Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Uçak hostesi olmanın şartları nelerdir?

Bu konu Soru-Cevap forumunda xxx1980 tarafından 2 Şubat 2009 (15:16) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
181292 kez görüntülenmiş, 204 cevap yazılmış ve son mesaj 3 Haziran 2014 (16:22) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 4.07  |  Oy Veren: 15      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 2 Şubat 2009, 15:16

#1 (link)
xxx1980
Ziyaretçi
xxx1980 - avatarı
merhaba ben dil bilmiyorum yurt içi uçuş hostesi olabilir miyim
En iyi cevap fadedliver tarafından gönderildi

Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

benn 1992 doğumluyum seneye mezun oluyorumm hostes olmam için ne yapmalıyım
Kabin memuru alımlarını şirketler kendi standartlarına göre belirlerler.Kendi resmi sitesinde alım ilanını sürekli takip ediniz..Ancak önemli olan mülakatlar.Bu yıl ki uygulama toplamda 4 mülakattan oluşuyor.
1.Boy-kilo uyumu
2.Danışmanlık şirketleri
3.Şirketin kurul ve dil mülakatı
4.Psikolog

Ve bunları geçen biri Sağlık raporunda sorun yaşamaz ise 2 ay süren bir eğitime tabi tutuluyor.Ancak eleme işlemi burdada devam ettiğini unutmamak gerekir.Bol şans

(Her uçak alımında hostes alım sayısı artar.)
Örnek olarak

Ön Koşullar
• T.C. uyruklu olmak.
• En az lise veya dengi okul mezunu olmak. (Yurtdışında eğitim görmüş adaylar için denklik belgesi ibraz edilmesi zorunludur.)
• İyi derecede İngilizce bilmek.
• THY A.O.’nın öngördüğü ilde ikamet etmeyi kabul etmek.
• 01.01.1980 ile 31.12.1989 tarihleri arası doğumlu olmak.
• Adli sicil kaydı ve adli sicil arşiv kaydı bulunmamak. (Taksirli trafik suçları hariç)
• 01.08.2008 – 01.08.2009 tarihleri arasında THY A.O.’ nın herhangi bir Kabin Memuru ilanına başvuruda bulunmamış olmak.
NOT: ERKEK ADAYLARIN BAŞVURULARI KABUL EDİLMEYECEKTİR.

Sağlık ve Fiziki Koşullar

• 160-180 cm.arası boya sahip olmak.
• Boy ve kilo arasında uygun farklılıkta olmak. (Ölçümler THY tarafından veya THY’nın belirleyeceği kurum/kuruluşlarca yapılacaktır.)
• Sağlık durumu uçuşa müsait olmak. (THY’nin yönlendireceği sağlık kurumlarından sağlık durumunun uçuşa uygun olduğuna dair rapor almak.)
• Daha önce THY A.O. veya diğer havacılık kuruluşlarındaki uçuş görevlerinden disiplinsizlik, sicil yetersizliği ve sağlık nedeniyle ayrılmamış olmak.

Başvuru Şekli ve İzlenecek Yol
• Yukarıdaki şartları taşıyan adayların, ilana internet üzerinden başvurmaları gerekmektedir. İnternet başvurusu dışında herhangi bir şekilde başvuru kabul edilmeyecektir.
• Adaylara, başvurularını eksiksiz olarak tamamlayıp onayladıktan sonra sistem tarafından aday numarası ve şifre verilecektir. Adayların, alım süreci boyunca katılacakları tüm aşamalara ait bilgi ve sonuçları bu aday numarası ve şifre ile takip etmeleri gerekecektir. Bu nedenle söz konusu aday numarası ve şifrenin özenle korunması gerekmektedir.
• Başvuruda bulunan ve gerekli şartları taşıyan adaylara elektronik ortam üzerinden önkayıt tarihi ve yeri bildirilecektir.
• Adayların, önkayıt için belirtilecek yere yine belirtilecek tarihte;
o 2 adet fotoğraf,
o nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi,
o En az lise veya dengi okula ait diploma aslı ve noter onaylı sureti (eğitimini yurtdışında tamamlayan adaylar için denklik belgesinin aslı ve noter onaylı sureti)
ile şahsen gelmeleri gerekmektedir.
• İlan, yeterli sayıda başvuru alınana kadar yayında kalacaktır.
• Daha önce herhangi bir şekilde yapılmış tüm başvurular geçersizdir.
kaynak
Benzer Konular: Etiketler:
  • hostes olmak
  • hostes olmak icin
  • hostes olmak icin gerekenler
  • hostes olmanin sartlari
  • hosteslik icin gerekenler
Rapor Et
Reklam
Eski 2 Şubat 2009, 16:12

#2 (link)
Bir Dünyalı
kompetankedi - avatarı
http://www.msxlabs.org/forum/meslekl...s-hostesi.html
Rapor Et
Eski 8 Ekim 2009, 10:12

#3 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Rapor Et
Eski 8 Ekim 2009, 13:04

#4 (link)
fadedliver
Ziyaretçi
fadedliver - avatarı
Alıntı:

Kabin memuru alımlarını şirketler kendi standartlarına göre belirlerler.Kendi resmi sitesinde alım ilanını sürekli takip ediniz..Ancak önemli olan mülakatlar.Bu yıl ki uygulama toplamda 4 mülakattan oluşuyor.
1.Boy-kilo uyumu
2.Danışmanlık şirketleri
4.Psikolog

Ve bunları geçen biri Sağlık raporunda sorun yaşamaz ise 2 ay süren bir eğitime tabi tutuluyor.Ancak eleme işlemi burdada devam ettiğini unutmamak gerekir.Bol şans

Örnek olarak

Ön Koşullar
• T.C. uyruklu olmak.
• En az lise veya dengi okul mezunu olmak. (Yurtdışında eğitim görmüş adaylar için denklik belgesi ibraz edilmesi zorunludur.)
• Adli sicil kaydı ve adli sicil arşiv kaydı bulunmamak. (Taksirli trafik suçları hariç)
• 01.08.2008 – 01.08.2009 tarihleri arasında THY A.O.’ nın herhangi bir Kabin Memuru ilanına başvuruda bulunmamış olmak.

• Boy ve kilo arasında uygun farklılıkta olmak. (Ölçümler THY tarafından veya THY’nın belirleyeceği kurum/kuruluşlarca yapılacaktır.)
• Sağlık durumu uçuşa müsait olmak. (THY’nin yönlendireceği sağlık kurumlarından sağlık durumunun uçuşa uygun olduğuna dair rapor almak.)
• Daha önce THY A.O. veya diğer havacılık kuruluşlarındaki uçuş görevlerinden disiplinsizlik, sicil yetersizliği ve sağlık nedeniyle ayrılmamış olmak.

• Yukarıdaki şartları taşıyan adayların, ilana internet üzerinden başvurmaları gerekmektedir. İnternet başvurusu dışında herhangi bir şekilde başvuru kabul edilmeyecektir.
• Adaylara, başvurularını eksiksiz olarak tamamlayıp onayladıktan sonra sistem tarafından aday numarası ve şifre verilecektir. Adayların, alım süreci boyunca katılacakları tüm aşamalara ait bilgi ve sonuçları bu aday numarası ve şifre ile takip etmeleri gerekecektir. Bu nedenle söz konusu aday numarası ve şifrenin özenle korunması gerekmektedir.
• Başvuruda bulunan ve gerekli şartları taşıyan adaylara elektronik ortam üzerinden önkayıt tarihi ve yeri bildirilecektir.
o 2 adet fotoğraf,
o En az lise veya dengi okula ait diploma aslı ve noter onaylı sureti (eğitimini yurtdışında tamamlayan adaylar için denklik belgesinin aslı ve noter onaylı sureti)
kaynak
Rapor Et
Eski 14 Kasım 2009, 17:26

#5 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
bn 1990 doğumluyum ingilizcem pek yok ama dersini alırım vekabin memuru olmak istıyorum cevap verirseniz sevinirim yardımcı olun lütfen..
Rapor Et
Eski 14 Kasım 2009, 17:50

#6 (link)
Daisy-BT
Ziyaretçi
Daisy-BT - avatarı
Alıntı:

bn 1990 doğumluyum ingilizcem pek yok ama dersini alırım vekabin memuru olmak istıyorum cevap verirseniz sevinirim yardımcı olun lütfen..

Alttaki mesaj size yol gösterecektir, inceleyiniz.

Alıntı:
fadedliver adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

1.Boy-kilo uyumu
2.Danışmanlık şirketleri
4.Psikolog

Örnek olarak

Ön Koşullar
• T.C. uyruklu olmak.

o 2 adet fotoğraf,
kaynak
Rapor Et
Eski 15 Kasım 2009, 12:06

#7 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Hosteslik için başvurular genellikle hangi aylarda gerçekleşiyor?Teşekkürler..
Rapor Et
Eski 20 Kasım 2009, 17:52

#8 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ben lise mezunu ıngılızce bolumunden mezun oldum boy ıcın basketbolla bıle gıttım ama boy 1,57 ve boy sınırlaması 1,60oldugu ıcın hıc gırmedım fızık ıse normal 36 bedenım sırf boydan dolayı gırmedım ama 7yasından berı ucak hostesı olmak ıstıyorum yapamadıgım ıcınde suan on muhasebede calısıyorum ama ben hostes olmak ıstıyorum yas ıse 1987 lıyım sızce bu boy problem olurmu?
Rapor Et
Eski 20 Kasım 2009, 18:09

#9 (link)
fadedliver
Ziyaretçi
fadedliver - avatarı
Alıntı:

Hosteslik için başvurular genellikle hangi aylarda gerçekleşiyor?Teşekkürler..
Belli bir aralık yok, yani o şirketin uçak alımına ya da sefer artışına bağlıdır.

Alıntı:

ben lise mezunu ıngılızce bolumunden mezun oldum boy ıcın basketbolla bıle gıttım ama boy 1,57 ve boy sınırlaması 1,60oldugu ıcın hıc gırmedım fızık ıse normal 36 bedenım sırf boydan dolayı gırmedım ama 7yasından berı ucak hostesı olmak ıstıyorum yapamadıgım ıcınde suan on muhasebede calısıyorum ama ben hostes olmak ıstıyorum yas ıse 1987 lıyım sızce bu boy problem olurmu?
Maalesef ki şartlar açık ve net.Kesinlikle 160 altı alım yapılmaz.İlk mülakat boy-kilodur ve orada üzülerek söylüyorum elenirsiniz.
Rapor Et
Eski 17 Aralık 2009, 10:49

#10 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
hangi siteden başvuru yapıyoruz hosteslik için
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.228 saniyede (79.56% PHP - 20.44% MySQL) 17 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 00:55
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi