PC Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > Gazlar ve hava iletken midir yoksa yalıtkan mı?
1 23...Son
«Önceki KonuSonraki Konu»
Ziyaretçi17:15, 19 Ocak 2009 
gazlar iletkenmi yalıtkanmı hava iletkenmi yalıtkanmı valla hiç bir yerde bulamadım lütfen bana yardım edin
En iyi cevap Keten Prenses tarafından gönderildi

Alıntı:
Hava belirli şartlar altında iletken olur.Mesela kış günlerinde, nemli günlerde, yani elektriği iletebilecek etmenler gözlendiğinde hava iletken olur.Bu tür günlerde büyük elektrik santrallerine yaklaşmak yasaktır...rnrnCevaplayan: karadelikrnsıcak ve kuru günlerde yalıtkandır. bir düşünsenize siz lambayı açıyorsunuz ve elektrik akımı lambadan hava yoluyla iletilerek size kadar gelip sizi çarpıyor . bu niye olmuyor. çünkü azot bunu engelliyor. ama havdaki nem miktarı yüksek olursa işler değişiyor.
kaynak
Benzer Konular:
Cevap
Keten Prenses17:31, 19 Ocak 2009 
Alıntı:
Hava belirli şartlar altında iletken olur.Mesela kış günlerinde, nemli günlerde, yani elektriği iletebilecek etmenler gözlendiğinde hava iletken olur.Bu tür günlerde büyük elektrik santrallerine yaklaşmak yasaktır...rnrnCevaplayan: karadelikrnsıcak ve kuru günlerde yalıtkandır. bir düşünsenize siz lambayı açıyorsunuz ve elektrik akımı lambadan hava yoluyla iletilerek size kadar gelip sizi çarpıyor . bu niye olmuyor. çünkü azot bunu engelliyor. ama havdaki nem miktarı yüksek olursa işler değişiyor.
kaynak
Cevap
Misafir19:03, 11 Ocak 2010 
bende iletkendir kışın yada yazın farketmez gidipte kışın prizleri ellersen yine elektrik çarpar neticede hava iletkendir
Cevap
Misafir14:43, 14 Ocak 2010 
ya bana yardım edin performans ödevimi yapamayacağım yaa
Cevap
Misafir15:28, 3 Şubat 2010 
katı sıvı gazlar iletkenmidir? yalıtkanmıdır?|noolur bulun şu sorunun cevabını
Cevap
Misafir18:35, 8 Şubat 2010 
gazlar iletkenmidir
Cevap
Misafir18:54, 8 Şubat 2010 
Alıntı:
gazlar iletken midir

iletgendir
Cevap
Misafir18:26, 9 Şubat 2010 
kava iletkendir çünkü kış günlerinde nemili dir sıcak ve kuru günlerde ise yalıtkandır
Cevap
Misafir09:24, 10 Şubat 2010 
katı ve sıvı yalıtkanlar,katı ve sıvı iletkenlerde wardır mesela katı iletken gümüş altın, sıvı iletken sirke tuzlusu, katı yalıtkan tahta sıvı yalıtkan şekerli su olur cewabımı werdim BYYYY
Cevap
Misafir19:03, 10 Şubat 2010 
ben öğretmenim gazlar iletkenmi diyorsunuz hava gaz değilmi yani gazlar birer iletkendir
Cevap
1 23...Son
«Önceki KonuSonraki Konu»
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adınız:
Doğrulama