PC Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > Marmara Bölgesi'nde çıkarılan madenler nelerdir?
12 34...Son
«Önceki KonuSonraki Konu»
_KleopatrA_16:25, 23 Aralık 2009 
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı:
marmara bölgesinde bulunan madenler
MADENLER ve SANAYİ :Marmara bölgesi maden rezervleri bakımından fakir olan bir bölgedir. bölgede çıkarılan belli başlı madenler şunlardır; Bor minerali Susurluk,Bigadiç,Bursa,Mustafa Kemal Paşa Linyit : Çanakkale( Çan ) Mermer : Bilecik ve Marmara Adası Volfram : Bursa ( Uludağ ) Doğalgaz : Hamitabat Demir : Eymir Marmara bölgesi sanayi bakımından ülkemizde en fazla gelişme gösteren bölgedir. Özellikle de Çatalca - Kocaeli bölümü sanayide ileri gitmiştir.
Misafir20:24, 7 Ocak 2010 
En önemli yer altı zenginliği Susurluk, Bigadiç ve Mustafa Kemal Paşa Havzasında çıkarılan bor mineralleridir.
Cevap
Misafir16:51, 9 Ocak 2010 
lutfeeen acılllllllll
Cevap
_KleopatrA_17:11, 9 Ocak 2010 
lutfeeen acılllllllll
MADENLER ve SANAYİ :Marmara bölgesi maden rezervleri bakımından fakir olan bir bölgedir. bölgede çıkarılan belli başlı madenler şunlardır; Bor minerali Susurluk,Bigadiç,Bursa,Mustafa Kemal Paşa Linyit : Çanakkale( Çan ) Mermer : Bilecik ve Marmara Adası Volfram : Bursa ( Uludağ ) Doğalgaz : Hamitabat Demir : Eymir Marmara bölgesi sanayi bakımından ülkemizde en fazla gelişme gösteren bölgedir. Özellikle de Çatalca - Kocaeli bölümü sanayide ileri gitmiştir.
Cevap
Misafir13:53, 10 Ocak 2010 
yaa internetin yarısına baktım ve bnm istediğim ders ve yazabileceğim birşey yokk...size güwendiqim için buradan yardım almak istedim bna yardım ederseniz sevinirim he bu arada ödewimin adı:MARMARA BÖLGESİNDE YER ALTI MADENLERİ..! soruyu cewaplarsanız sevinirim..
Cevap
_KleopatrA_14:53, 10 Ocak 2010 
yaa internetin yarısına baktım ve bnm istediğim ders ve yazabileceğim birşey yokk...size güwendiqim için buradan yardım almak istedim bna yardım ederseniz sevinirim he bu arada ödewimin adı:MARMARA BÖLGESİNDE YER ALTI MADENLERİ..! soruyu cewaplarsanız sevinirim..
Yeraltı Kaynakları

Mermer :Marmara Adası ve Bilecik'te kaliteli mermer yatakları vardır.

Bor mineralleri:Balıkesir (Bigadiç, Susurluk) Bursa arasında çıkarılmaktadır.

Linyit Çanakkale ve çevresinde çıkarılır.

Doğalgaz: Kırklareli (Hamitabat) çevresinde gaz çıkarılır.

kaynak

Maden ve enerji üretiminde Marmara Bölgesi’nin Türkiye ekonomisine katkısı azdır. En önemli yer altı zenginliği Susurluk, Bigadiç ve Mustafa Kemal Paşa Havzasında çıkarılan bor mineralleridir.

Enerji Kaynakları

Trakya (Saray, Harmanlı), Çan ve Bilecik’te önemli bir enerji kaynağı olan linyit yatakları bulunmaktadır. Trakya Hamitabat ve Marmara Ereğlisi’nde doğal gaz çıkarılır.
Cevap
Misafir17:44, 13 Ocak 2010 
marmara bölgesindeki madenler nelerdir
Cevap
_KleopatrA_17:45, 13 Ocak 2010 
marmara bölgesindeki madenler nelerdir
Yeraltı Kaynakları

Mermer :Marmara Adası ve Bilecik'te kaliteli mermer yatakları vardır.

Bor mineralleri:Balıkesir (Bigadiç, Susurluk) Bursa arasında çıkarılmaktadır.

Linyit Çanakkale ve çevresinde çıkarılır.

Doğalgaz: Kırklareli (Hamitabat) çevresinde gaz çıkarılır.

kaynak

Maden ve enerji üretiminde Marmara Bölgesi’nin Türkiye ekonomisine katkısı azdır. En önemli yer altı zenginliği Susurluk, Bigadiç ve Mustafa Kemal Paşa Havzasında çıkarılan bor mineralleridir.

Enerji Kaynakları

Trakya (Saray, Harmanlı), Çan ve Bilecik’te önemli bir enerji kaynağı olan linyit yatakları bulunmaktadır. Trakya Hamitabat ve Marmara Ereğlisi’nde doğal gaz çıkarılır.
Cevap
Misafir18:47, 31 Ocak 2010 
madenler asıl olarak şunlardır:
demir,linyit,petrol,mermer,kurşun,bakır,altın,manganez,uranyum,çinko.
Cevap
Misafir14:38, 17 Şubat 2010 
marmara bölgesinde madenler nelerdir ve ne alanda kullanılırlar
Cevap
12 34...Son
«Önceki KonuSonraki Konu»
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adınız:
Doğrulama