Arama

Maket ev ve oda çalışması için hangi malzemeler kullanılabilir?

Güncelleme: 14 Ocak 2013 Gösterim: 33.998 Cevap: 18
hasan kılıçaslan - avatarı
hasan kılıçaslan
Ziyaretçi
23 Aralık 2008       Mesaj #1
hasan kılıçaslan - avatarı
Ziyaretçi
Minyatür evler ve odalar yapmak için hangi aletleri kullanmam gerekir bu aletleri nereden bulabilirim .hayalimde bir oda yapmak var fakat mesela bir masanın ayağını yapmak için 5 cm lik tornadan geçmiş ayağı nasıl yapabilirim .bunun makinesini nasıl bulabilirim.buna benzer minyatür makrtleri yapmamda kullanabileceğim aletleri nereden nasıl bulabileceğimi konusunda bana yardımcı olursanız çok memnun olurum.
Sponsorlu Bağlantılar
uchiha itachi - avatarı
uchiha itachi
Ziyaretçi
23 Ocak 2009       Mesaj #2
uchiha itachi - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
maket ev yapan birisinden alıntı adlı kullanıcıdan alıntı

İlk yaptığım makette internetten indirdiğim bir plana göre dış görünüşünü benzetmeye çalıştım.Fakat maketin ilerleyen bölümlerinde bir kısmı doğaçlama oldu(çatı,çimenler,baca).İkinci yaptığım kiremitli olan makette ise;amerikan ev planlarını gösteren bir kitaptan yararlandım.Ama bundada görünüş resimlerine sadık kalmayarak biraz hayal gücüne dayanarak yaptığım.Site halinde olan makette ise oğlumun dönem ödevine yardım etmek isterken ortak bir fikirle böyle bir maket ortaya çıktı.Son yapmakta olduğum makette ana fikir 1/10 ölçeğinde gerçek bir evin benzerini yapmaktı.Kulandığım malzemeler;doğramacıdan aldım 5x10 kalasları testerede doğrayarak çıta haline getiriyorum.yapıştırıcılar genelde tutkal ve hızlı yapıştırıcılar.Son yaptığım maketi gerçek ev benzeri olmasını istediğimden,mufak,masa sandalye,tezgah,mutfak dolabı,buzdolabı,oturma odası,yatak odası gibi elektrik tesisatı dahil bütün bölümlerini yapmak istiyorum

ahşsp ev maketleri - Hobby®©
Sponsorlu Bağlantılar
burak 1903 - avatarı
burak 1903
Ziyaretçi
18 Aralık 2009       Mesaj #3
burak 1903 - avatarı
Ziyaretçi
ev maketi nasil yapilir
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
31 Aralık 2009       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
maket ev nasıl yapılır
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
13 Ocak 2010       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ya ben maket ev yapmak istiyorum içinde eşyaları olan odalara ayrılmış bir ev ama planını yani taslağı nasıl hazırlayacağımı bilmiyorum en kısa zamanda cevap yazarsanız çok memnun olurum şimdiden tskkr ederim =)
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Mayıs 2010       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
BUZ DOLABI MAKETİ NASIL YAPILIR ARKADAŞLAR YAZARSANIZ ÇOK MEMNUN OLURUM
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Aralık 2010       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
kimse cvb yzzmamış
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Şubat 2011       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ardaşlr ben maketten ev nasıl yapılır bulamadım bana yardm edersenz memnun oluruz..
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Şubat 2011       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
maket yaparken nelere dikkat etmeliyim?
KJHFBKJ - avatarı
KJHFBKJ
Ziyaretçi
10 Mart 2011       Mesaj #10
KJHFBKJ - avatarı
Ziyaretçi
mukavvanınüstüne kartondan ev yap yapıştır.(köşeye)
diğe köşeye ise bilye yapıştır. etrafına kar spreyi sık(patlamış gibi olsun,bilye koyu renk olursa daha iyi olur.)
boş kalan yerlere ise yeşil karto yapıştır ve evin camlarını(kartondan) yırtık yap (ortadan)

YYAA BİRAZ KARIŞ OLDU GALİBA AMA OLSUN...