Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Kitle iletişimi nedir?

Bu konu Soru-Cevap forumunda sevdanur tarafından 19 Ocak 2009 (14:55) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
125187 kez görüntülenmiş, 88 cevap yazılmış ve son mesaj 18 Kasım 2013 (22:02) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 2.60  |  Oy Veren: 40      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 19 Ocak 2009, 14:55

Kitle iletişimi nedir?

#1 (link)
sevdanur
Ziyaretçi
sevdanur - avatarı
SEVGILI ARKADASLAR OKULUMUZDA VERILEN MEDYA ODEVINDE BANA YARDIM EDERSENIZ ÇOK MUTLU OLURUM KITLE ILETISIM NEDIR YAZIŞLACAK LUTFEN BILIYORSANIZ YARDIM EDERMISINIZ IYI GUMLER TESEKKURLER................................................................ ......
En iyi cevap ener tarafından gönderildi

Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

kitle iletişim nedir?

Kitle İletişim Nedir

İnsanlar güncel olayları, kitle iletişim araçları sayesinde öğrenir ve takip ederler. Bu yüzden günümüzde kitle iletişim araçları, yasama, yürütme ve yargı organları yanında dördüncü bir güç olarak kabul edilmektedir.
İnsanlar aslında iletişimi, haberleşmeyi yüz yüze yaparlar. Ancak zaman geçip toplum her gün biraz daha karmaşık nitelik kazanınca mesajlar yöneltilecek gruplar büyük genişlik kazanır ve yüz yüze haberleşme, iletişim yetersiz hale gelir; kişinin artık bildiği, tanıdığı komşusuna değil, tanımadığı, ilk ilişkiler içinde bulunmadığı diğer insanlara mesajlar yöneltmesi gerekir. Bu olgudan doğan iletişime tali, ikinci türden iletişim, haberleşme denir. işte bu nitelikteki haberleşmenin bazı tekniklerle, belirli bir teknoloji uygulanarak çoğaltılıp güçlendirilerek, çok sayıda kişiyi etkileyecek biçime getirilmesine kitle haberleşmesi (mass communication) adı verilir ve kullanılan araçlara da kitle haberleşme araçları (mass-media) denilir.

Alıntı:

ya bana kitle iletişimin tarihi acil lazım bir bildiğiniz varsa yazıp maddeler halinde yollarmısınız??lütfenn acilllll!!!
nceleyiniz >>sosyal bilgiler - test, sbs, oges, e-sınav, e-bulmaca, oks, sunu, kitap özetleri, per
Rapor Et
Reklam
Eski 19 Ocak 2009, 15:08

Kitle iletişimi nedir?

#2 (link)
MeLL
Ziyaretçi
MeLL - avatarı
Sayın sevdanur

Sorduğunuz soru ile ilgili konular arasındaki bir konu yeniden düzenlenecek olduğundan sizin için buraya ekliyorum.

Kitle İletişim Nedir
İnsanlar güncel olayları, kitle iletişim araçları sayesinde öğrenir ve takip ederler. Bu yüzden günümüzde kitle iletişim araçları, yasama, yürütme ve yargı organları yanında dördüncü bir güç olarak kabul edilmektedir.
İnsanlar aslında iletişimi, haberleşmeyi yüz yüze yaparlar. Ancak zaman geçip toplum her gün biraz daha karmaşık nitelik kazanınca mesajlar yöneltilecek gruplar büyük genişlik kazanır ve yüz yüze haberleşme, iletişim yetersiz hale gelir; kişinin artık bildiği, tanıdığı komşusuna değil, tanımadığı, ilk ilişkiler içinde bulunmadığı diğer insanlara mesajlar yöneltmesi gerekir. Bu olgudan doğan iletişime tali, ikinci türden iletişim, haberleşme denir. işte bu nitelikteki haberleşmenin bazı tekniklerle, belirli bir teknoloji uygulanarak çoğaltılıp güçlendirilerek, çok sayıda kişiyi etkileyecek biçime getirilmesine kitle haberleşmesi (mass communication) adı verilir ve kullanılan araçlara da kitle haberleşme araçları (mass-media) denilir.

Kitle İletişim Araçları ve daha fazlası için tıklayın
Rapor Et
Eski 2 Ekim 2009, 14:26

Kitle iletişimi nedir?

#3 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
kitle/iletişim/araçları/nelerdir/bana/yardım/edin/arkadaş/lütfen
Rapor Et
Eski 2 Ekim 2009, 14:31

Kitle iletişimi nedir?

#4 (link)
Admin
ThinkerBeLL - avatarı
Alıntı:

kitle/iletişim/araçları/nelerdir/bana/yardım/edin/arkadaş/lütfen
Kitle iletişim araçları olarak şunları sıralamak mümkün: Posta, telgraf, telefon, faks, gazete, radyo, televizyon, uydular ve bilgisayarlar.
Rapor Et
Eski 6 Ekim 2009, 16:07

Kitle iletişimi nedir?

#5 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
teşşKürLer bilgi alış verişi için ekliye bilirsiniz arkdsalar nede olsa ögrenciyiz kahvegibi1@hotmail.com
Rapor Et
Eski 6 Ekim 2009, 16:11

Kitle iletişimi nedir?

#6 (link)
AntBirLik
Ziyaretçi
AntBirLik - avatarı
TeşşeKüR'Ler bilgi aLış verişi için ekliye bilirsiniz kahvegibi1@hotmail.com
Rapor Et
Eski 13 Ekim 2009, 13:55

Kitle iletişimi nedir?

#7 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
kitle iletişim nedir
Rapor Et
Eski 13 Ekim 2009, 14:09

Kitle iletişimi nedir?

#8 (link)
ener
Ziyaretçi
ener - avatarı
Alıntı:

kitle iletişim nedir

Kitle İletişim Nedir
Rapor Et
Eski 15 Ekim 2009, 15:27

Kitle iletişimi nedir?

#9 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Rapor Et
Eski 11 Kasım 2009, 21:14

Kitle iletişimi nedir?

#10 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
liberal basın kuralına göre kitle iletişim araçlarının yasama-yürütme-yargıdan sonra 4.güç oldugunu bu 4 gücün tarafsız-dengeli-bagımsız oldugunu iddaa eden 3 ayaklı iletişim modeline göre bu iddaa geçerşimidir? Açıklayınız benim için cevabı cok önemlicevap için
Son Düzenleyen UnknowN; 11 Kasım 2009 @ 21:21. Sebep: Msn Adresi Silindi!
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.191 saniyede (72.54% PHP - 27.46% MySQL) 17 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 17:33
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi