Cevap Yaz En İyi Cevabı Gör Önceki Konu Sonraki Konu

Teknoloji araçlarının olumlu ve olumsuz yönleri nelerdir? - Sayfa 5

Gösterim: 123298 | Cevap: 84
Misafir
5 Mart 2010 09:33   |   Mesaj #41   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi

Cvp: Teknoloji araçlarının olumlu ve olumsuz yönleri nelerdir?

telefonun olumlu ve olumsuz yönlerinin yazarmısınız
_KleopatrA_
5 Mart 2010 10:54   |   Mesaj #42   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi

Cvp: Teknoloji araçlarının olumlu ve olumsuz yönleri nelerdir?

Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Teknolojinin insan üzerindeki etkileri
İnsanlar yaşamları boyunca birçok engelle karşılaşır Parasızlık ve onun sağladığı zor yaşam koşulları değişik deneyimler ve değişik insanlar Hepsi hayatımızı tamamlayan ve yenmek için uğraştığımız unsurlar Peki ya Sağlık? Sağlık olmadan bütün bunlarla savaşmak mümkün mü? Tabi ki hayır Bütün bu yaşam savaşı yanında sağlık problemleri ile de savaşmak insanların en önemli uğraşlarından biri olmuştur Gelişen dünyamızda birçok yenilik ve de birçok hayat kolaylaştırıcı şey var
Bunların çoğu hızla ilerleyen teknoloji sayesinde hayatımıza girmeye başlamıştır Televizyonlar bilgisayarlar, fakslar ve bunun gibi birçok cihaz günümüz hayatında olmazsa olmazların başında gelmektedirler Son yıllarda hayatımıza giren cep Telefon ları bu “olmazsa olmazlar” listesinde baş sıraya gelmek üzereler Ülke nüfusumuzun neredeyse yarısı cep telefonu olmadan hayatlarını sürdüremeyeceklerini söylüyorlar Kimi iş adamları, mankenler ve birçok iş alanında insanlar işlerini cep telefonu üzerine kurmuşlar

Cep telefonunun yokluğu çoğu insan için bir panik meselesi haline gelmiştir. Peki, hiç düşünmeden sarıldığımız bu cep telefonlarının bize sağladığı yararlar zararlarından daha mı etkili Kesinlikle hayır Cep telefonları birçok yararı ve birçok kolaylığı olmasına rağmen sağlığımıza olan olumsuz etkileri yüzünden kullanılmaması gereken bir cihazdır.

Cep telefonlarının hayatımızda gözle görülür birçok olumlu etkisi vardır Günümüzde kullanımı çok yaygınlaşmış olan cep telefonları sadece telefon değil iletişim konusunda birçok ihtiyacımızı giderecek teknolojiye sahipler GPRS ve WAP gibi sunulan servisler, sadece evde veya internet kafelerde kullanabildiğimiz interneti cebimize taşıyor Buradan, her türlü hizmete ulaşmak çok kolay. Elektronik postalar, bankacılık işlemleri veri gönderimi ve alımı ve bunlar gibi daha birçok hizmet cep telefonlarıyla çok daha kolay hale gelmiştir. Faks özellikli olan cep telefonları bütün bu özelliklerin üzerine faks hizmetini de cebiniz kadar yakın bir mesafeye taşımaktadır.
Cep telefonları sadece bu özellikleriyle değil çok acil durumlarda imdadınıza koşmasıyla da insanların gönlünü fethediyor. Çok ıssız bir yolda arabayla gittiğinizi ve lastiğin patladığını bir hayal edin hele bir de lastik değiştirmek konusunda bilginiz olmadığını Yapmanız gereken sadece bir iki tuşa basıp yardım çağırmak Panik yapmadan gayet kolay bir şekilde hallettiğimiz birçok iş cep telefonlarının bize getirdiği güven ve kolaylık sayesinde gerçekleşmektedir Her güzel şeyin olduğu gibi cep telefonlarının da kötü yanları vardır bunları da unutmamak gerekir
Madalyonun diğer yüzüne baktığımızda cep telefonlarının hayatı kolaylaştırdığı kadar faydalı nesneler olmadığını da açıkça görüyoruz Evet hayatımızı kolaylaştırdığı apaçık ortada fakat sağlığımıza verdiği zararla bir katil bile olabiliyor Bu konuda yapılmış birçok araştırma bunu açıkça ortaya koyuyor Mesela Oxford Üniversitesi’nde yapılmış bir çalışmaya göre düşük doz radyasyonun bile hücre ve dokular üzerinde olumsuz etki gösterdiği vurgulanıp ve önlem alınması gerekliliği önemle belirtilmiştir Örnek olarak çocukların gösterildiği çalışmada çocuk beyinlerinin küçük ve henüz gelişmekte olduğu kafatası kemiklerinin ince olduğu ve telefonlardan yayılan radyasyonun onlar için büyük tehlike teşkil ettiğinin ve başta çocuklar olmak üzere insanların cep telefonu kullanımından kesinlikle vazgeçmeleri gerektiğinin altı çizildi
Cep telefonları bu örnekte de belirtildiği üzere insanları direkt olarak etkilediği gibi dolaylı olarak da hayatımıza kötü anlamda yol çizmesi mümkün Son yayınlanan Amerikan kaynaklı bir raporda telefona bağlı 699 kaza bildiriliyor Telefonla konuşurken frene basmada 0,5 sn. gecikme olduğu ve bunu da kaza riskini belirgin olarak arttırdığı gösterilmiş ve bu nedenle halen 4 Avrupa ülkesi ve 3 Asya ülkesinde arabada cep telefonuyla konuşmak yasak durumda Görüldüğü gibi cep telefonları bize çok güzel şeyler çağrıştırmıyor. Hayatı hızla kolaylaştıran cep telefonları aynı hızla yaşamlarımızdan parçalar koparıyor.
Son olarak insan hayatını kolalaştıran teknolojinin aynı zamanda hayatımızla oynadığı apaçık ortada Cep telefonu kullanımının hızla yaygınlaştığı ve teknoloji üzerine kurulu bir hal alan dünyamızda insan hayatı büyük tehlike altına girmektedir Hiç düşünmeden kullandığımız cep telefonları da bu tehdidin başında gelen unsurlardan biri ve en tehlikelisi Yapılan araştırmalar ve deneyler cep telefonlarının insan hayatıyla oynayan katiller olduğunu gösteriyor Küçücük insanların ellerine tutuşturulan telefonun gözle görülmeyen zararları, seneler geçtikçe ortaya çıkar ve bunu engellemek için de bayağı geç olacaktır Bütün toplumların bazı teknolojik aletleri kullanma konusunda bilinçlendirilmesi ve özellikle de cep telefonlarının gözle görülmeyen uzun vadede ortaya çıkan zararları anlatılmalıdır
Aksi takdirde insanlık teknolojinin esirliğinden kurtulamayıp kendi sonunu hazırlama yolunda ilerleyecektir Her geçen gün ömrümüzden biraz daha alıp götürüyor Evet teknoloji hayatımızın çok önemli bir parçası her şeyimiz ona bağlı hayatımız bile Teknolojisiz bir hayatın düşünülemeyeceği kesin fakat biz sağlıklı olmadığımız sürece teknolojiyi kullanmamız imkansızbence bu olur

