXLabs Üyesi
Keten Prenses - avatarı
Alıntı:
Kurum Sağlık Kurulunca çalışma gücündeki kayıp oranının; a) % 50 ilâ % 59 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 16 yıldan beri sigortalı olmaları ve 4320 gün,
b) % 40 ilâ % 49 arasında olduğu anlaşılan sigortalılar, en az 18 yıldan beri sigortalı olmaları ve 4680 gün,
malûllük, yaşlılık ve ölüm sigortaları primi bildirilmiş olmak şartıyla ikinci fıkranın (a) bendindeki yaş şartları aranmaksızın yaşlılık aylığına hak kazanırlar. Bunlar 94 üncü madde hükümlerine göre kontrol muayenesine tâbi tutulabilirler.
şizofreni raporunuzun olması halinde göz önünde bulundurulacak diğer şey kaçyıldır sigortalı olduğunuzdur..
Rapor Et
Eski 16 Eylül 2009, 11:35

#3 (link)
SALİH İYİGÜN
Ziyaretçi
SALİH İYİGÜN - avatarı
1807 gün ödenmiş sigorta primim var 1981 de sigorta başlangıçım ve 10 yıldır şizofreni tedavisi görüyorum acba malulen emekli olabilirmiyim.
Rapor Et
Eski 16 Eylül 2009, 11:41

#4 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
10 YILDIR PİSİKİYATRİ TEDAVİSİ GÖREN EŞİM VAR ŞU ANKİ TANI ŞİZOFRENİ EŞİM 1981 YILINDA SİGORTAYA GİRMİŞ VE HASTALINDAN DOLAYI İŞE DEVAM EDEMEMİŞTİR 1807 GÜN ÖDENMİŞ PRİMİ VAR ACABA MALULEN EMEKLİ 0OLABİLİRMİ
Rapor Et
Eski 16 Eylül 2009, 11:47

#5 (link)
salih iyigün
Ziyaretçi
salih iyigün - avatarı
1807 gün ödenmiş sigorta primim var 1981 de sigorta başlangıçım ve 10 yıldır şizofreni tedavisi görüyorum acba malulen emekli olabilirmiyim.
Rapor Et
Eski 23 Eylül 2009, 14:25

#6 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
slm gözlerimden yüzde elli raporluyum emekli olabilirmiyim
Rapor Et
Eski 7 Ekim 2009, 12:56

#7 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
4600 gün ssk var bel fıtığı ve menisküs amaliyatı geçirdim malulen emekli olabilirmiyim
Rapor Et
Eski 4 Aralık 2009, 16:54

#8 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
diyelim ben paranoid şizofrenim, rapor da var, fakat emekli olmak istemiyorum, ama idare beni emekli etmek istiyor. 20 yılın üstünde hizmetim var. beni zorla emekli etme imkanları var mı?
Rapor Et
Eski 4 Aralık 2009, 17:17

#9 (link)
Daisy-BT
Ziyaretçi
Daisy-BT - avatarı
Alıntı:

diyelim ben paranoid şizofrenim, rapor da var, fakat emekli olmak istemiyorum, ama idare beni emekli etmek istiyor. 20 yılın üstünde hizmetim var. beni zorla emekli etme imkanları var mı?
Raporunuzun içeriği önemli, karara itiraz da edebilirsiniz.
Rapor Et
Eski 4 Şubat 2010, 18:02

#10 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ben alkolve madde bagımlısıyım ve 345 gun odmişliğim var ben malülen emekli olabilirmiyim
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.178 saniyede (73.55% PHP - 26.45% MySQL) 17 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 13:06
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi