Arama

Okul temsilciliği için yapmam gerekenler nelerdir?

En İyi Cevap Var Güncelleme: 24 Ekim 2017 Gösterim: 156.739 Cevap: 11
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
22 Ekim 2009       Mesaj #1
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Okul temsilciliği için yapmam gerekenler nelerdir?
EN İYİ CEVABI Misafir verdi
Arkadasım ben de okul temsilciğine aday oldum ve dün 246 oy farkla temsilci secildim
Kısaca sunduğum vaatleri söyliyim:
Sponsorlu Bağlantılar
  • Okul kantinini bi cafe tarzında yapıp, çşitlerin artırılmasını sağlayacağımı,
  • Spor sahasının (en ilgi cekici yanı buydu zaten) yeniden düzenlenmesi ve okulumuzun bütçesinin yeterliliğiyle halı saha tipinde olması için uğrasacağımı,
  • Okul kıyafetlerinin renklerini ve sekillerini değiştiriceğimi
  • Okulda rehberlik derslerinde film, belgesel gibi seyler izleticeğimi söyledim.
Not olarak da sunu söylüyorum; bu söylediklerimin hepsi olabiliyomus.Eğer ki seçilirsen belediyeyi ara beldiye baskanıyla bi görüsme ayarla.Yapmak istediklerini anlat, sana yardımcı olurlar.Öğrencilere de özellikle belirt, bunların boş vaatler olmadığını, olağan seyler olduğunu.

BAKINIZ
Okul temsilcisi adaylığı için konuşma örnekleri verir misiniz?
Okul temsilciliği ile ilgili slogan var mı?
Sınıf temsilcisi seçimi için nasıl bir konuşma hazırlamalıyım?

BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Son düzenleyen Safi; 25 Ekim 2016 19:13
Daisy-BT - avatarı
Daisy-BT
Ziyaretçi
28 Ekim 2009       Mesaj #2
Daisy-BT - avatarı
Ziyaretçi
Önce Okul Temsilcisinde aranabilecek özellikleri listeleyelim :
  • Okulda kılık kıyafeti ve davranışları ile örnek olabilmesi.
  • Arkadaşları arasında güvenilir olması.
  • Kendini ifade edebilme yeteneğinin olması.
  • Okulunu her yerde ve her koşulda iyi bir şekilde temsil edebilmesi.
  • Öğrenci problemlerine karşı duyarlı olup çözüm üretebilmesi.
  • Herhangi bir disiplin suçunun olmaması.
  • Sorumluluk sahibi olması.
Vaat Önerileri:
Sponsorlu Bağlantılar
  • İhtiyacı olan arkadaşlara ders kitabı, ders notu sağlanması için sınıflar arası ilişki kurmak.
  • Okul binanızın özelliklerine bağlı öneriler: Bahçe, kantin, merdivenler, lavabolar, çatı vb. için Okul idaresi ve okul aile birliği ile birlikte çözüm üretmek
  • Arkadaşlarını boş, gerçekleşmesi imkansız vaatlerle kandırmayacağını vurgulamak
  • Kardeş okul girişimleriyle başka kent-köy deki okullarla işbirliği
  • Kültür, sanat, çevre, temizlik duyarlığı
  • Okul takımları (spor, halk oyunları, tiyatro vb) için destek olmak
  • Okulda ya da yakınındaki bir bölgede ağaçlandırma - orman oluşturma
  • Okuldaki etkinliklerin radyo -TV'lerde yayınlanması için çalışmak
  • Kentteki sanat, spor vb aktivitelerden ücretsiz ya da indirimli yararlanmalarını sağlamak için uğraş
  • Haftada bir serbest kıyafet için çaba harcamak

BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Son düzenleyen Safi; 25 Ekim 2016 19:13
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
18 Ekim 2010       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bu mesaj 'en iyi cevap' seçilmiştir.
Arkadasım ben de okul temsilciğine aday oldum ve dün 246 oy farkla temsilci secildim
Kısaca sunduğum vaatleri söyliyim:
  • Okul kantinini bi cafe tarzında yapıp, çşitlerin artırılmasını sağlayacağımı,
  • Spor sahasının (en ilgi cekici yanı buydu zaten) yeniden düzenlenmesi ve okulumuzun bütçesinin yeterliliğiyle halı saha tipinde olması için uğrasacağımı,
  • Okul kıyafetlerinin renklerini ve sekillerini değiştiriceğimi
  • Okulda rehberlik derslerinde film, belgesel gibi seyler izleticeğimi söyledim.
Not olarak da sunu söylüyorum; bu söylediklerimin hepsi olabiliyomus.Eğer ki seçilirsen belediyeyi ara beldiye baskanıyla bi görüsme ayarla.Yapmak istediklerini anlat, sana yardımcı olurlar.Öğrencilere de özellikle belirt, bunların boş vaatler olmadığını, olağan seyler olduğunu.

