Arama

Uçak hostesi olmanın şartları nelerdir? - Sayfa 3

En İyi Cevap Var Güncelleme: 21 Mayıs 2019 Gösterim: 246.847 Cevap: 31
fadedliver - avatarı
fadedliver
Ziyaretçi
13 Temmuz 2010       Mesaj #21
fadedliver - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

ben mezun oldum ve bütün her şeyim uyuyo fakat meslek lisesi mezunu değilim ne yapmalıyım..?

Alıntı
ezgi adlı kullanıcıdan alıntı

düz lise mezunu hostes olabilirmi

Lise türü önemli değil sadece lise ve dengi bir okuldan mezun olmak gerekir.
Sponsorlu Bağlantılar
fadedliver - avatarı
fadedliver
Ziyaretçi
14 Temmuz 2010       Mesaj #22
fadedliver - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

merhaba ben marmara üniversitesinde fransızca okuyorum.iyi derecede ingilizce de biliyorum.boyum 1.64 kilom 50 fiziksel olarak bir sorunum yani nerdeyse bütün şartlara uyuyorum.ama iş tecrübem daha önce hiç olmadı bu sorun olur mu ve thynin sitesinden form doldurdum ama mülakat tarihini seçemiyorum sanırım bir sorun var sitede çok uğraştım ama seçemediğim içn başvuruyu da gönderemedim.başka hangi şirketlere başvurabilirim hepsi internet üzerinden mi alıyor.başvurular için link atabilirseniz çok sevinirim

İş deneyimnizin olması şart değil ancak bazı durumlarda Tecrübeli Kabin Memuru aranıyor diye bir uyarı görürseniz o zaman sorun olur, siteden kaynaklanan bir durum olabilir randevu almayı daha sonra tekrar deneyebilirsiniz.Diğer şirketler dönem dönem internet üzerinden başvuru açıyor ancak kendi şirketlerine CV bırakıp- yollayabilirsiniz.Bu durum THY için geçerli değildir o sadece internet üzerinden online başvuru kabul eder.
Sponsorlu Bağlantılar
fadedliver - avatarı
fadedliver
Ziyaretçi
24 Temmuz 2010       Mesaj #23
fadedliver - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

merhaba...boyum 1.63 kilom 51 iki yıllık üniversite mezunuyum.5 yıldır turistik bi otelde çalışıyorum.çok çok iyi olmasa da iyi denilebilecek bi ingilizcem var.halkla ilişkilerim iyi.fakat 1991 ocak doğumluyum.başvuru için en az 1989 olması gerekiyormuş.belki olur diyerek başvuru yaptım diyelim ve yaştan geçemedim diyelim.bilgilerinizde daha önce başvuru yapanlar belli bi süre içerisinde tekrar başvuru yapamaz diye yazıyor.peki ben başvuru yaparsam yaştan kaybedersem.tekrar başvuru yapabilmek için 2 sene mi bekleyeceğim.bana bi bilgi verirseniz sevinirim...

Yaşınız tutmadığı için başvurunuz kabul edilmeyecektir, o yüzden yaş sınırını aştığınız zaman başvuru yapabilecek duruma geleceksiniz.
fadedliver - avatarı
fadedliver
Ziyaretçi
25 Temmuz 2010       Mesaj #24
fadedliver - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

Merhaba ismim Pınar ERKAN 1983 doğumluyum.Ankarada ikamet ediyorum. En büyük idealim uçak hostesi olmaktı .Seyahati ve halkla ilişkileri son derece seviyorum .Metro Turizm'de 5 yıl boyunca severek ve isteyerek çalıştım ve 5 ayrı ödül aldım. Boyum 1.70 kilom 60 kendime güvenim tam 78 kişilik yolcu kapasiteli çift katlı setra model otobüste tek personel olarak görev yaptım. Lise son terkim. Çeşitli nedenlerden dolayı bitiremedim fakat Açık Öğretim Lisesinde kaydım bulunmakta! Çok iyi ingilizcem yok fakat kursa gidip onu da başaracağıma inanıyorum. Çünkü lisedeyken ingilizcem en iyi not aldığım derstti. Benim uçakta hostes olarak çalışabilmem mümkün mü?Şimdiden teşekkür ederim.İYİ ÇALIŞMALAR...

