PC Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > Hp Pavilion PC'ye nasıl format atılır?
12 3
«Önceki KonuSonraki Konu»
dogus kutay10:22, 16 Temmuz 2012 
arkadaşlar yalnız bir şey söyleyin hepinizin söyledikleri farklı ama şunları yazan arkadaşımın ki daha cazip geldi
1. "Başlangıç" menusunden "ara" kısmına "recovery" yazıyoruz. Ve "Recovery Menager"ı tıklıyoruz.
2. Açılan pencerenın sol en alt kısmında System Recovey'i tıklıyoruz. Bundan sonra bilgisayar açılıp kapanacak ve Recovery Menager penceresiyle tekrar açılacak.
3. Bilgisayar tekrar açıldıgında System Recovery seçeneğini tıklayın ve next'e basın.
4. Eger sizden Microsoft System Restore programını kullanmak için izin isterse NO seçeneğine basın.
5. "Recover without backing up your files" şeklinde bir istek geldiği zaman Next'e basmanız halinde geri dönüsü olmayan bir sekilde tüm şahsi datalarınız silinecektir. Bu yüzden format atmak istediğinizden ve bütün bilgilerinizi kaydettiğinizden emin olun.
6. Format atmaya hazır olduğunuzda "next" seçeneğine basın. Bunda sonra pc'nin format işlemine başlayacaktır ve işlem sonunda bilgisayarınız fabrika ayarlarına dönecektir.
Recovery işlemi bir kaç saat sürebilir.

Kaynak: Hp Pavilion PC'ye nasıl format atılır?
Cevap
Misafir23:51, 26 Temmuz 2012 
arkadaşlar hayırlı geceler ben hp pavilion g series aldım o ısletım sıstemı kurulu deıldı şimdi kurmaya çalışıyorum kuramıyorum biosa gırdım gereklı ayarlamaları yaptım..ve cd yı okumuyor kuruluma gecmıyo neden olabılır baska bısey mı yapmam lazım..
Cevap
Ask Mahkumu00:06, 27 Temmuz 2012 
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı:
arkadaşlar hayırlı geceler ben hp pavilion g series aldım o ısletım sıstemı kurulu deıldı şimdi kurmaya çalışıyorum kuramıyorum biosa gırdım gereklı ayarlamaları yaptım..ve cd yı okumuyor kuruluma gecmıyo neden olabılır baska bısey mı yapmam lazım..

Pc Acılırken F10 Yada F11 secenegini Kullan Gereken Yolu takip Ediceksindir..
Cevap
Misafir00:31, 16 Eylül 2012 
bilgisayar açıklıyor ama ekran yok f11 tusuna bastım bilgisayarım oldu) yupppi
Cevap
Misafir17:30, 18 Aralık 2012 
System Recovey'i bende çıkmıyor ne yapmam lazım
Cevap
Misafir11:47, 26 Aralık 2012 
beyler siz hep zaten sistemde var olan şeylerden bahsediyorsunuz ama benim sorunum farklı ben '' HP G6-2005ST '' modelini kullanıyorum kendim windowsu kurmak istiyorum ama siz hep recovery falan demişsiniz ben boot ekranını açamadım yeni sitemlerde boot ekranını göstermiyor mu ben anlayamadım boot ekranını açmak istiyorum ordanda başlagıcı cd den yapmak istiyorum ama bulamadım bunu nasıl yapıcam yardımcı olursanız sevinirim tşkler...
Cevap
Misafir00:39, 4 Şubat 2013 
asla_asla_deme adlı kullanıcıdan alıntı:
Acılıs Sırasında f11 basın yönergeleri izleyin
Hp pavilion g6 1215 et serisi notebook lara format atmak için PC ilk olarak açılırken ESC basılır çıkan menüden F9 tuşlanır .çıkan menüden de CD-ROM seçilir .format başlar
Cevap
_GüzelikMeleği_13:18, 4 Şubat 2013 
f11 e bas yönergeleri izle
Cevap
Misafir22:31, 4 Eylül 2013 
hp pavalion6g alacagım nasıl iyimidir şimdiden tsk
Cevap
SamimiEgeli00:33, 15 Eylül 2013 
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı:
hp pavalion6g alacagım nasıl iyimidir şimdiden tsk
uzak dur kardeşim hayatının hatasını yaparsın. ısınma sorunu var ayrıca hp alınmaz. ben şu an format çekiyorum
Cevap
12 3
«Önceki KonuSonraki Konu»
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adınız:
Doğrulama