Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Fransa'nın yeni aile birleşimi hakkında bilgi verir misiniz?

Bu konu Soru-Cevap forumunda serkan kılıç tarafından 8 Ağustos 2009 (23:06) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
32156 kez görüntülenmiş, 102 cevap yazılmış ve son mesaj 29 Mayıs 2014 (18:48) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 5.00  |  Oy Veren: 2      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 8 Ağustos 2009, 23:06

#1 (link)
serkan kılıç
Ziyaretçi
serkan kılıç - avatarı
fransanın yeni aile birleşimi hakkında bilgi almak istiyorum.babam 4 senedir frnsada ailesi türkiyede ve 1 senelik oturma iznini aldı ve ailesini almak için istek yaptı,içeri verilen istek kaç ayda çıkıyo .fransa dil yasasına gelince türkiyede tabi tutulğumuz dil kurslarında başarız olursak vize veriyolarmı ve ordamı tabi tutuluyoruz şimdiden teşekkür edrim serkan kılıç saygılar cvbınızı beklicem
En iyi cevap sani tarafından gönderildi

merhaba misafir ben Fr.de TEMUZ 2011 de esim ve cocuklarım icin aile birlesimi icin bas vurdum tr.vatandaşının Ağustos 16 da ev kontrolü yapıldı Kasım'da esim kursu bitirdi Aralık istenilen belgeleri Ankara konsolusluga verdi ve Şubat in 5 ine valilik onayını aldık şükür bilgi olsun diye paylaştım
Rapor Et
Reklam
Eski 8 Ağustos 2009, 23:55

#2 (link)
Eski Üyelerin Ruhları
Blue Blood - avatarı
Alıntı:
serkan kılıç adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

fransanın yeni aile birleşimi hakkında bilgi almak istiyorum.babam 4 senedir frnsada ailesi türkiyede ve 1 senelik oturma iznini aldı ve ailesini almak için istek yaptı,içeri verilen istek kaç ayda çıkıyo .fransa dil yasasına gelince türkiyede tabi tutulğumuz dil kurslarında başarız olursak vize veriyolarmı ve ordamı tabi tutuluyoruz şimdiden teşekkür edrim serkan kılıç saygılar cvbınızı beklicem

Babaniz 4 defa daha titre sejour'unu yani oturum kartini bir senelik alicak.Dort sene sonra fransa'dan hic ayrilmadan 8 sene yasadiysa fransiz vatandasligi icin basvurabilir.Ayrica dort sene sonra on senelik oturum kartinida olabilir tabiki calisiyorsa.Sizin icin yaptigi istege gelince buyuk bir ihtimalle 8 ay icinde cikar.Aile birlesilminden yararlanicaksiniz.Turkiyede tutuldugunuz dil sinavlari hakkinda bilgim yok fakat buradada saglik kontrolunden geciriliceksiniz ve bir takim toplantilara katilicaksiniz.Bu toplantilar fransa yasantisina ayak uydurma vs...tam 3 tane toplantidan belge alicaksiniz.Gectiginiz saglik kontrolunun sonrasindada bir belge alicaksiniz ve bu belgeleri asla kaybetmemeniz gerekiyor cok dikkatli olun.300 ve 500 saat arasinda dil kursuna gidiceksiniz ve bu yaklasik 8 ay suruyor.Bu surenin sonunda sinava giriceksiniz.Basarisiz olursaniz ikinci bir 300 saat kurs gormeniz gerekiyor.bu sinavdada basarisiz olursaniz parali kursa gidiceksiniz.O kurslari gecene kadar oturum karti alamazsiniz.Fakat polisin yakalayip sinirdisi etmemesi icin recepsise yani gecici oturum karti alicaksiniz.Umarim hersey yolunda gider.Bu arada ben fransada yasiyorum bi sorunuz olursa ya buraya yada benim profilimden bana ulasabilirsiniz.Iyi aksamlar...
Rapor Et
Eski 20 Eylül 2009, 23:40

#3 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
ben farnsada yasiyorum 5 senedir 7.ayda restorant satin aldim istegimi kac ay sonra vermeliyim verirsem kac ayda cikar en fazla bide babamgilin evi 3 odali bir oda bos kendi evimizin ustune getirebilirmiyim tesekkurler saygilar
Rapor Et
Eski 23 Eylül 2009, 17:26

#4 (link)
marziye
Ziyaretçi
marziye - avatarı
ben farnsada yasiyorum 5 senedir 7.ayda restorant satin aldim istegimi kac ay sonra vermeliyim verirsem kac ayda cikar en fazla bide babamgilin evi 3 odali bir oda bos kendi evimizin ustune getirebilirmiyim tesekkurler saygilar
Rapor Et
Eski 1 Ekim 2009, 14:00

#5 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
selam arkadaslar benim esim firansiz vatandasi ben turkiyeden geldim normalinde bir bayan turkiyede evlendigi zaman kocasinin soyadini alir.ama firansada biz karimin soy isminin deyismesi icin yeni oturum kartina bas vurduk ve onun kizlik soyadi daha buyuk ve en yukarida ve isminin yazildigi renk ile yazilmis acaba hala kizlik soy isminimi tasiyor ben bunu merak ediyorum.cavap yazarsaniz sevinirim.bunu umuyorum herkes biliyordur cunku turkuyeden gelen herkesin karisinin oturum karti ayni olur bence.
Son Düzenleyen Misafir; 1 Ekim 2009 @ 14:27. Sebep: yanlis
Rapor Et
Eski 22 Ekim 2009, 05:18

#6 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
iyi gunler ben on senedir fransada yasiyorum ama hic calismadim esim babami istek edecek ama bu konu hakkinda hic bilgimiz yok acaba istek cikarmi bi kere babam belcikaya geldi misafir olarak bir hafta kaldi geri dondu beni aydinlatirsaniz sevinirim tesekkurler
Rapor Et
Eski 13 Ocak 2010, 21:46

#7 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
slm ben emrah yozget dan yaşım 21, sözlüyüm, sözlüm fransada 1 hafta okuyor 3 hafta çalışıyor fransız vatandaşla başlıga baş vuracaktı 20.10.1992 dogumlu vatanşlıga 18 yaşında başvura bilirmiş ve sözlüm 10.20.2010 da 18 yaşına girecek vatanilıga başvurdugunda kaç ayda çıkar vatanşlıgı lütfen cevap
Rapor Et
Eski 1 Nisan 2010, 00:02

misafr

#8 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
merhaba bn 1aydr fransaya fransa vizesiyle geldim vize 5gunluktu simdi kacagim benim burda esim var oturumlu vatandasligada yeni bas vurdu calismiyo v iki cocugum var 6 ayliklar v birisi dogdugundan belli hastanede v daha uzun zamanda kalacak doktor raporlariyla bilikte pirofekture bas vurduk sizce ne olur v neyapmak gerekir tesekkurler
Rapor Et
Eski 20 Mayıs 2010, 15:24

#9 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
benim nisanlim turkiyede istek yapmam icin dosya aldim dosyayada istenilen tum evraklarin hazir telefon actim ofii ye dosyayi iceri vermek icin bes ay sonraya randevu veriyorlar buda uzun bir zaman benim icin ne yapmamlazim
Rapor Et
Eski 5 Haziran 2010, 00:23

randevusu 5 ay sonrasına verılen arkadasa..

#10 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
5 AY SONRAYA RANDEVUNUZ VERILMIS. BEKLEMENIZ LAZIM CUNKI BIR SURU DOSYA VAR ISTEK VAR HEPSIYLE TEK TEK ILGILENILIYOR. OYUZDEN BUDA ZAMAN ALIYOR.BU SUREDE FRANSZCA KURSUNA GIDECEK NISANLINIZ 10 GUNLUK 40 SAAT DERS PROGRAMINA KATILCAK.FRANZCA KURSU BITTKTEN SONRA DOKTOR KONTROLUNDEN GECECEK VE VIZESI VERILCEK. EGER SIZ FRANSIZ VATANDASI ISENIZ ISININ DAHADA KOLAY OLUCAK VE NISANLINIZ EN GEC 3 HAFTA ICINDE GELECEK . EGER DEGILSENIZ BU EN AZ 6 AY SURECEK..SIMDIDEN KOLAY GELSINNN
Etiketler:
  • aile birlesimi fransa
  • fransa aile birlesimi
  • fransa aile birlesimi 2013
  • fransa aile birlesimi vizesi
  • fransa hakkinda bilgi verir misiniz
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.178 saniyede (74.97% PHP - 25.03% MySQL) 17 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 07:27
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi