Hoş geldiniz sayın ziyaretçi Neredeyim ben?!

Web sitemiz; forum, günlük, video ve sohbet bölümlerinin yanı sıra; Skype ile ilgili Türkçe teknik destek makaleleri, resim galerileri, geniş içerikli ansiklopedik bilgiler ve çeşitli soru-cevap konuları sunmaktadır. Daima faydalı olmayı ilke edinmiş sitemize sizin de katkıda bulunmanız bizi son derece memnun eder :) Üye olmak için tıklayınız...

Sohbet (Flash Chat) Forumda Ara

Okul temsilciliği için yapmam gerekenler nelerdir?

Bu konu Soru-Cevap forumunda Misafir tarafından 22 Ekim 2009 (20:15) tarihinde açılmıştır.FacebookFacebook'ta Paylaş
52783 kez görüntülenmiş, 106 cevap yazılmış ve son mesaj 3 Nisan 2014 (14:10) tarihinde gönderilmiştir.
  • 5 üzerinden 3.46  |  Oy Veren: 13      
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın:    « Önceki Konu | Sonraki Konu »      Yazdırılabilir Sürümü GösterYazdırılabilir Sürümü Göster    AramaBu Konuda Ara  
Eski 22 Ekim 2009, 20:15

#1 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
bn şimdi okul temsilciliğine adayım ve bize 2 dk süre vercekler o süre içerisinde okulda değişikliğe uğrayacak şeyler katacağım mesela lavaboların düzenli ve tertipli olmasını sağlayacağım gibi ltfn 6-7 tane birşey yazarmısınız ltfn çok ihtiyacım var ltfnn
En iyi cevap Misafir tarafından gönderildi

Arkadasım ben de okul temsilciğine aday oldum ve dün 246 oy farkla temsilci secildim
Kısaca sunduğum vaatleri söyliyim:
-Okul kantinini bi cafe tarzında yapıp, çşitlerin artırılmasını sağlayacağımı,
-Spor sahasının (en ilgi cekici yanı buydu zaten) yeniden düzenlenmesi ve okulumuzun bütçesinin yeterliliğiyle halı saha tipinde olması için uğrasacağımı,
-Okul kıyafetlerinin renklerini ve sekillerini değiştiriceğimi
-Okulda rehberlik derslerinde film, belgesel gibi seyler izleticeğimi söyledim.

Not olarak da sunu söylüyorum; bu söylediklerimin hepsi olabiliyomus.Eğer ki seçilirsen belediyeyi ara beldiye baskanıyla bi görüsme ayarla.Yapmak istediklerini anlat, sana yardımcı olurlar.Öğrencilere de özellikle belirt, bunların boş vaatler olmadığını, olağan seyler olduğunu ;

Hadi bakalım hayırlısı insallah isine yara da seçilirsin
Rapor Et
Reklam
Eski 28 Ekim 2009, 16:21

#2 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Evet bende dün adaylığımı koydum ve banada vaatler lazım..Lütfen yazarsanız çoı mutlu olurum..Çünkü kazanmam lazımm...!!!
Rapor Et
Eski 28 Ekim 2009, 17:06

#3 (link)
Daisy-BT
Ziyaretçi
Daisy-BT - avatarı
Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

bn şimdi okul temsilciliğine adayım ve bize 2 dk süre vercekler o süre içerisinde okulda değişikliğe uğrayacak şeyler katacağım mesela lavaboların düzenli ve tertipli olmasını sağlayacağım gibi ltfn 6-7 tane birşey yazarmısınız ltfn çok ihtiyacım var ltfnn
Alıntı:
Misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

Evet bende dün adaylığımı koydum ve banada vaatler lazım..Lütfen yazarsanız çoı mutlu olurum..Çünkü kazanmam lazımm...!!!

Önce Okul Temsilcisinde aranabilecek özellikleri listeleyelim :
  • Okulda kılık kıyafeti ve davranışları ile örnek olabilmesi.
  • Arkadaşları arasında güvenilir olması.
  • Kendini ifade edebilme yeteneğinin olması.
  • Okulunu her yerde ve her koşulda iyi bir şekilde temsil edebilmesi.
  • Öğrenci problemlerine karşı duyarlı olup çözüm üretebilmesi.
  • Herhangi bir disiplin suçunun olmaması.
  • Sorumluluk sahibi olması.
Vaat Önerileri:
  • İhtiyacı olan arkadaşlara ders kitabı, ders notu sağlanması için sınıflar arası ilişki kurmak.
  • Okul binanızın özelliklerine bağlı öneriler: Bahçe, kantin, merdivenler, lavabolar, çatı vb. için Okul idaresi ve okul aile birliği ile birlikte çözüm üretmek
  • Arkadaşlarını boş, gerçekleşmesi imkansız vaatlerle kandırmayacağını vurgulamak
  • Kardeş okul girişimleriyle başka kent-köy deki okullarla işbirliği
  • Kültür, sanat, çevre, temizlik duyarlığı
  • Okul takımları (spor, halk oyunları, tiyatro vb) için destek olmak
  • Okulda ya da yakınındaki bir bölgede ağaçlandırma - orman oluşturma
  • Okuldaki etkinliklerin radyo -TV'lerde yayınlanması için çalışmak
  • Kentteki sanat, spor vb aktivitelerden ücretsiz ya da indirimli yararlanmalarını sağlamak için uğraş
  • Haftada bir serbest kıyafet için çaba harcamak
Rapor Et
Eski 14 Ekim 2010, 14:57

okul temsilciliği

#4 (link)
misafir
Ziyaretçi
misafir - avatarı
BEN OKUL TEMSİLCİSİYİM GRUBUMUN ADI GÜN IŞIĞI ANCAK KONUŞMA BULAMIYORUM AYNI ZAMANDA SLOGANDA BULAMIYORUM VE AYNI ZAMANDA SÜREM KISITLI NE YAPACAĞIMI BİLMİYORUM LÜTFEN YARDIM EDİN YALVARIRIM BİRAZ ÇABUK OLURSANIZ SEVİNİRİM...
Rapor Et
Eski 14 Ekim 2010, 14:59

#5 (link)
Daisy-BT
Ziyaretçi
Daisy-BT - avatarı
Alıntı:
misafir adlı kullanıcıdan alıntı Mesajı Görüntüle

BEN OKUL TEMSİLCİSİYİM GRUBUMUN ADI GÜN IŞIĞI ANCAK KONUŞMA BULAMIYORUM AYNI ZAMANDA SLOGANDA BULAMIYORUM VE AYNI ZAMANDA SÜREM KISITLI NE YAPACAĞIMI BİLMİYORUM LÜTFEN YARDIM EDİN YALVARIRIM BİRAZ ÇABUK OLURSANIZ SEVİNİRİM...

Alttaki bilgilerle konuşmanızı hazırlayın.

Önce Okul Temsilcisinde aranabilecek özellikleri listeleyelim :

• Okulda kılık kıyafeti ve davranışları ile örnek olabilmesi.
  • Arkadaşları arasında güvenilir olması.
  • Kendini ifade edebilme yeteneğinin olması.
  • Okulunu her yerde ve her koşulda iyi bir şekilde temsil edebilmesi.
  • Öğrenci problemlerine karşı duyarlı olup çözüm üretebilmesi.
  • Herhangi bir disiplin suçunun olmaması.
  • Sorumluluk sahibi olması.
Vaat Önerileri:
  • İhtiyacı olan arkadaşlara ders kitabı, ders notu sağlanması için sınıflar arası ilişki kurmak.
  • Okul binanızın özelliklerine bağlı öneriler: Bahçe, kantin, merdivenler, lavabolar, çatı vb. için okul idaresi ve okul aile birliği ile birlikte çözüm üretmek
  • Arkadaşlarını boş, gerçekleşmesi imkansız vaatlerle kandırmayacağını vurgulamak
  • Kardeş okul girişimleriyle başka kent-köy deki okullarla işbirliği
  • Kültür, sanat, çevre, temizlik duyarlığı
  • Okul takımları (spor, halk oyunları, tiyatro vb) için destek olmak
  • Okulda ya da yakınındaki bir bölgede ağaçlandırma - orman oluşturma
  • Okuldaki etkinliklerin radyo -TV'lerde yayınlanması için çalışmak
  • Kentteki sanat, spor vb aktivitelerden ücretsiz ya da indirimli yararlanmalarını sağlamak için uğraş
  • Haftada bir serbest kıyafet için çaba harcamak
  • Ünlü kişilerin okula gelmesi, eğlence ve bilgi amaçlı toplantılar düzenlenmesi
Rapor Et
Eski 18 Ekim 2010, 16:48

