Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Forumda Ara

Dil uyuşması ve göz seyirmesi neden olur?

Bu konu Soru-Cevap forumunda Misafir tarafından 13 Ekim 2009 (03:28) tarihinde açılmıştır.
59586 kez görüntülenmiş, 21 cevap yazılmış ve son mesaj 28 Eylül 2013 (18:20) tarihinde gönderilmiştir.
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Eski 13 Ekim 2009, 03:28

#1 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Sponsorlu Bağlantılar Sponsorlu Bağlantılar
dilimin sol tarafı ayda 2 gün süreyle aralıklarla uyuşuyor ve sol gözüm süreklim atıyor seğiriyor bunun nedeni ne olabilir
Sponsorlu Bağlantılar
Rapor Et
Eski 13 Ekim 2009, 05:01

#2 (link)
The_DeViL
Ziyaretçi
The_DeViL - avatarı
infobtn Uzm. Dr. Hasan AKDEMİR
Mah Asarcıklı Cad No:94/A Eskişehir.
Özel Ümit Tıp Merkezi. Kurtuluş

Göz seyirmesi, dilde uyuşma nedenleri
Kanınızdaki bazı maddelerin (magnezyum, kalsiyum, klor vb) kandaki diğer kimyasal maddeler oranlarının bozulduğunda göz seyirmesi sık olarak çıkabiliyor. Bunun haricinde şu dönemde fazlaca karşıma gelen 2 aylık dönemdeki hastalarımda: Multiple Skleroz, Beyinin Ön bölümünde tümör, Beyinsapında damar tıkanıklığı, Beyinsapında damar balonlaşması tesbit etmem de bunlara yönelik mutlaka araştırma yapılmasını akla getiriyor. Hele dilinizin uyuşması da hesaba katılırsa olay biraz daha beyinsapı kısmına doğru kaymaktadır. Öncelik: 1. nörolojiye gidin 2. Şikayetlerinizi aynı burada anlattığınız gibi anlatın . Bundan sonra ben nörolog olarak böyle bir hasta görsem ne yapardım : 1. biyokimya ve kan sayımı tahlilleri 2. kontrastlı beyin MR. Eğer bütün bunlar normal çıkarsa BAEP denilen kulaklara sinyaller gönderilerek beyinsapının incelenmesini sağlayan bir test isterdim ki kliniğimizde haftada 3-4 kişiye yapmaktayız. Bütün bunlara rağmen benim işim gücüm var şimdi bunlara hemen zaman ayıramam diyorsanız günde 2 şişe maden suyu için . Geçmiş olsun.

Prof. Dr. Safiye BİLGİN
Bağdat Caddesi No:318 D:11 K:2 Tibaş Vakfı Apt. Caddebostan Kadıköy İstanbul (İş Bankası üstü)

Merhaba.
Ağrılarınız ataklar halindeyse ve özellikleri de migreni düşündürüyorsa migren de olabilirsiniz ancak başka bir olasılık açısından da değerlendirilmeniz gerekir. Bir nöroloji uzmanına muayene olmanızı öneririm.
İyi günler.
Rapor Et
Eski 13 Ekim 2009, 08:53

#3 (link)
Blue Blood
Ziyaretçi
Blue Blood - avatarı
Öncelikle geçmiş olsun.. Dr stattüsünde değiliz en kısa zamanda uzman bir hekime gitmeniz yapacağınız en doğru adımdır.. sağlıklı günler..
Rapor Et
Eski 30 Ekim 2009, 09:11

#4 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
benim gözüm seyirmiyor ama 2 gündür beri dilim uyuşuyor acaba bunun nedeni ne olabilir
Rapor Et
Eski 12 Kasım 2009, 19:12

#5 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
iyi akşamlar benimde dilimin sol tarafı ve dudak yanak uyuştu tat almakdada zorlanıyorum sağ tarafda sorun yok saolun
Rapor Et
Eski 2 Ocak 2010, 17:50

Göz seğirmesinin nedenleri

#6 (link)
aytaç
Ziyaretçi
aytaç - avatarı
ğöz segirmesini nedenleri ne olabilir
Rapor Et
Eski 5 Ocak 2010, 18:52

#7 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
slm bende 1 buçuk senedir uyuşma oldu nedenini kendim çözdüm 1.aşırı şekerli yiyecekler 2.stresss 3.diş çürükleri veya diş rahatsızlıkları
Rapor Et
Eski 26 Mart 2010, 18:59

#8 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
merhaba benim sorunum dilimde uyuşma hissi bulanık görme, mide bulantısı ve şiddetli baş ağrısı... en komiği sıklıkla burnumdan nefes alırken çok çirkin bir koku alıyorum sanki beynim çürümüş gibi.. kendimi hastalık hastası gibi hissediyorum ama bi yandan da bunun ciddi bişey olması ihtimali var. ne yapmalıyım? ilginiz için şimdiden teşekkür ederim.
Rapor Et
Eski 7 Nisan 2010, 10:16

Göz seyirmesi nasıl gider?

#9 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
İki gündür gözum segiriyor 1 yada 2 dk durup tekrar geliyor ne yapmalıyım tsk ederyim iyi günler
Rapor Et
Eski 12 Nisan 2010, 02:56

Yanlış iğne

#10 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Diş doktorumun yaptığı yanlış bir iğneden dolayı 3 aydır dilimin sol tarafı uyuşuk durumda. Yediğim içtiğim şeylerden tat alamıyorum ve dilim dönmediği için çoğu harfi çıkartamıyorum. Üstelik hiçbir şey hissetmediğim için sürekli ısırıp parçaladığım da oluyor. Aynı doktora gitmek istemiyorum yalnız bu konuyla ilgili diş doktoruyla mı yoksa kulak burun boğaz doktoruyla mı görüşmem gerektiğini de bilemiyorum. Bu konuda bilginiz varsa yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Sponsorlu Bağlantılar
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.181 saniyede (73.55% PHP - 26.45% MySQL) 16 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +2 - Saat: 01:05
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi