Arama

BIOS'dan nasıl format atılır?

Güncelleme: 3 Ocak 2011 Gösterim: 20.112 Cevap: 2
baris79 - avatarı
baris79
Ziyaretçi
11 Ekim 2009       Mesaj #1
baris79 - avatarı
Ziyaretçi
sevgili arkadaslar benim ir labtop um var sizlere omur olmadan kurtarmak istiyorumMsn Happy
labtop normalaciliyor fakat windovs a girmiyor aicldiktan sonra yine kapaniyor ama bios a girince kapnamiyor buyuk ihtimal format gerekiyor icindeki bilgiler onemli degil.
Sponsorlu Bağlantılar
SORU : buna be bios dan nasil format atabilirim ??
yardimci olmak steyen varsa lutfen cekinmesn Msn Happy

Son düzenleyen BrookLyn; 11 Ekim 2009 18:51
BrookLyn - avatarı
BrookLyn
Kayıtlı Üye
11 Ekim 2009       Mesaj #2
BrookLyn - avatarı
Kayıtlı Üye
Alıntı
baris79 adlı kullanıcıdan alıntı

sevgili arkadaslar benim ir labtop um var sizlere omur olmadan kurtarmak istiyorumMsn Happy
labtop normalaciliyor fakat windovs a girmiyor aicldiktan sonra yine kapaniyor ama bios a girince kapnamiyor buyuk ihtimal format gerekiyor icindeki bilgiler onemli degil.

Sponsorlu Bağlantılar
SORU : buna be bios dan nasil format atabilirim ??
yardimci olmak steyen varsa lutfen cekinmesn Msn Happy

Bios'tan format atamazsınız. Bir adet Windows CD'niz olması gerekiyor. Bios'tan da First Boot Seçeneğini CD olarak seçip cd'den boot etmeniz gerekiyor.

Daha fazla bilgi için buraya göz atınız > Format Atma - Nasıl Format Atılır? (Resimli)
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
3 Ocak 2011       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bios'tan format atılmaz. Format komutunu işleyecek bir işletim sistemi gerekir. Diğer yöntemin hangisi olduğunu da anlamadım ama format atmak istediğin birim, işletim sisteminin yüklü olduğu disk veya bölüm dışında olduğu sürece format işlemini windows altından yapabilirsin. C: sürücüsünü formatlamak istiyorsan da bunu en pratik XP CD'sini kullanarak yapabilirsin. Veya Win98/ME başlangıç disketi kullanarak da mümkün.