Cevap Yaz Yazdır
En İyi Cevap Var Güncelleme: 28 Kasım 2017  Gösterim: 149.908  Cevap: 11

Okul temsilcisi adaylığı için konuşma örnekleri verir misiniz?

ÜyeOldumİste
18 Ekim 2011 20:01       Mesaj #1
ÜyeOldumİste - avatarı
Ziyaretçi
Okul temsilcisi adaylığı için konuşma örnekleri verir misiniz?
EN İYİ CEVABI Teusa verdi
1. konuşma
Okulumuzun sosyal ve kültürel etkinliklerinde yani faaliyetlerinde,
Çevre okullar dâhil olmak üzere,
Sponsorlu Bağlantılar
Tüm öğretmenler, öğrenciler, gönüllü ve gönülsüz velilerle, bu etkinliklerde yer almak isteyen tüm bireylerle sıkı bir iş birliğine girerek.
Tüm çalışmaların koordineli bir şekilde yürütülmesine ve bunun için de gerekli tüm tedbirlerin alınmasında aktif bir rolde bulunmak üzere okul temsilciliğine adaylığımı koymuş bulunuyorum.
Hayırlı ve uğurlu olsun

Ben bunu buldum yanlışım varsa yazın bir de bir şeyler ekleyin.

2.konuşma
Saygılı müdürüm Sevgili arkadaşlarım Bugun burada okulun sorununa Çare bulmak için sizlerin adayı olarak bu kürsüde bulunuyorum Bende sizler gibi aynı sıralardayım Ve sizin düşündüklerini okula yansıtıcağımı Ve sorunlarınıza çare bulacağıma inanıyorum Gibi sözler söyleyebilirsin ne kadar çok edebiyat yaparsan o kadar çok iyidir unutma siyasetçinin ekmeği yalandır.
not:birinden birini seçebilirsiniz.

BAKINIZ
Okul temsilciliği ile ilgili slogan var mı?
Sınıf temsilcisi seçimi için nasıl bir konuşma hazırlamalıyım?
Okul temsilciliği için yapmam gerekenler nelerdir?

Son düzenleyen Safi; 12 Ekim 2017 19:18

Teusa tarafından gönderilmiş olan #2 numaralı mesaj 'en iyi cevap' seçilmiş ve ilk mesaja eklenmiştir.
Misafir
31 Ekim 2011 18:58       Mesaj #3
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Sayın müdürüm , sevgili öğretmenlerim ve okulumuzun özünü , ülkemizin geleceğini oluşturan siz değerli arkadaşlarım
Ben Berk DEMİRAKI , 10 AG sınıfı Temsilcisiyim ve Okul temsilciliğine adayım.Öncelikle beni dinlemeye geldiğiniz için teşekür ederim.Okulumuz çok muhteşem bir okul olmayabilir ama bir okulu muhteşem yapan onun içindeki öğrencilerdir.Sizlerin okulumuzla ilgili sorunlarını çözmek için okul temsilciliğine adaylığımı koydum.Peki bu sorunlarla karşılaşan kişiler yani biz öğrenciler bunları hep beraber olup çözmemiz gerektiğini düşünüyormuyuz?Tabiyki düşünmeliyiz.Okulumuzun ve öğrencilerimizin sorunları: Ulaşım , Sağlık , Temizlik , ders programlarımızın düzgün olmayışı vbz sorunlar.
Ulaşım sorunumuz için ESHOT müdürlüğüne bir dilekçe yazarak tepkimizi gösterebiliriz.Bu dilekçede öğrencilerimizin 8 ve 82 numaralı araçların okulumuzun önüne kadar gelmemesi yüzünden okul ile durak arasında kalan yolu yürümek zorunda kaldıklarını belirtebiliriz.Okulumuzda koridorlarda ve sınıflarda ilk yardım dolabı bulunmamakta , bir arkadaşımız kaza geçirse yardım edemiycez böylece ambulansın gelmesini beklemek zorunda kalıcaz.Bunun için en azından iki blokta birer tane ilk yardım dolabı bulundurmalıyız.Okulumuzun sadece sorunlarını çözmeye çalışmakla kalmamalıyız.Diğer okullarda olduğu gibi bizlerde aktivitelere katılmalıyız.Bu aktiviteler illaki futbol , satranç , basketbol , voleybol olucak diye birşey yok , eğer biz istersek haftada birgün okulumuzun öğrencilerinin istediği bir filmi konferans salonunda izleyebiliriz.Peki Salonumuz küçük olabilir ama ilk hafta 9. sınıflar 2. hafta 10. sınıflar ve 3. hafta 11. sınıflar 4. hafta ise 12. sınıflar film izleyebilir.Ve bu filmi seçmekte onların elinde olmalıdır.Eğer MEB kabul ederse ,okulumuzda serbest kıyafet uygulamasını başlatacağız.Siz İsteyin, Biz Değerlendirelim. Hep Birlikte El Ele Verelim.Okulumuz için gerekli olan herşeyi tek tek yapıcağım.Derslerinizden arta kalan zamanlarda yanıma gelip söyleyebilirsiniz bunları tek tek not alıcağım.Ve oylarınızı bana vermenizi istiyorum , oyunu bana veren veya vermeyen bütün arkadaşlara konuşmamı dinledikleri için tekrar teşekür ediyorum. (olabilir)
Misafir
15 Kasım 2012 22:50       Mesaj #4
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Sevgili Arkadaşlar,
Ben okul temsilci adayınız Zeynep Eylül Öncü. Diğer adaylar gibi bende sizin oylarınızı istiyorum. Eğer ben okulu temsilcisi olursam ;
* Tuvaletlerin daha temiz olmasını sağlayacağım.
* Basketbol sahasının üstü kapanacak ve bizler soğukta üşümeyeceğiz.
* Kantinde fiyatları pahalıya değil, piyasa fiyatıyla satılması için elimizden geleni yapacağız.
* Okulumuzda sınıf sınıf gezdiğimiz için sıralarımızın altını sadece biz kullanmıyoruz, diğer sınıflardaki öğrencilerde kullanıyor bu yüzden pis olabiliyor.Bunu engellemek için elimden geleni yapacağım.
* Spor salonu yapılacak.
* Geziler,piknikler,seyahatlar arttırılacak.
* Kullanılmayan bilgisayarlar değerlendirilecek.
* Futbol,voleybol,basketbol turnuvaları yapılacak.
* Olimpiyatlar ve bilgi yarışmaları düzenlenecek.
* Çardaklar çoğalacak, bank yapılacak.
Zeynep Eylül Öncü
Barış55
26 Ekim 2013 17:23       Mesaj #5
Barış55 - avatarı
Ziyaretçi
Sayın müdürüm,Değerli öğretmenler ve Sevgili arkadaşlarım,

Ben Barış GÜL.5/B sınıfının sınıftemsilcisiyim ve okul temsilciliğine adayım.Sporu ve kitap okumayı çokseverim.Sorumluluk sahibi bir öğrenciyim.Herkesin bildiği gibi okulumuzun bazısorunları var.Bu sorunların çözümü için öğretmenler,idareciler,okul ailebirliği,veliler ve siz değerli öğrencilerin hep birlikte hareket etmesigerekiyor.Dolayısıyla seçilen temsilci başarılı ve sorumluluk sahibi birtemsilci olursa hem okulumuzun sorunları azalır veya biter,hem de okulumuzçevre okullar arasında daha iyi bir yerkazanır.Yani seçilen temsilcinin başarılı ve sorumluluk sahibi bir temsilci olması gerekiyor.Siz değerliarkadaşlarımın bu görevin altından kalkabilecek iyi bir temsilci seçeceğineinanıyor seçilecek temsilciye şimdiden başarılar diliyorum.Şimdiden hayırlıuğurlu olsun.

SAYGILARIMLA
Son düzenleyen Safi; 4 Kasım 2016 17:41
Misafir
14 Ekim 2014 19:44       Mesaj #6
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Ben------------ -/-

Saygı değer müdürüm, müdür yardımcılarım, değerli öğretmenlerim, sevgili arkadaşlarım 2012 – 2013 eğitim-öğretim yılında okulumuzu temsil etmek için bende adayım. Bu görevin ne kadar önemli ve aynı zamanda zor olduğunu biliyorum. Ben bu görevi en iyi şekilde yerine getireceğime inanıyorum. Bu kendime güvenimi ise ilköğretim 1. ve 2. Sınıfda sınıf başkanlığı 3. Sınıfda başkan yardımcısı ve bu yıl sınıf temsilciliği görevlerimi layıkıyla yerine getirdim. Bu konuda elimden gelenin en iyisini yapacağım. Karşılaştığımız sorunları yaşadığımız olumsuzlukları, mesajlarınızı okul idaresine zamanında ve eksiksiz ileteceğime söz veriyorum. Erkek öğrencilere maç turnuvası, kız öğrenciler için voleybol turnuvası düzenlemeyi düşünüyorum. Aynı zamanda çeşitli gezi organizasyonları düzenleyerek sosyal aktiviteleri arttırmayı planlıyorum. Ama bu görevi yapabilmek için sizin desteklerinize ihtiyacım var bu yüzden oylarınızı bekliyorum. Teşekkür ederim.
Misafir
16 Ekim 2014 14:23       Mesaj #7
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Merhaba Arkadaşlar ;
2014-2015 eğitim ve öğretim yılında okul başkanlığına adaylığımı siz değerli arkadaşlarımın önünde açıklamış bulunuyorum. Bu başkanlık sürecinde hepimize önemli görevler düşüyor. Siz değerli arkadaşlarımın seçmiş olduğu başkan okulumuzu en iyi şekilde temsil edebilmelidir. Gerek okulumuz ile ilgili sıkıntılarda gerekse öğrencilerin okul ile ilgili isteklerine çözüm bulabilmelidir. Bugün burada toplanmamızın amacıda bu zaten. Burada siz değerli arkaşlarımın oyu ile okulumuzu en iyi şekilde temsil edeceğimden şüpheniz olmasın. Bu başkanlık seçiminde bana destek olacak herkesin güvenini boşa çıkarmayacağımdan emin olabilirsiniz. Beni destekleyen herkese çok teşekkür ederim.
Misafir
4 Kasım 2016 16:46       Mesaj #8
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Yardım..4.sınıftayım okul temsilcisiyim ve okullar arası ilçe ögrenci seçimi yapılacak ve bir sayfalık konuşma hazırlamam gerek,bu konuda bilgim yok nasıl bir konuşma yapmalıyım örnekler varsa yollarmısınız lütfen...
Misafir
25 Eylül 2017 22:47       Mesaj #9
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Doğal olmalıyız bence duygu sömürüsü etkili bir yöntem.
Misafir
10 Ekim 2017 20:27       Mesaj #10
Misafir - avatarı
Ziyaretçi
Bulduğun bütün konuşmaları karıştır, düzenle ve yaz

Cevap Yaz
Hızlı Cevap
Mesaj:


Kaynak:


paneli aç