BAKINIZ
Okul temsilcisi adaylığı için konuşma örnekleri verir misiniz?
Okul temsilciliği ile ilgili slogan var mı?
Sınıf temsilcisi seçimi için nasıl bir konuşma hazırlamalıyım?
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Son düzenleyen Safi; 12 Ekim 2017 18:16
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
19 Ekim 2010       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Sevgili arkadaşlarım,
Bildiğiniz üzere, bugün okul temsilsiliği seçimi için burada toplanmış bulunuyoruz. Adım ...... soyadım ...., ....sınıfında okumaktayım. Sizlere şunu ya da bunu yapacağım demek yerine tek bir vaat sunuyorum. Çünkü gücüm ne kantini ucuzlatmaya, ne haftada bir günü serbest kıyafet günü ilan etmeye ne de herkese bedava tost dağıtmaya yeter.
Zaten bunları vaat etmek sizin zekanızla dalga geçmek ve yalancı durumuna düşmek olur. Bu nedenle yalancı çıkmaktansa size tek bir vaat sunmak ve doğru olmak daha iyidir. Sizlere tek vaadim ise okulumuzun sosyal ve kültürel faaliyetlerinde tüm öğretmenler, öğrenciler, gönüllü, gönülsüz tüm velilerle ve bu etkinliklerde yer almak isteyen tüm kişilerle sıkı bir işbirliğine girerek bu çalışmaların yürütülmesinde aktif bir rol oynayacağımdır. Dinlediğiniz için teşekkür ederim.
Son düzenleyen Safi; 25 Ekim 2016 19:14
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
17 Ekim 2011       Mesaj #5
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Sayın müdürüm , sevgili öğretmenlerim ve okulumuzun özünü , ülkemizin geleceğini oluşturan siz değerli arkadaşlarım.-
Ben 8 B sınıfından SÜMEYYE BAŞARAN Okul temsilciliğine adayım.Öncelikle beni dinlemeye geldiğiniz için teşekür ederim.Okulumuz çok muhteşem bir okul olmayabilir ama bir okulu muhteşem yapan onun içindeki öğrencilerdir.Sizlerin okulumuzla ilgili sorunlarını çözmek için okul temsilciliğine adaylığımı koydum.Peki bu sorunlarla karşılaşan kişiler yani biz öğrenciler bunları hep beraber olup çözmemiz gerektiğini düşünüyor muyuz? Başlıca sorunlarınızı benim aracılığımla yetkili kişilere bildirerek çözebilirsiniz.eğer okul temsilcisi olursam Okulun tuvaletlerine gereken ilgi ve alakayı göstereceğiz. Temiz tutulması için gereken her türlü çalışmayı yapacağız. Gerekirse elimizde fırçalarla biz temizleyeceğiz. Okulumuzda koridorlarda ve sınıflarda ilk yardım dolabı bulunmamakta , bir arkadaşımız kaza geçirse yardım edemeyeceğiz böylece ambulansın gelmesini beklemek zorunda kalacağız.Bunun için en azından iki blokta birer tane ilk yardım dolabı bulundurmalıyız.Okulumuza ait aylık dergi çıkaracağım.Bu dergide bütün öğrencilerimizden gelen yazılar seçilecek ve aylık olarak düzenlenecektir.Okulumuzda her ay futbol-voleybol turnuvaları düzenleyeceğim.Ayrıca okulumuzda dikkat ettiğim diğer bir nokta ise okulumuzun fen laboratuarlarındaki sandalyelerin kırık olması eğer okul temsilcisi seçilirsem bunlarla ilgi elimden gelen her şeyi yapacağımı bilmenizi isterim.Derslerinizden arta kalan zamanlarda yanıma gelip söyleyebilirsiniz bunları tek tek not alacağım. Sizleri ve okulumuzu en güzel şekilde temsil edeceğime inanıyorum.Oyunu bana veren-vermeyen bütün arkadaşlara konuşmamı dinledikleri için tekrar teşekkür ediyorum.
Sevgi ve saygılarımla
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
7 Ocak 2012       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
ben 5. sınıftayım hem sınıf temsilcisi hemde başkanım gerçektende çok zor fakat ben ikisidede seçilirken farklı konuşmalar yaptım size de öneririm. sev gili arkadaşlarım bilinki size yardımım dokunacakasa hiç kuşkulanmayın ki gönülden olacaktır.elbette size yardım etmek benim en büyük dileklerimdendir.isterim ki sizin sorunlarınıza birlikte çözüm arayalım.emin olabilirsiniz ki sınıfımızı haklı da haksız da olsak her zaman için savunacağım.sınıfımızın güzel verimli ve düzenli olabilmesi için çalışacağım ama sizinde yardımınıza ihtiyacım var.eminimki sizinde sınıfımızda gördüğünüz bazı eksiklikler var gelin bunları birlikte giderelim.sınıfımız ne durumda olursa olsun ona ve size sonuna kadar destek vereceğim. fakat bunları yapabilmem için sizin beni seçmeniz gerekecek.ama siz hiç merak etmeyin ben bu söylediklerimin hepsini yapacağım . beni dinlediğiniz için hepinize çok teşşekkür ederim. umarım ki temsilciniz ben olurum
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
5 Kasım 2014       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Ben İREM TUNÇ
Okulumuzun8 /A sınıfında okuyorum. Okul başkanlığına aydım . Okulumuz o kadar muhteşem bir okul olmayabilir .Ama bu okulu muhteşem yapan onun içinde olan öğrencilerdirTabiki okul başkanı olabilmek için sizlerin oyuna ihtiyacım var . Eğer okul başkanı seçilirsem .Bu Sene sizlerinde desteğiyle bir çok şeye imzamızı atacağız. Başlıca sorunlarınızı benim aracılığımla yetkili kişilere bildirerek çözebilirsiniz. Okulumuzda eğitim ve sosyal etkinliklerin yetersizliğinin farkındayım. Bunun için gerekirse imkanları zorlayıp sizlere en güzel şeyleri sunarak sizlerin takdirini kazanmak en büyük hedefimdir. En büyük uğraşım olan müzikle ilgili bu sene bir takım faaliyetler planlıyoruz. Sizlerinde desteğiyle bu planlarımızı başarıyla yerine getirmeyi hedefliyoruz. Tabiî ki sadece müzikle alakalı faliyetleri değil istediğiniz alanda faliyetleri sunacağım.
Siz değerli arkadaşlarımın sorunlarını yerine gerireceğim.. Sizlerinde yapmak istediği sosyal ve eğitimsel alanda bir faaliyet varsa fikirlerinizi benimle paylaşabilirsiniz.
Arkadaşlar şunu hiçbir zaman unutmayın demokrasılerde herkesin görüşü alınarak sorunlar daha kolay çözülebilir. Okulda gerçekleştireceğimiz tüm faaliyetler için fikirlerinizi ve desteğinizi bekliyorum.
.Siz İsteyin, Biz Değerlendirelim. Hep Birlikte El Ele Verelim.Okulumuz için gerekli olan herşeyi tek tek yapıcağım.Derslerinizden arta kalan zamanlarda yanıma gelip söyleyebilirsiniz bunları tek tek not alıcağım.Ve oylarınızı bana vermenizi istiyorum , oyunu bana veren veya vermeyen bütün arkadaşlara konuşmamı dinledikleri için tekrar teşekür ediyorum.
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Ekim 2016       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Benim adım Alparslan Gümrükçü. 4-E'de okuyorum.
Eğer Okul Temsilcisi Olursam;
  • Okul kantinini bir cafe tarzında yapıp,çeşitlerin artmasını sağlayacağımı,
  • Okul kıyafetlerinin şekillerini değiştireceğimi,
  • Okulda serbest etkinlikler dersinde film,belgesel gibi şeyler izleteciğimi,
  • Resim,müzik gibi derslerin dışarıda yapılmasını'
  • Haftanın belirli günleri sivil kıyafetle gelineceğini,
  • Ayda belirli günler müzeler ve tarihi eserlerin olduğu yerleri gezmeyi,
  • Okulumuzun temizliğine belediye temizlikçilerinin katkıda bulunmasını,
  • Beden eğitimlerinin sık yapılmasını,
  • Halktan eski kitaplar toplayıp okula kütüphane kuracağımı,
  • Okula gösteriler için büyük bir sınıf yapacağımı,
Sizlere duyurmak isterim.Zamanınızı bana ayırdığınız için teşekkürler.

NOT:Arkadaşlar bu vaatler 5.Sınıflarada uygundur.Ben 142 oy farkla seçildim.
BEĞEN Paylaş Paylaş
Bu mesajı 1 üye beğendi.
Son düzenleyen Safi; 25 Ekim 2016 19:15
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
25 Ekim 2016       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Eğer beni okul temsilcisi seçerseniz pek bişey yapamam bu okulu yönetecek gücüm yok amasizin isteklerinizi göz önün de bulundurup yapmaya çalışıcam teşekkürler
Misafir - avatarı
Misafir
Ziyaretçi
12 Ekim 2017       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Ben ........ Sınıfım .......... Size birşey yapmam fakat çok iyi bir dinleyici olabilirim bana oy atın teşekkür ederim