Cevap Yaz Önceki Konu Sonraki Konu

Kitle iletişimi nedir?

Gösterim: 132772 | Cevap: 89
  • kitle iletisim araclari nelerdir
  • kitle iletisim nedir
  • kitle iletisimi nedir
sevdanur
Cevaplanmış   |    19 Ocak 2009 14:55   |   Mesaj #1   |   
Ziyaretçi

Kitle iletişimi nedir?

SEVGILI ARKADASLAR OKULUMUZDA VERILEN MEDYA ODEVINDE BANA YARDIM EDERSENIZ ÇOK MUTLU OLURUM KITLE ILETISIM NEDIR YAZIŞLACAK LUTFEN BILIYORSANIZ YARDIM EDERMISINIZ IYI GUMLER TESEKKURLER................................................................ ......
En iyi cevap ener tarafından gönderildi

Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

kitle iletişim nedir?

Kitle İletişim Nedir

İnsanlar güncel olayları, kitle iletişim araçları sayesinde öğrenir ve takip ederler. Bu yüzden günümüzde kitle iletişim araçları, yasama, yürütme ve yargı organları yanında dördüncü bir güç olarak kabul edilmektedir.
İnsanlar aslında iletişimi, haberleşmeyi yüz yüze yaparlar. Ancak zaman geçip toplum her gün biraz daha karmaşık nitelik kazanınca mesajlar yöneltilecek gruplar büyük genişlik kazanır ve yüz yüze haberleşme, iletişim yetersiz hale gelir; kişinin artık bildiği, tanıdığı komşusuna değil, tanımadığı, ilk ilişkiler içinde bulunmadığı diğer insanlara mesajlar yöneltmesi gerekir. Bu olgudan doğan iletişime tali, ikinci türden iletişim, haberleşme denir. işte bu nitelikteki haberleşmenin bazı tekniklerle, belirli bir teknoloji uygulanarak çoğaltılıp güçlendirilerek, çok sayıda kişiyi etkileyecek biçime getirilmesine kitle haberleşmesi (mass communication) adı verilir ve kullanılan araçlara da kitle haberleşme araçları (mass-media) denilir.

Alıntı

ya bana kitle iletişimin tarihi acil lazım bir bildiğiniz varsa yazıp maddeler halinde yollarmısınız??lütfenn acilllll!!!

nceleyiniz >>sosyal bilgiler - test, sbs, oges, e-sınav, e-bulmaca, oks, sunu, kitap özetleri, per

MeLL
19 Ocak 2009 15:08   |   Mesaj #2   |   
Ziyaretçi
Sayın sevdanur

Sorduğunuz soru ile ilgili konular arasındaki bir konu yeniden düzenlenecek olduğundan sizin için buraya ekliyorum.

Kitle İletişim Nedir
İnsanlar güncel olayları, kitle iletişim araçları sayesinde öğrenir ve takip ederler. Bu yüzden günümüzde kitle iletişim araçları, yasama, yürütme ve yargı organları yanında dördüncü bir güç olarak kabul edilmektedir.
İnsanlar aslında iletişimi, haberleşmeyi yüz yüze yaparlar. Ancak zaman geçip toplum her gün biraz daha karmaşık nitelik kazanınca mesajlar yöneltilecek gruplar büyük genişlik kazanır ve yüz yüze haberleşme, iletişim yetersiz hale gelir; kişinin artık bildiği, tanıdığı komşusuna değil, tanımadığı, ilk ilişkiler içinde bulunmadığı diğer insanlara mesajlar yöneltmesi gerekir. Bu olgudan doğan iletişime tali, ikinci türden iletişim, haberleşme denir. işte bu nitelikteki haberleşmenin bazı tekniklerle, belirli bir teknoloji uygulanarak çoğaltılıp güçlendirilerek, çok sayıda kişiyi etkileyecek biçime getirilmesine kitle haberleşmesi (mass communication) adı verilir ve kullanılan araçlara da kitle haberleşme araçları (mass-media) denilir.

Kitle İletişim Araçları ve daha fazlası için tıklayın
lostangel ve Dark_Blue1990 bu mesajı beğendi.
Misafir
2 Ekim 2009 14:26   |   Mesaj #3   |   
Ziyaretçi
kitle/iletişim/araçları/nelerdir/bana/yardım/edin/arkadaş/lütfen
2 Ekim 2009 14:31   |   Mesaj #4   |   
ThinkerBeLL - avatarı
VIP Özel Üye-VIP
Istanbul TR

61410
11.504 mesaj
Alıntı

kitle/iletişim/araçları/nelerdir/bana/yardım/edin/arkadaş/lütfen

Kitle iletişim araçları olarak şunları sıralamak mümkün: Posta, telgraf, telefon, faks, gazete, radyo, televizyon, uydular ve bilgisayarlar.
Dark_Blue1990 bu mesajı beğendi.
Misafir
6 Ekim 2009 16:07   |   Mesaj #5   |   
Ziyaretçi
teşşKürLer bilgi alış verişi için ekliye bilirsiniz arkdsalar nede olsa ögrenciyiz kahvegibi1@hotmail.com
AntBirLik
6 Ekim 2009 16:11   |   Mesaj #6   |   
Ziyaretçi
TeşşeKüR'Ler bilgi aLış verişi için ekliye bilirsiniz kahvegibi1@hotmail.com
Misafir
13 Ekim 2009 13:55   |   Mesaj #7   |   
Ziyaretçi
kitle iletişim nedir
ener
13 Ekim 2009 14:09   |   Mesaj #8   |   
Ziyaretçi
Alıntı

kitle iletişim nedir

Kitle İletişim Nedir
Misafir
15 Ekim 2009 15:27   |   Mesaj #9   |   
Ziyaretçi
Misafir
11 Kasım 2009 21:14   |   Mesaj #10   |   
Ziyaretçi
liberal basın kuralına göre kitle iletişim araçlarının yasama-yürütme-yargıdan sonra 4.güç oldugunu bu 4 gücün tarafsız-dengeli-bagımsız oldugunu iddaa eden 3 ayaklı iletişim modeline göre bu iddaa geçerşimidir? Açıklayınız benim için cevabı cok önemlicevap için
Son düzenleyen UnknowN; 11 Kasım 2009 21:21. Sebep: Msn Adresi Silindi!
Cevap Yaz
Hızlı Cevap
İsim:

Kitle iletişimi nedir? Konusuna Benzer Konular

Cevap: 0
Son Mesaj: 7 Nisan 2014 22:18
Cevap: 1
Son Mesaj: 23 Ocak 2013 15:13
Cevap: 2
Son Mesaj: 25 Eylül 2012 15:57
Kitlesel iletişim ve kitle iletişimi nedir?
Gönderen: 68aksaraylı Forum: Soru-Cevap
Cevap: 2
Son Mesaj: 24 Eylül 2012 17:33
Kitle Nedir?
Gönderen: Gabriella Forum: X-Sözlük
Cevap: 0
Son Mesaj: 26 Mart 2008 17:38
Sayfa 0.375 saniyede 10 sorgu ile oluşturuldu