Teknolojinin Yararları


Teknolojinin geçmişten günümüze kadar insan yaşamına birçok olumlu etkisi olmuştur.İnsanlar bilimsel araştırmaları insanların doğası gereği merak edip sorgulamaları sonucu yaptıkları çalışmalarla meydana getirirler.’technoslogos’ teknolojinin Latince karşılığıdır.’techne’yapmak,‘logos’ bilmek anlamına gelmektedir.Alet ve edevatın yapılması için gerekli olan bilgi ve yetenektir.
Sanayinin en belirgin ögesi teknoloji üretebilmektir.Uluslar teknoloji üretip,bilgiyi ürün tasarlamada kullanabildiği ölçüde ticarette rekabet üstünlüğünü,savunmada da caydırıcılığı sağlayabilir.Bu yüzden ülkelerin teknoloji üretmesi gelişmişlikleriyle doğrudan ilgilidir.
Günümüz dünyasında bir ülkenin diğer ülkeler üzerindeki saygınlığı ve dünya ülkeleri arasındaki konumu teknolojisinin gelişimiyle yakından ilgilidir.Teknolojik gelişmelerin sağlığa ,eğitime,haberleşmeye ve her alana olumlu katkısı mutlaka ama mutlaka vardır.
Teknolojik gelişmelerin eğitim üzerine etkisinin 19.yy’a kadar pek fazla değiştiği söylenemez.19.yy’a kadar eğitimde hep klasik uygulamalar kullanılmıştır.tahta;sıra,tebeşir vb gibi…uygulamalar varken 19.yüzyılda bu durum değişime uğramıştır.Günümüzde bir kütüphane dolusu kitabın içinde bulunan bilgi bir diskin içine sığabilmektedir.Uydu ve internet teknolojisi sayesinde dünyanın bir ucundaki kütüphanede bulunan bilgilere ulaşabilmekteyiz.


1-) internet ağı sayesinde Dünya’nın bir ucundaki bilgiye ulaşıyoruz.
Teknolojinin gelişimi yaşam standartlarını artırmakta ve insana daha rahat bir yaşam sunmaktadır.Milattan öce 5000 yılında saatte 2-3 km hız yapabilen kızaklarla taşımacılık yapılırken 20.yy’da jet motorlarının yapılmasıyla saatte 1000 km’lik hızın üzerine çıkılmıştır.
2-)Teknoloji sayesinde insanlar daha rahat yaşam koşullarına sahip olurlar ve işlerini daha çabuk ve daha rahat yaparlar böylece ömürleri uzar.Evlerimizde kullandığımız çamaşır bulaşık makinelerinden tüm teknolojik aletler işlerimizi daha rahat yapmamıza olanak sağlar.
Evlerimizde kullandığımız teknoloji ürünü araçlar sayesinde işlerimizi daha kısa sürede,daha rahat ve daha az enerji harcayarak yapabilmekteyiz.


3-)Teknoloji tıp alanında da çığır açan ürünlerle insanların hayatına olumlu etki etmektedir.
Sinirbilim alanında kullanılan son teknolojiler (fonksiyonel beyin görüntülemesi, ruhsal durum ve beyin fonksiyonları üzerinde etkili ilaçlar, beyin yapısı, fonksiyonu ve düzeni ile ilgili araçlar) bir çok etik sorunun tartısılmasına neden olmaktadır. Bu sorunlardan en önemlisi; bu teknolojilerin herhangi bir tıbbi endikasyon olmadan, bireylerin zihinsel ve beyinsel yetenek ve kapasitelerinin gelistirilmesi veya güçlendirilmesi amacıyla kullanılmasıdır.
Vücut üzerinde standard noktalara yerleştirilmiş elektrodlar arasındaki kalbe ait voltaj-zaman fonksiyonunu kaydeden elektronik cihazlara elektrokardiograf denir. Bu cihazlar kayıt yapılacak elektrod çiftlerinin seçildiği bir devre, kalbe ait olmayan elektriksel potansiyel değişikliklerinin süzüldüğü bir filtre devresi, amplifikatör (yükseltici) ve kayıt ünitelerinden oluşur. Voltaj-zaman fonksiyonu kağıt üzerine yazdırılabildiği gibi, bir monitörden de izlenmesi mümkündür.
Ekg ve Defibrilatör
Mamografi ; yoğunlukları ve atom numaraları birbirine yakın olan kas , yağ ve memenin glandüler yapılarını incelemek amacıyla kullanılan bir yumuşak doku radyografisi yöntemidir.
İlk olarak Albert Solomon 1913’te mastektomi spesimenlerinde tümörün aksiller lenf nodlarına yayılımının gösterilmesinde radyografilerin yararlı olabileceğini bildirmiştir.Daha sonraki dönemde, 1930 yılında L. Warren Stanford in vivo mamografi uygulamasını gerçekleştirmiştir.
Mamografi
Voltametri, bir indikatör veya çalışma elektrodunun polarize olduğu şartlarda uygulanan potansiyelin fonksiyonu olarak akımın ölçümüne dayanır. Voltametride kullanılan mikroelektrot iç çapı 0,03 – 0,05 mm olan cam bir kapiler borudan akarak büyüyen ve belli bir büyüklüğe geldiği zaman koparak düşen bir civa damlasıysa, yöntemin adı Polarografi ve elde edilen akım-gerilim eğrisinin adı ise polarogram olur. Civa damlaları kapiler borudan sabit bir hızla ve dakikada 10-60 kez olmak üzere düşer. Civanın damlama hızı kapiler borunun bağlı olduğu civa haznesinin yüksekliği ile ayarlanır.
Voltametri cihazı
Görüldüğü gibi teknolojinin gelişiminin tıbba yararı büyüktür.


