PC Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > Tarih öğretmeni olmak için ne yapmak gerekir?
12 34
«Önceki KonuSonraki Konu»
ozer1611:14, 14 Nisan 2010 
sözel okuyup tarih fakültersini kazanman lazım...Ama atanamassın hevesini kırmak istemem ama benim bir tanıdıgım tarih ögretmeni azıcık maas için 5-6 senedir bekliyor atanamıyor....
Cevap
Misafir16:32, 15 Temmuz 2010 
ben sanat tarihi mezunuyum dershanelerde tarih öğretmenliği yapmam için ne gerekiyor milli eğitim buna yönelik bi program açıyormu bilgisi olan varsa bilgilendirebilirmi?
Cevap
Misafir09:31, 4 Ağustos 2010 
ygs lys dahil marmara tarih öğtertmenliği için en az 195 200 net matematik hariç yaparsan yeter. Matta yaparsan 200 ü geçer o zaman odtü bogaziçi zorlamaya bak. Öğretmenlik için eğitim fakültesi tarih akademisyenlik için fen edebiyat bölümü tarih okuyacaksın. Bu bölümde formasyon alıp öğretmenlikte yapabilirsin.
Cevap
Misafir13:05, 19 Ağustos 2010 
2.bölümü yapsan iyi olur çoğunlukla. tarih öğretmenliği ts 2 puan türünden alıyorr
Cevap
Misafir12:27, 10 Eylül 2010 
tarih ögretmenligi icin ögrenci secme sınavında kac soru yapamız lazım
Cevap
Misafir22:48, 11 Ekim 2010 
yha tarih bölümünü batıda okumak için kaç puan gerekli ünv. için
Cevap
Misafir16:39, 5 Nisan 2011 
peki ygs de kaç puan gerekiyor
Cevap
Misafir09:06, 23 Nisan 2011 
tarih ögretmenligi yeni müfredata göre kaç net yapılması gerekir marmara ,gazi ve ,dicle üniversiteleri kaç puandır ilginiz için teşekürler
Cevap
Misafir11:42, 25 Temmuz 2011 
tarih okumak için o kadar ahım şahım puanlara gerek yok toplam 190 , 200 net yapanlar (ygs(160 soru)+lys(170 soru)) istanbul da okuyabilirler. marmara tarih en son 35.000 lerden bir ögrenciyi kabul etmiş.
Cevap
Misafir11:57, 25 Temmuz 2011 
dicle üni tarih bölümü puan:403 sıralama 43.006 ,,,,, gazi üni tarih puan :419 sıralama 29.460 ,,,,, marmara tarih puan:439 sıralama 11.361 arkadaşın dedigi yerler bunlardır ve bu puan ve sıralamalar bu üniversitelere girmiş en düşük puanlı ögrencilerdir. yani taban puanlarıdır. ayrıca sizler sıralamalara dikkat edin puanlar her sene soruların zorluk derecesine vs, göre degişir ama sıralamalar pek degişmez onun için sizler hangi üni isterseniz o üni bir önceki sene hangi bölüme aldıgı ögrencinin sıralamasının içinde olmaya bakın . diyelim ki ben tarih marmaraya kabul edilmiş en sonuncu ögrenciyim sıralamam da 10.000 siz de bir sonraki sene bu marmara tarihi isterseniz 10.000 nin içinde olmalısınız en azından o sayıya yakın olmaya çalışın. hadi başarılar.
Cevap
12 34
«Önceki KonuSonraki Konu»
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adınız:
Doğrulama