Arama

Unsurları belirtilen bir hikaye kurgusu nasıl yapılır?

Güncelleme: 23 Mart 2011 Gösterim: 6.556 Cevap: 12
mltm_kzlrmk - avatarı
mltm_kzlrmk
Ziyaretçi
23 Kasım 2009       Mesaj #1
mltm_kzlrmk - avatarı
Ziyaretçi
okulda bize verilen ödev şöyle:aşağıda hikayenin bazı unsurları verilmiş bunlardan yola cıkarak bi hikaye yazacağız:
kahramanlar:okan(21)babası hasan bey(57);ayşe(20)babası ölmüş; eren(19); inci(19)
Sponsorlu Bağlantılar
olay:üniversiteyi kazanan kahramanlar kayıt sırasında tanışmışlardır.okan akademisyen olmak istemektedir.eren onun kaymakam olmasını ister.

lütfen bu olay örgüsüne sahip bir hikaye bulabilirmisiniz acil.genelde sorularıma cevap vermiyorsunuz ama bu cok önemli yarına yetişmesi lazım....

teşekkürler
ThinkerBeLL - avatarı
ThinkerBeLL
VIP VIP Üye
23 Kasım 2009       Mesaj #2
ThinkerBeLL - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı
mltm_kzlrmk adlı kullanıcıdan alıntı

okulda bize verilen ödev şöyle:aşağıda hikayenin bazı unsurları verilmiş bunlardan yola cıkarak bi hikaye yazacağız:
kahramanlar:okan(21)babası hasan bey(57);ayşe(20)babası ölmüş; eren(19); inci(19)

Sponsorlu Bağlantılar
olay:üniversiteyi kazanan kahramanlar kayıt sırasında tanışmışlardır.okan akademisyen olmak istemektedir.eren onun kaymakam olmasını ister.

lütfen bu olay örgüsüne sahip bir hikaye bulabilirmisiniz acil.genelde sorularıma cevap vermiyorsunuz ama bu cok önemli yarına yetişmesi lazım....

teşekkürler

Her geçtiğiniz soruda sürekli şu vurguyu yapmanız dikkat çekici boyuta geldi; "zaten sorularımı cevaplamıyorsunuz...".
Buna katılmıyorum, çünkü bundan önce sorduğunuz son sorunun cevabını ben vermiştim. Lütfen sürekli bir ithamla soru sormaktan kaçınmanızı rica ederim. Her soruya zaman ve imkan elverdiğince dönüş yapılıp cevaplandırılmaya gayret ediliyor.
Gelelim isteğinize.
Çok açık ipuçları verilmiş, pekala yardım almadan da yapabileceğiniz ve zaten doğrudan kendinizin yapması gereken bir çalışma bu. Kolaylıklar dilerim.

Tanrı varsa eğer, ruhumu kutsasın... Ruhum varsa eğer!
mltm_kzlrmk - avatarı
mltm_kzlrmk
Ziyaretçi
23 Kasım 2009       Mesaj #3
mltm_kzlrmk - avatarı
Ziyaretçi
şuan böyle laf sokarak pek de yardımcı oldunuzu sanmıyorum açıkçası geçenki vurgulamamı hatırlamıyorum ayrıca kötü niyetle yazmadım onu yoğunluktan cevap verilmiyodur diye yazdım.neyse siz kolay soruları cevaplandırıyosunuz sanırım.zor sorulara yardımcı olamıyorsunuz.kolay gelsin.
ThinkerBeLL - avatarı
ThinkerBeLL
VIP VIP Üye
23 Kasım 2009       Mesaj #4
ThinkerBeLL - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı

şuan böyle laf sokarak pek de yardımcı oldunuzu sanmıyorum açıkçası geçenki vurgulamamı hatırlamıyorum ayrıca kötü niyetle yazmadım onu yoğunluktan cevap verilmiyodur diye yazdım.neyse siz kolay soruları cevaplandırıyosunuz sanırım.zor sorulara yardımcı olamıyorsunuz.kolay gelsin.

İfadelerinize dikkat edin. İyi niyetle yapılmış herhangi bir şey, eğer birden fazla tekrar ediyorsa onda iyi niyet artık aranmaz. Kaldı ki laf sokmuyor doğrudan belirtiyorum.
Sorun soruların zorluğu veya kolaylığı arasında seçim yapmak değil. Ancak kendi adınıza bizlerden bir hikaye yazıp bunu ödev olarak sunmanız işte asıl kolaycılığa kaçmak bu.
Sizinkine benzer hiçbir talep tarafımızdan karşılanmıyor.
mltm_kzlrmk - avatarı
mltm_kzlrmk
Ziyaretçi
23 Kasım 2009       Mesaj #5
mltm_kzlrmk - avatarı
Ziyaretçi
daha önce de bir ödev hakkında yardım istemiştim ve cevap vermiştiniz şimdi burda prensip olayından bahsetmeyin bana ben daha önce ödeve yardım ettiğiniz için şimdi yine yardım istedim(1 yıl önceydi ve o zaman cevap alabiliyordum başka yöneticilerden)
ThinkerBeLL - avatarı
ThinkerBeLL
VIP VIP Üye
23 Kasım 2009       Mesaj #6
ThinkerBeLL - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı

daha önce de bir ödev hakkında yardım istemiştim ve cevap vermiştiniz şimdi burda prensip olayından bahsetmeyin bana ben daha önce ödeve yardım ettiğiniz için şimdi yine yardım istedim(1 yıl önceydi ve o zaman cevap alabiliyordum başka yöneticilerden)

Başka yöneticiler büyük hata etmişler. Bu ifadenizi onlar hakkında ihbar kabul edip yetkileri üzerinde düzenleme yapacağım, teşekkür ederim.
Ancak, tüm geçmiş yazışmalarınızı kontrol ettiğimde üstte belirttiğiniz ifadenin doğru olmadığı sonucuna vardığımı da bilmenizi isterim.
Son olarak istediğiniz hikayeyi kendiniz yazacaksınız, buradan sizin için hikaye yazılmayacak. Siz de bir başkasının yazdığı hikaye üzerinden not alamayacaksınız.
İyi geceler.
mltm_kzlrmk - avatarı
mltm_kzlrmk
Ziyaretçi
23 Kasım 2009       Mesaj #7
mltm_kzlrmk - avatarı
Ziyaretçi
tavrınız belli zaten yazın diye yalvarmıyorum tekrar tekrar bunu belirtmenize gerek yok ben ödeve not verileceğinden bahsetmedim ki bu sadece sosyal bir aktivite ve ben farklı fikirleri değerlendirip bir çatı altında toplamayı düşünüyordum.sizlere kolay gelsin..
ThinkerBeLL - avatarı
ThinkerBeLL
VIP VIP Üye
23 Kasım 2009       Mesaj #8
ThinkerBeLL - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı

tavrınız belli zaten yazın diye yalvarmıyorum tekrar tekrar bunu belirtmenize gerek yok ben ödeve not verileceğinden bahsetmedim ki bu sadece sosyal bir aktivite ve ben farklı fikirleri değerlendirip bir çatı altında toplamayı düşünüyordum.sizlere kolay gelsin..

Başta yazılması gerekeni sonda belirtirseniz geliştirilecek tavrın belirleyicisi siz olursunuz.
Teşekkürler...
mltm_kzlrmk - avatarı
mltm_kzlrmk
Ziyaretçi
23 Kasım 2009       Mesaj #9
mltm_kzlrmk - avatarı
Ziyaretçi
ben soru soranların neden sorduklarının nedenini belirtttiklerini hiç görmedim. her sorulan sorudan "neden soruyorsunuz?"sorusuna bir cevap istenmiyor. ben ödev dedim ama her ödevden de not alınmaz dimi bunu biliyor olmanız lazım, bence tavrınızı ben belirlemedim siz agresif olmak için fırsat kolladınız.madem not alınacak ödevlere cevap verilmiyor bu ödev üzerinden not verilip verilmeyeceğini sorabilirdiniz...
ThinkerBeLL - avatarı
ThinkerBeLL
VIP VIP Üye
24 Kasım 2009       Mesaj #10
ThinkerBeLL - avatarı
VIP VIP Üye
Alıntı

ben soru soranların neden sorduklarının nedenini belirtttiklerini hiç görmedim. her sorulan sorudan "neden soruyorsunuz?"sorusuna bir cevap istenmiyor. ben ödev dedim ama her ödevden de not alınmaz dimi bunu biliyor olmanız lazım, bence tavrınızı ben belirlemedim siz agresif olmak için fırsat kolladınız.madem not alınacak ödevlere cevap verilmiyor bu ödev üzerinden not verilip verilmeyeceğini sorabilirdiniz...

Takılıp kaldığınız nokta "not" kelimesini kullanmış olmam mı?
Not alın veya almayın; kendinizin yapması, kurgulaması gereken bir hikaye çalışmasına siz "ben şöyle bir fikir üzerinden hareket ettim, acaba daha da geliştirilebilir mi, yardımcı olur musunuz?" şeklinde bir yaklaşım getirdiniz de bunun üzerine mi agresif bir tutum ve red cevabıyla karşılaştınız?
Hayır.
Tam tersi, sizin nereden vurgu yaptığınıza daha ilk mesajımda değindim. Sonradan aktivite olarak düzelttiğiniz ödevin, öncelikle tarafınızdan çalışılması gerektiğini ve sizin adınıza bu çalışmanın yapılmayacağını ekledim.