Arama

Sivil polis olma koşulları nedir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 5 Ağustos 2015 Gösterim: 136.106 Cevap: 162
merve caylık - avatarı
merve caylık
Ziyaretçi
25 Eylül 2009       Mesaj #1
merve caylık - avatarı
Ziyaretçi
sivil polis olmak için kac puan almak gerekli
EN İYİ CEVABI ener verdi
Alıntı
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı

sivil polis olma şartları nedir arkadaşlar bilgilendirirseniz sevinirim saygılarımla

sivil polis olanak görev yapmak için özel bir eğitim almak gerekmemektedir. Mesleğe polis memuru ve komiser yardımcısı olarak başlandıktan sonra çalışılan birimin niteliği, sivil ya da resmi olarak bulunmayı belirleyebilmektedir.
Herhangi bir polis eğitim kurumundan mezun olan kişi mesleğe başlar başlamaz da sivil olabilir, daha sonra da olabilir veya hiç olamaz.
Sponsorlu Bağlantılar
Sivil polisler genellikle terör, asayiş, kaçakçılık, istihbarat, olay yeri inceleme ve mali polis gibi birimlerde görev yapmaktadırlar.
Emniyet teşkilatı'nın birçok bölümünde, görevleri gereği sivil çalışan birçok personel bulunmaktadır. İlçe emniyet müdürlüklerinde, idari bürolarda, şube müdürlüklerinde sivil polisler görev yapmaktadır.

Bu birimlerden ilk akla gelenler; organize, narkotik, terör, güvenlik, bilişim ve mali şubedir.

Şubelere genellikle meslek içi başvurularla memur alımı yapılmakladır. Bunun yanında, özellikle istihbarat biriminde çalışacak olanların seçimi, okullarda yıl sonuna yakın zamanda yapılmaktadır. Seçimde iyi bir derece gösterenler istihbarat biriminde sivil olarak çalışabilmektedirler.

Şubelere alınan polis memurlarının meslek bakımından donanımlı olması özellikle de yabancı dil, ehliyet, bilgisayar kullanımı gibi bir takım bilgi ve yeteneklere sahip olunması şartları aranmaktadır.

Bu şubelere talebin fazla olması şubelere girişi zorlaştırmakta ve bu nedenle burada çalışmak isteyen her polis memuru bu şubelere girememektedir. Bu sebeple mesleğinde başarılı olan ve kişisel birtakım yetenkleri bulunanların bu şubelerde çalışma ihtimali daha da artmaktadır.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 2 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Aralık 2009       Mesaj #2
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
sivil polis olmakistiyorum ama 39 yaşındayım olabilirmiyim
Sponsorlu Bağlantılar
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
29 Aralık 2009       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
SİVİL POLİS OLMA ŞARTLARI TEŞEKKÜRLER
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Ocak 2010       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
sivil polis nasıl olunuyor ayrıntılı bilgi verir misiniz?
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
2 Şubat 2010       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
sivil polis olmak çok istiyorum nasıl olunur şartları nedir
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
13 Şubat 2010       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
arkadaşlar ben ticare meslek lisesi mezunuyum muhasebe polis olmak istiyorum ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sewinirim.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
21 Şubat 2010       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
yaşın tutuyosa ygs sınavına giriyosun ordan yeterli puanı alabilirsen tabi o puan hala açıklanmadı martta açıklancak.sontra temmuz ayında emniyetten başvuru formu alıyosun sonra haziranda mülakat var geçersen yazılı sınava kalıyosun bu kadar.ayrıca sivil polis tüm polisler olabilir.şartı felan yok.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
27 Şubat 2010       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
BEN MANİSA KAZIM KARABEKİR İ.Ö.O.OKUYORUM 6-B GİDİYOM KEŞKE BİR POLİS GELSE BENİ ÇALIŞTIRSA 13 YAŞINDAYIM ADIM ŞAHİN KARADENİZ BEN POLİS OLMAYI ÇOK İSTİYORUM ŞUA
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
taner apsur - avatarı
taner apsur
Ziyaretçi
27 Şubat 2010       Mesaj #9
taner apsur - avatarı
Ziyaretçi
Ben vali haydar bey lisesi öğrencisi taner apsur 15 yaşındayım palis olmayı çok istiyorum lütfen yardımcı olun saygılarımla
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
28 Şubat 2010       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben necip fazıl i.ö.o okulundan fatma zehra 14 yaşındayım sivil polis olmak istiyorum daha bi ayrıntılı bi şekilde anlatsalardı
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.