Lise diplomanızı elinize almadan maalesef mümkün değil.
fadedliver - avatarı
fadedliver
Ziyaretçi
12 Ağustos 2010       Mesaj #25
fadedliver - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

merhaba ben tuğçe
lise mezunuyum boyum 1,63 kilom 60 ingilizce çok aşırı derecede anlamıyorum ama almancam daha iyi acaba ben uçak hostesti olabilirmiyim lütfen yardımcı olun cvp bekliyorum birde 1992 doumluyum alınırmıyım

20 yaşında olmanız gerekmektedir.İyi derecede ingilizce bilmeniz gerekmektedir, mülakatlarda ingilizce üzerinden değerlendirme yapılmakta.
Alıntı

ben ıng ve fransızca bılıyorum üniversite mezunuyum kabul edılme olasılıgım vr mı

Elbette var, başvuru şartları da uyuyorsa neden olmasın..
fadedliver - avatarı
fadedliver
Ziyaretçi
26 Ağustos 2010       Mesaj #26
fadedliver - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

merabalar öncelikle sorularımıza cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. ben kabin memuru olmak istiyorum 22 yasnda 1 71 boyunda 62 kıloyum ingilizcem de var fakat biraz dilimin ucundan konuşuyorum ama söylediklerim anlaşılıyor bu konuda problem çıkar mı?

'Dilimin ucundan konuşuyorum' bunu çok fazla anlayamasamda eğer konuşmanızda sorun varsa bu size problem yaratabilir.Diksiyon, tonlama, türkçeyi güzel kullanma oldukça önemli, mesela şu TRT türkçesi dediğimiz olayı bu meslekte ciddi derecede önemsiyorlar.
fadedliver - avatarı
fadedliver
Ziyaretçi
31 Ağustos 2010       Mesaj #27
fadedliver - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

gamze arkadaşım.. bende bunu araştırıyorum 1992 doğumluyum belirtilen 80-89 tarihli alımın nezmana kadar geçerli olduğunu öqrenmek istyorum bu konuda bilgin varsa paylaşır mısın?

2010 yılı için geçerli, 2011 yılı için 01.01.1981 ile 31.12.1991 tarihleri olacak.
Her yıl +1 artıyor.
fadedliver - avatarı
fadedliver
Ziyaretçi
6 Eylül 2010       Mesaj #28
fadedliver - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

ben 90lıyım ingilizcem iyi dil kursuna gitmiştim sertifikam var boyum 165 tek sorun ben şimdi üniversitede okuyorum acaba okulu bırakmadan elenip elenmediğimi öğrenebilir miyim yoksa lise diplomasını hemen mi getirmem gerekiyor? yardımcı olursanız sevinirm

Başvurduğunuz şirkete göre eleme sonucunuzu öğrenme süreciniz değişebilir.Lise diploması ya da okuduğunuz üniversiteden alacağınız belge yeterli olacaktır.
fadedliver - avatarı
fadedliver
Ziyaretçi
8 Eylül 2010       Mesaj #29
fadedliver - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

mrb ben yurtdisinda yasiyorum , turkiye'de calismak istiyorum yer hostess olarak. lise bitti ama diplomayi alamadim sadece sertifika´m var,,diploma olmasi sartmi?? ilgilizce ve baska dil bilmek yeterlimi?

Lisev edengi diploması şart.İngilizce şart herhangi bir ek dil olabilir.
fadedliver - avatarı
fadedliver
Ziyaretçi
18 Eylül 2010       Mesaj #30
fadedliver - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı

merhaba ben 160 boyundayım 65 kiloyum başvuruyu eşim benim adıma yapmış 20 günde istediğim kiloya ulaşamadığım için mulakata gitmedim.acaba bir sonraki başvurumu ne zaman ypabilirim?

Bir daha ki ilanda başvurunuz gitmediğiniz için kabul edilecektir.Başvuru açıldığı an yapabilirsiniz.