Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Bayanlar askeri akademilere gidebilirler mi? Şartları nelerdir?

Bu konu Soru-Cevap forumunda Ziyaretçi tarafından 16 Ocak 2009 (10:14) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
28190 kez görüntülenmiş, 71 cevap yazılmış ve son mesaj 13 Eylül 2014 (16:16) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 4.29  |  Oy Veren: 7      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 16 Ocak 2009, 10:14

#1 (link)
Ziyaretçi
Ziyaretçi
Ziyaretçi - avatarı
kızlarda askeri akademilere girebilirlermi? şartlar nelerdir?
En iyi cevap Keten Prenses tarafından gönderildi

Alıntı:
Anayasa taslağı çalışmaları sürerken yeni bir fikir ortaya atıldı. Kızlar asker olsun!

Sivil anayasa çalışmasını yürüten AK Parti, vatandaşlardan yüzlerce öneri alıyor. Bayan vatandaşlar ise Devlet Bakanı Nimet Çubukçu’ya mektup yazarak “Bayanlar da askere alınsın” şeklinde düzenleme yapılmasını önerdi.

Çubukçu, bir mektupta “Kızlar da askere alınsın” önerisi geldiğini ve bunun anayasaya konulmasının istendiğini belirterek, bu önerinin faydalı olabileceğini savundu. Bakan Çubukçu, kızların 20 yaşında askere alınmasının, onların genç yaşta evlendirilmelerini önleyebileceğini vurgulayarak, “Böylece kızlarımız, ’nasıl olsa askere gidecek’düşüncesiyle ailesi tarafından okutulur, çocuk yaşta okuldan alınıp evlendirilmez” dedi.

Çubukçu, kızların askerlik hizmeti süresince Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu’na (SHÇEK) bağlı yurt ve bakımevlerinde görev yapabileceğini belirtti.

Bakan, “Askerlik süresince, meslek öğrenme imkanına kavuşabilirler. Böylece gelecek dönemlere daha güvenle bakabilirler” ifadesini kullandı

kaynak

henüz böyle bir düzenlemede olmasada bayanlar er ve erbaş olarak değil,üst düzey rütbeli akademisyen asker olarak T.S.K 'da görev yapabilmektedir
Rapor Et
Reklam
Eski 16 Ocak 2009, 11:22

#2 (link)
TEKSİLAHJ0RDAN
Ziyaretçi
TEKSİLAHJ0RDAN - avatarı
BENİM BİLDİĞİM; evet girebilirler.akademi olduğundan.(askeri liselere giremezler..)
Rapor Et
Eski 16 Ocak 2009, 15:22

#3 (link)
MsXLabs Üyesi
Keten Prenses - avatarı
Alıntı:
Anayasa taslağı çalışmaları sürerken yeni bir fikir ortaya atıldı. Kızlar asker olsun!

Sivil anayasa çalışmasını yürüten AK Parti, vatandaşlardan yüzlerce öneri alıyor. Bayan vatandaşlar ise Devlet Bakanı Nimet Çubukçu’ya mektup yazarak “Bayanlar da askere alınsın” şeklinde düzenleme yapılmasını önerdi.

Çubukçu, bir mektupta “Kızlar da askere alınsın” önerisi geldiğini ve bunun anayasaya konulmasının istendiğini belirterek, bu önerinin faydalı olabileceğini savundu. Bakan Çubukçu, kızların 20 yaşında askere alınmasının, onların genç yaşta evlendirilmelerini önleyebileceğini vurgulayarak, “Böylece kızlarımız, ’nasıl olsa askere gidecek’düşüncesiyle ailesi tarafından okutulur, çocuk yaşta okuldan alınıp evlendirilmez” dedi.

Çubukçu, kızların askerlik hizmeti süresince Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu’na (SHÇEK) bağlı yurt ve bakımevlerinde görev yapabileceğini belirtti.

Bakan, “Askerlik süresince, meslek öğrenme imkanına kavuşabilirler. Böylece gelecek dönemlere daha güvenle bakabilirler” ifadesini kullandı

kaynak

henüz böyle bir düzenlemede olmasada bayanlar er ve erbaş olarak değil,üst düzey rütbeli akademisyen asker olarak T.S.K 'da görev yapabilmektedir
Rapor Et
Eski 2 Eylül 2009, 18:32

#4 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ben 20 yaşında bır bayanım lıse acık ogretım okuyorum 2sene ıcınde askerıyede gorev almam nasıl mümkün oabılır
Rapor Et
Eski 2 Eylül 2009, 19:36

#5 (link)
"Ipıslak Balık"
volture - avatarı
Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

ben 20 yaşında bır bayanım lıse acık ogretım okuyorum 2sene ıcınde askerıyede gorev almam nasıl mümkün oabılır
"Liseyi açıktan bitirmiş olman sorun olmaz , fakat yaş sorun olabilir."
Bayanlar TSK ne sadece Harb Okullarından mezun olarak katılabilirler... Liseden sonra ÖSS e girerek başvurular yapılır. Gerekli şartları bulunduruyorsanız , çeşitli testlere tabi tutukursunuz, bu testleri başarıyla geçtikten sonra harb okullarına girebilirsiniz. Kara , Hava ve Deniz kuvvetlerinde görev yapabilirsiniz.
Rapor Et
Eski 3 Eylül 2009, 15:54

#6 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ya ben 8. sınıfı bitirip 9 geçtim bize askeri liseye kızlar giremez dediler doğrumu peki öss de kaç almak gerek gidebilmek için
Rapor Et
Eski 4 Eylül 2009, 19:04

#7 (link)
"Ipıslak Balık"
volture - avatarı
Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

ya ben 8. sınıfı bitirip 9 geçtim bize askeri liseye kızlar giremez dediler doğrumu peki öss de kaç almak gerek gidebilmek için
Evet , kızlar askeri liselere giremezler. Tüm askeri okulların (Harb Okulları - Astsubay MYO) taban puanları her sene değiştirilmiş şekilde yeniden açıklanır.
Rapor Et
Eski 11 Eylül 2009, 16:43

#8 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Alıntı:
askeriyeye giriş şartları

merhabalar ben sağlık meslek lisesi öğrencisiyim ve bu sene mezun olucam acaba lisemden dolayı harp okullrına gırısım kıtlanırmı gırebılıyormuyum?
Rapor Et
Eski 15 Eylül 2009, 23:09

#9 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
iyi akşamlar öncelikle bayanların boyları en az kaç cm olmalı bi türlü bulamadım.ve bide bazı dersahanelerden dolayı askeri sınavına girilmiyormuş acaba dogrumu şimdiden tşkler
Rapor Et
Eski 23 Eylül 2009, 11:58

#10 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
BEN 7.SINIFTAYIM BU YIL 8. SINIFA GEÇİÇEM ORTAOKULU BİTİRDİKTEN SONRA ASKERİ LİSEYE GİDEBİLİYORMUŞUZ NEREDEN BİLİYORSUN DİYE SORACAK OLURSANIZ DAYIMA SORDUM DAYIM ÜSTTEĞMEN OLDUĞUNDAN ONA SORDUM EVET DEDİ
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.157 saniyede (71.55% PHP - 28.45% MySQL) 17 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 10:34
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi