PC Görünümü Üye Ol
Forum Ana Sayfa
Soru-Cevap > Dil uyuşması ve göz seyirmesi neden olur?
1 23
«Önceki KonuSonraki Konu»
Misafir03:28, 13 Ekim 2009 
dilimin sol tarafı ayda 2 gün süreyle aralıklarla uyuşuyor ve sol gözüm süreklim atıyor seğiriyor bunun nedeni ne olabilir
Benzer Konular:
Etiketler:
  • dil neden uyusur
  • dilde uyusma
  • dilde uyusma neyin belirtisi
Cevap
The_DeViL05:01, 13 Ekim 2009 
Uzm. Dr. Hasan AKDEMİR
Mah Asarcıklı Cad No:94/A Eskişehir.
Özel Ümit Tıp Merkezi. Kurtuluş

Göz seyirmesi, dilde uyuşma nedenleri
Kanınızdaki bazı maddelerin (magnezyum, kalsiyum, klor vb) kandaki diğer kimyasal maddeler oranlarının bozulduğunda göz seyirmesi sık olarak çıkabiliyor. Bunun haricinde şu dönemde fazlaca karşıma gelen 2 aylık dönemdeki hastalarımda: Multiple Skleroz, Beyinin Ön bölümünde tümör, Beyinsapında damar tıkanıklığı, Beyinsapında damar balonlaşması tesbit etmem de bunlara yönelik mutlaka araştırma yapılmasını akla getiriyor. Hele dilinizin uyuşması da hesaba katılırsa olay biraz daha beyinsapı kısmına doğru kaymaktadır. Öncelik: 1. nörolojiye gidin 2. Şikayetlerinizi aynı burada anlattığınız gibi anlatın . Bundan sonra ben nörolog olarak böyle bir hasta görsem ne yapardım : 1. biyokimya ve kan sayımı tahlilleri 2. kontrastlı beyin MR. Eğer bütün bunlar normal çıkarsa BAEP denilen kulaklara sinyaller gönderilerek beyinsapının incelenmesini sağlayan bir test isterdim ki kliniğimizde haftada 3-4 kişiye yapmaktayız. Bütün bunlara rağmen benim işim gücüm var şimdi bunlara hemen zaman ayıramam diyorsanız günde 2 şişe maden suyu için . Geçmiş olsun.


Prof. Dr. Safiye BİLGİN
Bağdat Caddesi No:318 D:11 K:2 Tibaş Vakfı Apt. Caddebostan Kadıköy İstanbul (İş Bankası üstü)


Merhaba.
Ağrılarınız ataklar halindeyse ve özellikleri de migreni düşündürüyorsa migren de olabilirsiniz ancak başka bir olasılık açısından da değerlendirilmeniz gerekir. Bir nöroloji uzmanına muayene olmanızı öneririm.
İyi günler.
Cevap
Blue Blood08:53, 13 Ekim 2009 
Öncelikle geçmiş olsun.. Dr stattüsünde değiliz en kısa zamanda uzman bir hekime gitmeniz yapacağınız en doğru adımdır.. sağlıklı günler..
Cevap
Misafir09:11, 30 Ekim 2009 
benim gözüm seyirmiyor ama 2 gündür beri dilim uyuşuyor acaba bunun nedeni ne olabilir
Cevap
Misafir19:12, 12 Kasım 2009 
iyi akşamlar benimde dilimin sol tarafı ve dudak yanak uyuştu tat almakdada zorlanıyorum sağ tarafda sorun yok saolun
Cevap
aytaç17:50, 2 Ocak 2010 
ğöz segirmesini nedenleri ne olabilir
Cevap
Misafir18:52, 5 Ocak 2010 
slm bende 1 buçuk senedir uyuşma oldu nedenini kendim çözdüm 1.aşırı şekerli yiyecekler 2.stresss 3.diş çürükleri veya diş rahatsızlıkları
Cevap
Misafir18:59, 26 Mart 2010 
merhaba benim sorunum dilimde uyuşma hissi bulanık görme, mide bulantısı ve şiddetli baş ağrısı... en komiği sıklıkla burnumdan nefes alırken çok çirkin bir koku alıyorum sanki beynim çürümüş gibi.. kendimi hastalık hastası gibi hissediyorum ama bi yandan da bunun ciddi bişey olması ihtimali var. ne yapmalıyım? ilginiz için şimdiden teşekkür ederim.
Cevap
Misafir10:16, 7 Nisan 2010 
İki gündür gözum segiriyor 1 yada 2 dk durup tekrar geliyor ne yapmalıyım tsk ederyim iyi günler
Cevap
Misafir02:56, 12 Nisan 2010 
Diş doktorumun yaptığı yanlış bir iğneden dolayı 3 aydır dilimin sol tarafı uyuşuk durumda. Yediğim içtiğim şeylerden tat alamıyorum ve dilim dönmediği için çoğu harfi çıkartamıyorum. Üstelik hiçbir şey hissetmediğim için sürekli ısırıp parçaladığım da oluyor. Aynı doktora gitmek istemiyorum yalnız bu konuyla ilgili diş doktoruyla mı yoksa kulak burun boğaz doktoruyla mı görüşmem gerektiğini de bilemiyorum. Bu konuda bilginiz varsa yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Cevap
1 23
«Önceki KonuSonraki Konu»
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adınız:
Doğrulama
Mesaj:
Tüm Soru-Cevap Konuları
Benzer Konular
Kol ve bacak uyuşması, göz kararması ve baş ağrısı neden olur?
Küçük dil şişmesi neden olur, nasıl tedavi edilir?
Göz dalması neden olur?
El uyuşması neden olabilir?
Dil altındaki damarların kasılması neden olur, ne yapılması gerekir?