4-)Eğitimde de teknolojinin yararı vardır.Episkop,projeksiyon makinesi,televizyon,dvd-vcd,video oynatıcı gibi cihazlar okullarda kolaylık sağlamaktadır.
opak baskıları yansıtmak için projektör
Episkop
Tepegöz projeksiyon cihazı


5-)Günümüzde teknolojinin olumlu bir sonucu da bilgilerin,düşüncelerin,duyguların geniş insan kitlelerine daha kolay aktarılabilmesidir.Matbaayla birlikte Avrupada birçok kitab basılmış ve aydınlanma çağı başlamıştır.Günümüzde internet,gazete,televizyon,radyo ve çeşitli iletişim araçları sayesinde daha çok insana duygularımızı,düşüncelerimizi,yapmak istediklerimizi aktarabilmekte dünyadaki insanların fikirlerinden de haberdar olmaktayız.Ayrıca teknoloji ulaşımda da çok işimize yaramaktadır.Uzun yollara kısa sürelerde gidebilmekteyiz.
Matbaa makinesi kitapların,gazetelerin,dergilerin vb… hızlı basılmasını sağlayarak toplumu aydınlatmakta yardımcı olmaktadır.
Teknolojinin ürünü olan ulaşım araçları sayesinde uzun mesafelere kısa zamanda ulaşabiliyoruz.kaynak
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

telefonun olumlu ve olumsuz yönlerinin yazarmısınız

RivaN bu mesajı beğendi.
RivaN
5 Mart 2010 11:02   |   Mesaj #43   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi

Cvp: Teknoloji araçlarının olumlu ve olumsuz yönleri nelerdir?

KISA VADELI ZARARLARI (24 saat)
- Görüş alanında daralma.
- Kalp rahatsızlıkları.
- Kalp pilinin bozulma riski.
- Hafıza zayıflaması ve beyin tümörü riski
- Yoğun stres ve yorgunluk hissi.
- Kalıcı işitme bozuklukları.
- Konsantrasyon ve dikkat bozulması.
- Embriyo gelişiminin zarar görmesi.
- Kulak çınlaması ve kulaklarda ısınma
- Kadınlarda düşük riskinin artması.
- Işitmede geçici aksaklıklar oluşması.
- Kan hücrelerinin bozulması.
- Bas ağrıları ve sersemleme
- Bağışıklık sisteminin bozulması.

UZUN VADELI ZARARLARI (10 yıl)

- Yüksek tansiyon.
- Genetik yapının bozulması.
- Sperm sayısının azalması.
- Beyaz kan hücresi (lenfoma) kanseri.
- Cilt kanseri.
- Kan beyin bariyerinin zedelenmesi.
yararları:

