Arama

Yunan mitolojisinde tanrı kavramı nasıl doğmuştur?

Güncelleme: 4 Şubat 2013 Gösterim: 7.904 Cevap: 5
fullmoon - avatarı
fullmoon
Ziyaretçi
20 Ocak 2009       Mesaj #1
fullmoon - avatarı
Ziyaretçi
Yunan mitolojisinde tanrı kavramı nasıl doğmuştur ?
Sponsorlu Bağlantılar
Keten Prenses - avatarı
Keten Prenses
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2009       Mesaj #2
Keten Prenses - avatarı
Kayıtlı Üye
öncelikle mitoloji, çok tanrılı dinlerde tanrı ve yarı tanrıların eylemleri ile onların insanlarla ve diğer yaratıklarla ilişkileri konusundaki efsaneler, öyküler, inançlar bütünü olarak bilinir. Mitolojiye ait en eski belgeler Homeros'un iliada'sında bahsedilmiştir ve yaklaşık İsa'dan bin yıl kadar önceye aittir. Eski Yunan'dan önce mitolojide sözedilen tanrı yada tanrıçalara tapılırdı. ve bu tanrı yada tanrıçalar insan gibi düşünülürdü. Yunan-Rome mitolojisi bize yüzyıllar önce insan soyunun nasıl düşündüğü ya da neler düşündüğünü göstermesi bakımından önemlidir. Ancak bu mitoloji yunanlıların kutsal kitabı olarak algılanmamalıdır. Dinle bir ilgisi yoktur asıl ilgisi doğayladır. Ancak tabiki yunan mitolojisi, yunanlılar için sadece düşünceden ibaret bir olgu olmamış, onu gerçek hayatlarına taşımış bu doğrultuda tanrı ya da tanrıçalar için tapınaklar başta olmak üzere, heykeller yaratmışlar ve daha da önemlisi "kült" ler oluşturmuşlardır.

Sponsorlu Bağlantılar
kaynak
Quo vadis?
Alucralı - avatarı
Alucralı
Ziyaretçi
18 Haziran 2009       Mesaj #3
Alucralı - avatarı
Ziyaretçi
Bu meseleyi tam anlayamadım. Mitolojide tanrı kavramı nasıl oluştu. Yani Mitolojik kahramanlar birer insan mıydı yoksa doğa olayları birer tanrı olarak mı düşünüldü. Bu konuda daha doyurucu bilgi verilirse memnun olurum.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Ocak 2011       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
yunan mitolojisi tam olarak nedir?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Mayıs 2011       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
yani tanrılar waarmı
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Şubat 2013       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar size sadece bir önerim var.hem en yakın kitabevine veya internet herhangibibir A.V sitelerinden birine grip percy jackson olimposlular serisini alıyorsunuz.gerçekten çok işinize yarar ben okudum ve inanın az kalsın bu tür şeylerin gerçekliğine inanıyordum. Msn Happy