Arama

Eski çağlarda insanlar elektrik olmadan nasıl yaşıyorlardı? - Sayfa 13

En İyi Cevap Var Güncelleme: 21 Mayıs 2015 Gösterim: 185.785 Cevap: 230
edacan - avatarı
edacan
Ziyaretçi
16 Ocak 2011       Mesaj #121
edacan - avatarı
Ziyaretçi
lütfen acil cevappp
Sponsorlu Bağlantılar
edacan - avatarı
edacan
Ziyaretçi
16 Ocak 2011       Mesaj #122
edacan - avatarı
Ziyaretçi
çok acil lütfen
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Ocak 2011       Mesaj #123
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
eski zamanları yapmışsınız tamam ama günümüzü yapmamşsını bana o da lazım
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Ocak 2011       Mesaj #124
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
İnsanlar gazlı lambalar yakar, yada mum kullanırlardı ve geceleri öyle aydınlanırlardı. Tabi lambası olanlar... İnsanlar, haberleşmek için mektup kullanabiliyorlar sadece yani telefon yada telgraf kullanılamıyorlar. Bu yine sıkça kullandığımız ve hayatımızı kolaylaştıran bir çok alet ozamanlar kullanılamıyordu. İnsnalar elektronik aletlerin yani elektrikle çalışan aletlerden mahrum bir şekilde yaşıyorlar buda hayatı bu günkünden daha fazla zorlaştırıyordu. Ne televizyon, ne telefon, ne internet... Bir bilgiye ulaşmak ne kadar kolay artık günümüzde. Bir yerde bir gelişme olduğu an dünyanın bir köşesinden bir köşesine o haber hemen ulaşabiliyor.
televizyon ve bilgisayar yerine gazete ve kitap okurlardı elektrikli süpürgeler yerine el süpürgeleri bulaıklar bulaşık makinesinde deil elde çamaırlarda aynı şekilde... telefon yerine mektup vardı. yazıcısız yaşıyolardı... zor hayat teknoloojisiz hayat.
elektirikler keşfedilmeden önce herkez evinde oturup mum yakıp birbirlerine masal hikaye anlatırlarmıştı
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Ocak 2011       Mesaj #125
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
insanlar hayatındaki mucize kaynakları bularak teknolojiye yönelmiştir.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Ocak 2011       Mesaj #126
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar benim çok acil performans ödevim var lütfen eski insanlar elektrik olmadan önce nasıl yaşamlarını sürdürüyorlardı lütfen ama bakın siz ta beni tanımıyosunuz ben çok ödev yapan biriyim lütfen getirin getirirseniz sevinirim
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Ocak 2011       Mesaj #127
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ya bnm ki : elektrikli aletlerin keşfinden önce insanların nasıl yadıkları ve neler yaptıkları lazım lütfeeeennn Msn Happy
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Ocak 2011       Mesaj #128
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
lütfen .........bu konuda (eskidewn insanlar elektrik olmadan nasıl yaşıyorlardı) yardımcı olun . hep sizden yRARLANIYORUM lütfen bukonuyu nun cevabını yazın çoook acele .cumartesi günü ne yazu-ın pazartesi son yoksa kötü alıcam

lütfen
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
20 Ocak 2011       Mesaj #129
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
elektrik olmadan önce insanlar erken yatıyordu , ödev yapamıyorlardı , gaz lambaları kandil ve mumlar kullanılıyordu . yemek leri sobaların üstünde yapıyorlardı . ama eskiden yinede sohbet vardı şimdi ise bi televizyon çıkmış kimse başından kalkmıyor ki ...
acele - avatarı
acele
Ziyaretçi
21 Ocak 2011       Mesaj #130
acele - avatarı
Ziyaretçi
birazcık uzun yazın da ödeve yardımcı olunMsn Sad