Arama

Koltukaltlarında çıkan bezeler neden olabilir? - Sayfa 3

En İyi Cevap Var Güncelleme: 29 Mart 2015 Gösterim: 112.919 Cevap: 37
Misafir cihan - avatarı
Misafir cihan
Ziyaretçi
29 Mayıs 2011       Mesaj #21
Misafir cihan - avatarı
Ziyaretçi
yaklaşık bir yıl önce koltuk alımda mercimek büyüklünde bir beze farkettim ama agrımıyordu 15 gün içinde bu bezelerin sayısı arttı ve ağrı yapmaya başladı bezler 15 gün içinde 1 iken 3 adet oldu bunun nedeni ne olabilir şimdiden cvpladıgınız için çok tesekkür ederim
Sponsorlu Bağlantılar
ener - avatarı
ener
Ziyaretçi
30 Mayıs 2011       Mesaj #22
ener - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir cihan adlı kullanıcıdan alıntı

yaklaşık bir yıl önce koltuk alımda mercimek büyüklünde bir beze farkettim ama agrımıyordu 15 gün içinde bu bezelerin sayısı arttı ve ağrı yapmaya başladı bezler 15 gün içinde 1 iken 3 adet oldu bunun nedeni ne olabilir şimdiden cvpladıgınız için çok tesekkür ederim

Alıntı
fadedliver adlı kullanıcıdan alıntı

Anti HBs'nin yüksek olması sizin hepatit B'ye karşı koruyucu antikorunuz olduğunu gösterir. Bu korunma aşılanma veya hastalığı geçirmiş olarak oluşmuş olabilir.

Sponsorlu Bağlantılar
Bezeler (lenf Nodları) dışarıdan vücudumuza giren mikroorganizmalarla vücudun savaştığıvirguli direnç gösterdiği savunma yapılarımızdır. Boyundavirguli koltukaltındavirguli kasıklardavirguli ensede kulak çevresindevirguli dirsek bölgesinde ve hatta karın içi organlar ile göğüs boşluğunda normalde bulunurlar. Bademciklerimizde birer bezedir. Sağlam kişilerin %50-60'ında ciddi bir rahatsızlık olmadan normal boyutlarda bezelerle karşılaşmaktayız. Bulaşıcı hastalıkların (enfeksiyon hastalıkları) seyiri esnasında bezeler büyüyebildiği gibi; bazı kanserlerle beraber bulunması nedeni ile hem korkutucu olabilmekte hemde erken tanısının konması önem arzetmektedir.

Koltuk altı ve kasık bölgesi lenf bezeleri sıklıkla enfeksiyonla beraber olup kolvirguli uyluk ve bacağın cilt enfeksiyonları için ayrıntılı beze muayenesi gerekir. Ülkemizde çocukluk çağında aileler sıklıkla sol koltuk altı beze yakınması ile doktora başvururlar. Genellikle BCG(verem aşısı) aşısına ikincil gelişip tedavi gerektirmezler.

.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Haziran 2011       Mesaj #23
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
iyi günler 20 gün önce koltuk altımda leblebiden küçük bir şey vardı bastırdığımda acıyordu . 2 gün önce tekrar baktığımda büyümüşdü doktora gitmeden önce ne yapabilirim ??
faxo1297 - avatarı
faxo1297
Ziyaretçi
21 Haziran 2011       Mesaj #24
faxo1297 - avatarı
Ziyaretçi
Benimde boynumda öyle bezeler var onlar yağ bezesi ileriki yaşşlarda onlar yağa dönüşcek kaybolcak ama senin koltuk altı biraz garip.
ener - avatarı
ener
Ziyaretçi
21 Haziran 2011       Mesaj #25
ener - avatarı
Ziyaretçi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

iyi günler 20 gün önce koltuk altımda leblebiden küçük bir şey vardı bastırdığımda acıyordu . 2 gün önce tekrar baktığımda büyümüşdü doktora gitmeden önce ne yapabilirim ??

Alıntı
faxo1297 adlı kullanıcıdan alıntı

Benimde boynumda öyle bezeler var onlar yağ bezesi ileriki yaşşlarda onlar yağa dönüşcek kaybolcak ama senin koltuk altı biraz garip.

Anti HBs'nin yüksek olması sizin hepatit B'ye karşı koruyucu antikorunuz olduğunu gösterir. Bu korunma aşılanma veya hastalığı geçirmiş olarak oluşmuş olabilir.

Bezeler (lenf Nodları) dışarıdan vücudumuza giren mikroorganizmalarla vücudun savaştığıvirguli direnç gösterdiği savunma yapılarımızdır. Boyundavirguli koltukaltındavirguli kasıklardavirguli ensede kulak çevresindevirguli dirsek bölgesinde ve hatta karın içi organlar ile göğüs boşluğunda normalde bulunurlar. Bademciklerimizde birer bezedir. Sağlam kişilerin %50-60'ında ciddi bir rahatsızlık olmadan normal boyutlarda bezelerle karşılaşmaktayız. Bulaşıcı hastalıkların (enfeksiyon hastalıkları) seyiri esnasında bezeler büyüyebildiği gibi; bazı kanserlerle beraber bulunması nedeni ile hem korkutucu olabilmekte hemde erken tanısının konması önem arzetmektedir.

Koltuk altı ve kasık bölgesi lenf bezeleri sıklıkla enfeksiyonla beraber olup kolvirguli uyluk ve bacağın cilt enfeksiyonları için ayrıntılı beze muayenesi gerekir. Ülkemizde çocukluk çağında aileler sıklıkla sol koltuk altı beze yakınması ile doktora başvururlar. Genellikle BCG(verem aşısı) aşısına ikincil gelişip tedavi gerektirmezler.

Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
11 Temmuz 2011       Mesaj #26
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Arkadaşlar İyi Günler.Yaklaşık2Gün Önce Sağ Koltuk Altımda Bir Beze Olduğunu Fark Ettim.
Önce Lenfoma Diye Korktum.Ama Lenfoma Blirtilerine Baktığımda Hiç Bir Belirti Bende Yok.
Sizce Lenfoma Olurmuyum Msn Confused ?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Temmuz 2011       Mesaj #27
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Benimde sağ kolumun altında ilk gün mercimek kadar beze 3 gün sonra ise leblebi büyüklüğüne geldi. Bende lenfoma kanserine yakalandıgım için çok korkuyorum sizce yakalanmışmıyımdır? Uykusuz kalıyorum bu aralar bundan dolayi çıkmıs olabilirmi? Ayrıca geceleri çok terliyorum ve 1 1 hafta kadar öncesinede güneşte yandım. Endişelenicek bir durummu? Sorularımı cevaplarsanız sevinirim.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
13 Ağustos 2011       Mesaj #28
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
En son mesajı yazan benim dediğimin gibi çıkmıştı acayip büyüdü ve kendiliginden patladı ve sıkmaya başladım içerisindne iltahap çıktı 2 hafta oldu ve şimdi tekrar çıktı suan çok kücük büyüklükte umarım sorun çıkarmaz.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
30 Ağustos 2011       Mesaj #29
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
sol koltuğumun altında yanma var bu zararlımıdır ?
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
8 Eylül 2011       Mesaj #30
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bende 15 yaşındayım sağ koltuk altımda bir beze olduğunu fark ettim önceden ağrıyordu fakat şimdi ağırmıyor eskisi kadar neden olabilir