Arama

Evde nasıl balık besleyebilirim? - Sayfa 2

En İyi Cevap Var Güncelleme: 16 Eylül 2014 Gösterim: 54.271 Cevap: 26
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Eylül 2010       Mesaj #11
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benim bir tane balığım var onu fanusta uzun süre ölmeden ve çoğaltarak büyütebilir miyim?
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Ekim 2010       Mesaj #12
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
japon balığı normal boyutta ise yarım yem verilir büyük boy ise bire çıkarılabilir benim 16 adet japonum var yemi kırıntılayarak atıyorum
Sponsorlu Bağlantılar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Kasım 2010       Mesaj #13
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben balık balık almak istiyorum. ne önerirsiniz?
veysel1996 - avatarı
veysel1996
Ziyaretçi
8 Ocak 2011       Mesaj #14
veysel1996 - avatarı
Ziyaretçi
benim çok ufak bir akvaryumum var.beta besliyorum. akvaryumum şuanda hiçbirşey yok içinde ne kooyabilriim akvaryumun içinee lütfen yardımcı olursanız sevinirim
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Ocak 2011       Mesaj #15
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar bnm 1 m'lik akvaryumum var ve içindi dişi ve erkek pisi balığım geçen ay yavruları olmuş faarkında değildim fakat şimdi yavrularım büyüdü ve 1 tanesinin tek gözü war ve iki kuyruğu dengesiz yüzüyor ne yapmalıyım?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
4 Mart 2011       Mesaj #16
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
balıgım şişti ama dogurmadı nezaman dogurur iyi akşamlar
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
26 Nisan 2011       Mesaj #17
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
benim balıklarım 5 senedir bendeler geçen sene yavrulayarak 500 tane oldular içlerinden 1tanesi öldü .
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Haziran 2011       Mesaj #18
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Lütfen çok acil yardımınıza ihtiyacım var.4 Japon balığı almıştım daha 1 hafta önce.İki günlüğüne tatile gidip geldik,giderken hiç bir sorunu yok gibiydi.Döndüğümüzde bir tanesi yana yatık bir şekildeydi ve çok yavaş solunum yapıyordu.Kuyruğu da silinmiş gibiydi.Biribirinden ayrılmıştı.Onu hemen ayırdım.Ne yapacağımı bilmiyorum pek fazla harekette etmiyor.Ancak onu koyduğum fanusu biraz sallayınca.Durumu çok kötü görünüyor lütfen hemen cevap verin.Onu kurtarmak için her şeyi yaparım.
kompetankedi - avatarı
kompetankedi
VIP Bir Dünyalı
27 Haziran 2011       Mesaj #19
kompetankedi - avatarı
VIP Bir Dünyalı
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

Lütfen çok acil yardımınıza ihtiyacım var.4 Japon balığı almıştım daha 1 hafta önce.İki günlüğüne tatile gidip geldik,giderken hiç bir sorunu yok gibiydi.Döndüğümüzde bir tanesi yana yatık bir şekildeydi ve çok yavaş solunum yapıyordu.Kuyruğu da silinmiş gibiydi.Biribirinden ayrılmıştı.Onu hemen ayırdım.Ne yapacağımı bilmiyorum pek fazla harekette etmiyor.Ancak onu koyduğum fanusu biraz sallayınca.Durumu çok kötü görünüyor lütfen hemen cevap verin.Onu kurtarmak için her şeyi yaparım.

Muhtemelen mantar hastalığına yakalanmış olabilir. Bunun tedavisi ise mümkün ancak çok geç kalmamanız lazım. Mümkünse en yakın Pet mağazasına poşete koyup gösterebilir ona uygun teşhişe göre ilaclama yapabilirsiniz.

Akvaryum yapay ortamdır. Doğal olmadığından gerek temizlik gerekse havalandırma en ust sevide olmalıki akvaryumdaki balıkların yaşam şartları uygun olsun.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Kasım 2011       Mesaj #20
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
merhabalar ben 2 tane japon balıgı beslıyorum ben günden 1 tane atıyorum dorumudur ?