cebin yoksa bittin sen!
Cep telefonları o kadar çok hayatımıza girdi ki 'cebimiz yoksa bittik'. O kadar çok marifetleri var ki!
İşte telefon görüşmesi ve yazılı mesaj yollama dışında, bugünün cep telefonlarının marifetleri:
E-posta, fotoğraf, sesli mesaj gönderme ve alma.
Yaklaşık 2 saatlik hareketli görüntü kaydı.
Yüksek çözünürlüklü, profesyonel fotoğraf makineleri kalitesinde fotoğraf çekme.
Ses kaydı yapma, metni sese, sesi metne çevirme.
Ajanda hizmeti, TV ve radyo yayınlarını takip etme.
1,5 GB’lık hard diski sayesinde yüzlerce MP3 formatında ses dosyası saklayabilme ve çalabilme.
Oyun oynayabilme, DVD kalitesinde film izleme.
Üzerindeki kamerası ve hafızasındaki fotoğrafı sayesinde sahibini tanıyıp sadece sahibi tarafından kullanılma imkânı.
Tansiyonu, kalp atışını ve mide asidini ölçme, bu ölçümleri veriler ve grafikler olarak uzmana ulaştırma.
Kullanıcının yerinin detaylı bir şekilde tespit edilmesine imkan sağlayarak denetleme ve kontrol hizmeti.
İnternette gezinti ve chat yapabilme, haberleri öğrenebilme.
Finans, hava durumu, etkinlik, nöbetçi eczane gibi rehberlik hizmetleri verme.
Görsel radyo sayesinde, yayın akışı ve dinlenen parça ile ilgili bilgilendirme.
Banka hesap hareketliliklerini, borsayı takip etme ve işlem gerçekleştirme.
Uyarı ve alarm cihazlarına uyumu ile sesli ve yazılı alarm ve uyarı bildirimi.
Otel, restoran ve uçak rezervasyonu.
Toplu ulaşım araçlarında bilet, alışverişlerde kredi kartı olarak kullanabilme, her türlü sabit faturayı ödeyebilme.
Ağız kokusunu belirleyip sahibini uyarma.
Bir milimetreden küçük çipi sayesinde istenmeyen kokuları tespit etme, alkol ölçümü gerçekleştirme ve atmosferdeki gazları ölçme.
Hava sıcaklığını, rakımı ve havadaki nem oranını ölçme vs vs vs...
_KleopatrA_ bu mesajı beğendi.
Misafir
6 Mart 2010 14:13   |   Mesaj #44   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi

teknolojik aletlerin solunum sistemine olumlu ve olumsuz etkileri

Yaaa yardım edin nolur...!
Soru: Teknolojik aletlerin solunum sistemine olumlu ve olumsuz etkileri nelerdir...?
Maddeler halinde.. nolur
tşkler..
Misafir
7 Mart 2010 21:02   |   Mesaj #45   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi

teknoloji

teknolojik gelişmeler hayatımızı nasıl etkiler ?

teknolojik gelişmeler kısaca hayatımızı nasıl etkiler ?
Son düzenleyen Misafir; 7 Mart 2010 21:06 Sebep: Mesajlar Otomatik Olarak Birleştirildi
aşk melegi
24 Mart 2010 16:52   |   Mesaj #46   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi

yyyooooooookkkkkkk

yhaaa bana yardm edinn lastiğin teknolojiye etkileri nelerdir yhaaaaaaaaa??????????
Misafir
25 Mart 2010 19:58   |   Mesaj #47   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi

Cvp: Teknoloji araçlarının olumlu ve olumsuz yönleri nelerdir?

Alıntı

kullandigimiz teknolojik urunler


evimizde kullandıgınız hayatımız kolaylaştıran teknolojik ürünler
Misafir
5 Nisan 2010 17:50   |   Mesaj #48   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi

Cvp: Teknoloji araçlarının olumlu ve olumsuz yönleri nelerdir?

ben teknolojinin günlük yaşantımıza olumlu ve olumsuz etkilerini istiyorum
Misafir
6 Nisan 2010 20:05   |   Mesaj #49   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi

TEKNOLOJİNİN İNSAN YAŞANTISINA ETKİLERİ

TEKNOLOJİNİN İNSAN YAŞANTISINA ETKİLERİ
Teknolojinin oluşturulması ve kullanılması insan yaş***** olumlu ve olumsuz birçok etkiler yapmıştır.

İnsanın kendini tanıma yolunda durdurak bilmeyen çabaları ile birçok keşif ve icatlar gerçekleşmiştir. Elde edilen bu yeni değerler ilk aşamada laboratuar ortamında kullanılırken daha sonra günlük hayatında parçası olmuştur. Bu teknolojik gelişim tarih boyunca yaşanılan ölçekleri sürekli büyütmüştür. Bunlar insanlığın gelişimi için yararlı olmakla beraber bir kısmı da zarar anlamında kullanım bulmuşlardır.

Teknolojik gelişmelerle yaşam koşulları gittikçe iyileşirken diğer taraftan da dengeler değişmeye başlamıştır. Örneğin, insanlar küçük topluluklar halinde yaşarlarken kullandıkları basit silahlarla ancak yerel boyutta kalan savaşlar yapabiliyorlardı. Bu savaşlarda kayıplar az oluyordu. Teknoloji ile birlikte bölgesel ve hatta tüm dünyayı saran boyuta geldiler. Nükleer başlıkla yüklenmiş füzeler, bunlara enerji sağlayan atom santralleri, füzelere kumanda olanağı tanıyan radyo frekansı, laser kontrol devreleri, bilgisayar kontrollü savaş sistemleri ve buna benzerleri ile artık savaşlarda yüzlerle ölçülen kayıplar milyonlarla ölçülmeye başlanmıştır

Teknolojinin gelişmesiyle doğadan ve dünya nimetlerinden daha çok yararlanılmış, ancak denetlenemeyen denge değişiklikleri sonucu aynı oranda da kirlilik ön plana çıkmaya başlamıştır. Yani doğal gelişim hızının aşılmasıyla doğal denge bozulmuş ve yaratılan atıkların kendi kendini temizleyemediği, mutlaka insan müdahalesinin gerektiği bir yapı olmuştur. Ekolojik denge bozulmaya başlamıştır.

Teknolojik gelişme, çıkrık makinasıyla beraber işsizliğe, ilaçlarla beraber yeni hastalıklara, tarımın modernleşmesiyle birlikte toprağın fakirleşmesine, çamaşır-bulaşık makinesi buzdolabı gibi yaşamı kolaylaştıran cihazlarla beraber çevre kirliliği ve endüstriyel atıkların oluşmasına yol açmıştır. Teknolojik ilerleme sonucu doğal bir dünya ve yaşamdan, yapay bir yaşama ve sanal bir dünyaya geçiş olmaya başlamıştır

Günümüz insanı teknolojinin bu baş döndürücü gelişmesi içinde iletişim olanaklarım sonuna kadar kullanabilmekte ve üzerinde yaşadığımız gezegenin tüm yerleşim noktalarına evinde kurulu bir bilgisayar aracılığı ile gidebilmekte, yerkürenin öbür ucundaki bir olayı canlı olarak izleyebilmektedir. Bu hızlı gelişme ve Evrenin gizemlerinin keşfedilmesi yönündeki bu olağanüstü yarış, insanları belirli kalıplar içinde kalmaya ve bu hızlı akışa ayak uydurmaları için de hızlı yaşamaya zorlamaktadır. Endüstri toplumunun insanı önceki yüzyılların insanı ile karşılaştırıldığında, yaşam biçimi, sanat ve kültür anlayışı, dış görü¬nüşü ve alışkanlıkları ile farklılıklar gösterir. Duyguya hitap eden bir klâsik müzik ya da halk müziği, yerini yaşamın hızlı akışını ifade eden pop müziğe, underground, rock vb. müzik akımlarına bırakmıştır. Giyimde renk ve estetik kavramları, yerini marka kavr***** bırakmaktadır.
Fotoğraf tekniğinin bulunmasıyla gözleme dayalı bir sanat anlayışı yerini düşünmeye, gözlem ötesindeki hayal gücünü ön plâna çıkartan bir sanat anlayışına terk etmiştir. Empresyonizm yerini ekspresyonizme, o da soyut sanat anlayışına ve daha sonra da per¬formansa bırakmaya başlamıştır. Güneşin batması ile uykuya yatan insan elektrikli aydınlatma düzeninin kuruluşu ile artık 24 saat yaşamakta, üretmekte ve var olan tüm sınırları hızla aşmaktadır.
Üretimin hızlı temposu ile teknolojinin insan üstü yeteneklerini kullanan insan, günlük yaşamın kısır döngüsü içinde duygularından uzaklaşmış, daha çok başarı, daha hızlı yaşam, daha çok üretim gi¬bi bir yarışa girmiştir. İnsanın hızlı yaşamı teknolojideki gelişme hı¬zını arttırmakta, teknolojik gelişmeler de yaşamı daha da hızlandırmaktadır. İnsan ve makine yarış halindedir. İnsan makineleşmekte, duygusallığından uzaklaşmaktadır. Duygusal, dünyanın değerlerini, yani insanî değerleri doyasıya yaşayamayan insan, yerini robotlaşmış bir nesneye bırakmaktadır.

Uzmanlara göre, çocuklar teknoloji icadı suni araçlarla yalnızlığa itiliyor. Teknolojiye esir olan insanlar, duygusal çöküntüye uğrarken yaşamı boş anlamsız kabul ediyor.
Teknolojik gelişmenin, sağladığı kolaylıklar yanında artık yaşamı riske sokan seviyelere ulaştığı, insanları esareti altına alarak mutsuzluk kaynağı olduğu, ilişkileri olumsuz etkilediği, duygusal çöküntü yaşanmasına, yaşamın boş ve anlamsız kabul edilmesine yol açtığı bildirildi.
Misafir
12 Aralık 2010 11:50   |   Mesaj #50   |   
Avatarı yok
Ziyaretçi

Cvp: Teknoloji araçlarının olumlu ve olumsuz yönleri nelerdir?

Hayatımızı birçok ürün kolaylaştırabilir mesela cep telefonu,bilgisayar,televizyon
mutfak robotu gibi.Bunların yararları aşağıda verilmiştir:


Cep telefonunun
yokluğu çoğu insan için bir panik meselesi haline gelmiştir. Peki,
hiç düşünmeden sarıldığımız bu cep telefonlarının bize sağladığı yararlar zararlarından
daha mı etkili Kesinlikle hayır Cep telefonları birçok yararı ve
birçok kolaylığı olmasına rağmen sağlığımıza olan olumsuz etkileri yüzünden kullanılmaması
gereken bir cihazdır.

Isimiz daha cabuk biter daha az yoruluruz ve daha mukemmel bir sonuc elde ederiz.Mesela
mutfak robotu bicakla ugrasmaktansa yada rend eile mutfak robotuyla ayni isi daha kolay
daha cabuk ve daha kusursuz elde edebiliri
Cevap Yaz En İyi Cevabı Gör
Hızlı Cevap
İsim:
Mesaj:
Önceki Konu Sonraki Konu

Teknoloji araçlarının olumlu ve olumsuz yönleri nelerdir? benzer konular

Bilgisayarın olumlu ve olumsuz yönleri nelerdir?
bilgisayarın olumlu ve olumsuz yönleri nelerdir?
Forum: Soru-Cevap Cevap: 24
Son Mesaj: 1 Aralık 2014 22:21
İletişimin olumlu ve olumsuz yönleri nelerdir?
İletişimin olumlu olumsuz yönleri nelerdir
Forum: Soru-Cevap Cevap: 43
Son Mesaj: 20 Eylül 2014 15:56
Geçmişten günümüze aydınlatma araçlarının olumlu olumsuz yönleri nelerdir?
geçmişte ve günümüzde kulanılan aydınlatma araçlarının olumlu olumsuz etkileri.....nelerdir ...
Forum: Soru-Cevap Cevap: 3
Son Mesaj: 17 Mart 2014 20:45
Ulaşım araçlarının olumlu olumsuz yönleri nelerdir?
Ulaşım araçlarındaki :(otobüs,vapur,metro vs.) olumlu, olumsuz olaylar ?? Olumsuz olayların nedenleri ??
Forum: Soru-Cevap Cevap: 9
Son Mesaj: 16 Şubat 2013 17:29
Uçağın olumlu ve olumsuz yönleri nelerdir?
uçağın olumlu ve olumsuz yönleri
Forum: Soru-Cevap Cevap: 1
Son Mesaj: 26 Aralık 2012 09:25
 
Sayfa 0.432 saniyede 10 sorgu ile oluşturuldu