#6 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
şimdi ben okul temsilciligine adayım ve bunu için ne vaadlerde bulunacagımı bilmiyiorrum orda yazanları begenmedim başka varsa lütfen yazarmısınz
Rapor Et
Eski 18 Ekim 2010, 21:52

#7 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Arkadasım ben de okul temsilciğine aday oldum ve dün 246 oy farkla temsilci secildim
Kısaca sunduğum vaatleri söyliyim:
-Okul kantinini bi cafe tarzında yapıp, çşitlerin artırılmasını sağlayacağımı,
-Spor sahasının (en ilgi cekici yanı buydu zaten) yeniden düzenlenmesi ve okulumuzun bütçesinin yeterliliğiyle halı saha tipinde olması için uğrasacağımı,
-Okul kıyafetlerinin renklerini ve sekillerini değiştiriceğimi
-Okulda rehberlik derslerinde film, belgesel gibi seyler izleticeğimi söyledim.

Not olarak da sunu söylüyorum; bu söylediklerimin hepsi olabiliyomus.Eğer ki seçilirsen belediyeyi ara beldiye baskanıyla bi görüsme ayarla.Yapmak istediklerini anlat, sana yardımcı olurlar.Öğrencilere de özellikle belirt, bunların boş vaatler olmadığını, olağan seyler olduğunu ;

Hadi bakalım hayırlısı insallah isine yara da seçilirsin
Rapor Et
Eski 19 Ekim 2010, 20:06

#8 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
Buyrun bu benden:

Sevgili arkadaşlarım,

Bildiğiniz üzere, bugün okul temsilsiliği seçimi için burada toplanmış bulunuyoruz. Adım ...... soyadım ...., ....sınıfında okumaktayım. Sizlere şunu ya da bunu yapacağım demek yerine tek bir vaat sunuyorum. Çünkü gücüm ne kantini ucuzlatmaya, ne haftada bir günü serbest kıyafet günü ilan etmeye ne de herkese bedava tost dağıtmaya yeter.
Zaten bunları vaat etmek sizin zekanızla dalga geçmek ve yalancı durumuna düşmek olur. Bu nedenle yalancı çıkmaktansa size tek bir vaat sunmak ve doğru olmak daha iyidir. Sizlere tek vaadim ise okulumuzun sosyal ve kültürel faaliyetlerinde tüm öğretmenler, öğrenciler, gönüllü, gönülsüz tüm velilerle ve bu etkinliklerde yer almak isteyen tüm kişilerle sıkı bir işbirliğine girerek bu çalışmaların yürütülmesinde aktif bir rol oynayacağımdır. Dinlediğiniz için teşekkür ederim.
Rapor Et
Eski 19 Ekim 2010, 20:31

temsilcilik

#9 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
arkadaşlar bende 5.sınıftayım şimdiki sınıfıma yeni geldim öğretmen beni sınıf temsilcisi seçti.
SINIF TEMSİLCİSİNİN GÖREVLERİ NELERDİR çok merak ediyorum ya yapamassam diye korkuyorum lütfen yardım edin...........
Rapor Et
Eski 19 Ekim 2010, 21:38

#10 (link)
Misafir
Ziyaretçi
Misafir - avatarı
arkadaşların arasında saygılı olacaksın
Rapor Et
Cevap Yaz Yeni Konu Aç
Hızlı Cevap
Kullanıcı Adı:
Önce bu soruyu cevaplayın

Yeni Soru
Sayfa 0.205 saniyede (77.72% PHP - 22.28% MySQL) 17 sorgu ile oluşturuldu
Şimdi ücretsiz üye olun!
Saat Dilimi: GMT +3 - Saat: 11:29
  • YASAL BİLGİ

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan MsXLabs.org forum adresimizde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun'un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm kullanıcılarımız yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. MsXLabs.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 (üç) iş günü içerisinde MsXLabs.org yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapıldıktan sonra size dönüş yapılacaktır.
  • » Site ve Forum Kuralları
  • » Gizlilik Sözleşmesi